Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kam vozíte potkyšky s sebou?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Kam vozíte potkyšky s sebou?

Příspěvekod CZpavinka » 02 bře 2012 17:31

jj, to připoutání by šlo :) já se o ně celkem bojím no, tak chci aby měli maximální bezpečí při jízdě. Přeci jen někdy člověk na tu brzdu šlápnout musí :roll:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod weroniccca » 16 zář 2012 23:12

já už Sheldona doma měla, ted mam doma týden mimčo a mamka chtěla abych přijela i s nima, O Sheldona strach nemám, ten je v pohodě, ale říkám si co to mrně, aby doma někam nezalezl a ja bych ho pak hledala. Tak je nechám doma a s malým to budu trenovat jak se vrátím, stejně budu další den už zpátky.
weroniccca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kerrynekk » 04 úno 2013 16:19

Chtěla bych se zeptat, v neděli jedu na dovolenou na Slovensko asi na týden a nevím jestli vzít svoje 2 potkanice sebou. Jede se tam 2-3 hodiny sice jsou obě potkanice na jízdu autem zvykle ale jedna potkanice je už od narození slepá tak jestli ten týden strávený v jiném prostředí ji nespusobí moc velký stres, všeho se totiž stašně bojí.Přemýšlela jsem i o možnosti že bych ji nechala u kamarádky kde je na prostředí zvyklá a vzala sebou jenom tu druhou ta si to tam 100% užije má totiž ráda všechny nové věci a prozkoumávání. Ale nebude té druhé u kamarádky smutno? Nevím co mám dělat, jestli vzít obě sebou a nebo jenom jednu :?
Kerrynekk
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: Potkan

Příspěvekod Kimik » 04 úno 2013 16:25

Já bych asi nebrala žádnou. Přece jenom počítám, že tam jedeš lyžovat nebo podobně a nebudeš mít moc času se s holkama zabývat, takže doma ve známém prostředí u kamarádky budou podle mě spokojenější. A nechat tu bojácnější samotnou doma, to mi nepřijde jako dobrý nápad.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 04 úno 2013 23:59

přesně jak píše Kimik, navíc ta druhá, co ráda zkoumá by mohla být taky ve stresu že je najednou bez ní. Já jsem kluky také nerozdělovala jen co to trochu šlo, tak pokud kamarádka pohlídá jednu, tak pohlídá i dvě:)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Satharel » 05 úno 2013 12:00

Ahoj,
mám několik dotazů a zajímají mě vaše zkušenosti..

Měla jsem dvě potkaní holky, už skoro rok jsem bez myšítek a už se nemůžu dočkat až budu mít zas hřejivý chlupatý chumáček za krkem. Teď zkoumám různé Chs a jejich mimi a přemýšlím, co teda pořídit. Do června budu sedět doma (dělám na diplomce a pak mě čekají státnice), takže budu mít spooustu času na mimi. Jinak ráda jezdím do přírody a můj sen je mít myšítka (jedno nebo dvě), která na to budou zvyklá a budou cestovat se mnou.

Máte někdo zkušenosti s potkanama na puťáku? Jestli vydrží v plátěné tašce, v kapuce, na rameni.. Jestli nenastydnou.. A jestli je večer ve stanu je strčit do nějaké přepravky nebo je mít na volno?

Potom při týdenních akcích pod stanem. Jezdím na LARPy (living action role playing) a tam to vypadá tak, že ráno se kemp opouští, pak je pauza při pauze na oběd se vrací do kempu a pak až zas večer. S tím, že přes den může být vedro k padnutí a v noci zase zima. Takže jak to řešit tak, aby jim v noci nebyla zima? Zateplená přepravka či tak něco? Máte s tím zkušenosti? A přes den pokud nebudou u mě, tak strčit přepravku(klec) do stínu.. No prostě mi to připadá takové dosti komplikované.

A další důležitá věc, snášejí cestování spíš holky nebo kluci, případně jestli by vadilo, kdyby byl cestovní kluk sám.. (to asi patří spíš do kategorie holky a kluci, ale nechce se mi to rozdělovat, když bych radši odpověď v souvislosti s cestováním)
Naposledy upravil Satharel dne 05 úno 2013 12:39, celkově upraveno 1
Satharel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zzuzka612 » 05 úno 2013 12:27

Tak na tohle bych si teda pořídila psa a ne potkana... Tohle není život pro potkyše.
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 05 úno 2013 12:34

Souhlasím se Zuzkou a i ty sama píšeš, že ti to přijde komplikované, mě taky. Potkan není pes, sice si zvykne na cestování, prospí třeba cestu ve vlaku, vydrží chvíli v mikině nebo v kapuce, ale dlouhodobě to asi není úplně ono. Navíc jak sama chápeš, v přepravce se může přehřát nebo zase nastydnout a trávit třeba týden v přepravce, to není nic příjemného.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Satharel » 05 úno 2013 12:53

Hm.. Stejně si najdu práci a budu zabitá na jednom místě, protože dnešní společnost si to žádá. Ale je to hezký sen.. toulat se divokou přírodou s chlupatým kamarádem na rameni.. Teda ale volba mezi přírodou a myšítkama se mi moc nelíbí.. Zvláště když myšítka jsou součástí přírody.. Nojo, co se dá dělat.. nebudeme chodit na puťáky, ale na jednodenní výlety.. ono se to nějak podá..

Psa máme doma taky (respektive rodiče), pes je supr, ale je to zas úplně jiná liga..

Takže potkanům je líp doma v kleci než na cestách, kde mají možnost prozkoumávat neustále nové prostředí?
Satharel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 05 úno 2013 13:03

No on je potkan sice tvor zvědavý, ale zároveň trochu neofobní (tedy má strach z neznámého). Ti laboratorní už jsou na tom líp, ale divocí mají rádi, to co znají, mají svoje "ochutnávače", bez nich nesežerou nic nového, využívají stále stejné cesty, stejná místa. Měla jsem doma dva divočáky a s těma byl trochu problém právě v tom jídle, bylo dost těžké je přesvědčit, aby ochutnali něco, co neznají, když jsem jim přestavěla klec, tak z toho byli dost na nervy atd. Vím, zní to paradoxně, když jsou to přitom tak přizpůsobivá zvířata, která přežívají různé lidské nástrahy, ale tak to je. Podle mě, když si může potkan vybrat mezi známým prostředím a objevováním nového, tak si vybere domov a klid a na nějaké cestování by se prostě vykašlal. ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 úno 2013 13:56

Souhasím s ostatníma. Moje holky jsou zvyklé cestovat, protože studuju v praze a na víkendy a někdy i na dýl jezdím domů, tak je beru s sebou. Ale mají svojí přepravku i když je klidně můžu mít v za krkem, tak stejně si radši rozvalí v ní.... cesta trvá cca 2 h. takže to je bez problému. Mít je celý den za krkem nebo v klokance, tak se potkan neuvolní, nelehne si v klidu jako v pělíšku, bude se to sním pořád klepat, bude ti tam kakat a čůrat (kam jinam by měl jít...).

Jinak co se týká stanování s nima, tak to si bez klece nějak neumim představit. Potkani v noci žijou, nespí jako my... a opět mít pokakanej a počúranej stan, to by byla po týdnu v teplym špatně větratelnym stanu celkem síla. Přepravka je na tohle malá, takže jedině nějakou klec.

Já jsem takhle v létě měla s sebou holky na 14 dní na jednom mezinárodním "worckampu" (takovej tábor pro dospělý) a rozhodně to nebyla idilka. Musela jsem vzít malou klec, kde se holky začly brzy nudit. Neměla jsem čas se jim pořádně věnovat. Byla to kamenná budova, takže tam nebylo vedro ani zima, ale bydlel tam správce a jednou když jsem přišla, tak holky měly mezi mřížema strčený kusy nivy. On to myslel v dobrym, ale já nechci aby tohle jedly.... Takže já bych rozhodně nenechala potkany bez dozoru někde venku. Stát se může kde co.... stačí jeden blb nebo toulavej pes, kočka....
Tenkrát jsem je s sebou vzala protože jedna moje holka byla po operaci nádoru a v ráně se jí usídlila anaerobní bakterie(nemá ráda kyslík). Proto jí musel vet vyndat vnější stehy a nechat ranku otevřenou. 2.denně jsem to čistila, mazala spešl mastí a dávala jí antibiotika. Nebýt toho tak bych je nechala doma, kde by se mi o ně máma zvládla jinak postarat. Takže pokud nejde o opravdu vážný důvod, tak opravdu nedoporučuju je takhle brát s sebou.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Satharel » 05 úno 2013 16:19

Já jsem své holky právě většinou nechávala doma, když už jsem někam vyrážela. Což bylo většinou v létě občas týden někde v přírodě, nic převratného. Ale říkala jsem si, že by bylo hezké je mít u sebe a nenechávat je na starosti rodinným příslušníkům. Chápu, že každé zvíře je závazek a člověk se musí přizpůsobit, pokud si zviřátko pořídí (přeci jen máme psa), tak zas nehodlám potkany trápit kvůli svým manýrům, to rozhodně ne. Jen jsem trochu doufala, že existuje nějaká jednoduchá možnost, jak s nimi cestovat v přírodě. Ale uznávám tedy, že je to blbost vzhledem ke komplikovanosti jak pro potkany tak pro cloveka a až si mazly pořídím, budu je hold nechávat nadále v pohodlí pelíšku a tepla domova :)
Satharel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Corazon » 10 úno 2013 16:49

Když jsem byla na základní škole a měla jsem Speedynku, tak jsem ji brala s sebou do školy každý den a nikomu nevadila ani učitelkám. Chodila se na ni dívat celá škola a i když jsem říkala klukům ať ji nechají, že je pokadí, tak si nedali říct no a stalo se :whistle: To byl vždycky řev.
Teď bych si Koryho asi na vysokou nebrala. Přeci jen každá hodina někde jinde, jsem tam skoro celý den a on má přeci jen rád svůj klid. To takhle po baráku a zahradě to on rád. =)
Corazon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 10 úno 2013 20:48

Na vedro pozor, potkan se může přehřát...
Jinak na zkušenosti s potkany na táboře bych se zeptala kožíšek, brávali s Vránou potkany na skautské tábory.
Brát s sebou potkana na puťák mně přijde dost složité, to už je snad lepší ho dát někam na hlídání..
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Jersínie » 23 kvě 2014 13:23

Ráda bych se na něco zeptala. Mám doma dva potkaní kluky, nedávno jim bylo půl roku. Ráda bych je sebou vzala někdy ven. Jeden ale vždy, když opustím pokoj, zpanikaří a schová se mi pod tričko. Druhý se v klidu udrží na rameni, ale když ho to přestane bavit, je schopný odrazit se a skočit, aniž by měl jasno v tom, kam poletí. Jsou tedy na procházky zatím moc malí, nebo je problém někde jinde? Děkuji za odpovědi.
Jersínie
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy