Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kam vozíte potkyšky s sebou?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Kam vozíte potkyšky s sebou?

Příspěvekod womi » 18 dub 2015 17:06

Tak předně - potkan se chová ve skupinách 2 a více stejného pohlaví, Pokud chceš potkany, tak tohle je ta nejdůležitější věc. Potkany na výlety není úplně vhodné nosit, on chvíli za krkem vydrží, ale něčeho se lekne, spadne z ramene a je fuč. Nejideálnějsí je nechat je doma, přes víkend to v klidu zvládnou, kor, když budou dva a víc. Zabavěj se spolu a nebudou se nudit, kdežto potkan sám na procházce s člověkem se nudit bude
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 19 dub 2015 07:52

no bez přepravky to opravdu nepůjde, jsou zvídaví, a nevypočitatelné. Alátková přepravka je iluzorní, jsou schopni se zkrz ni prohryzat ani to nepostřehneš a jsou fuč. Pravda najdou se jedinci, co zústanou v blízkosti paničky, ale nikdy nevíš co provedou když se leknou. Já vím, že je to lákavé chdit s nima na výlety, ale asi jim opravdu bude lépe doma. Uvidíš sama, vezmi si je tak tři hodiny ven a uvidíš, že to není o ničem jiném, jenom furt hlídat kde jsou, co dělají. A mít je v kapsičce u Batohu je velice ošidné, protože tam už vůbec nepostřehneš, že štradují po batohu, nebo se chystají ke skoku, protože je necítíš.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod PxNxDx » 24 dub 2015 12:20

úplně původně jsem měla o potkanech stejnou představu. Koupím si jednoho aten mi bude sedět za krkem a v podstatě se přizpůsobí on mě.. bude všude se mnou a je to.

A ono to tak nejde...
Ideálně je potkana nikam netahat. Hodně jich má z cestování stres. K tomu bezpečnost, pohodlí, jídlo a pití. K tomu by měl mít přístup celou dobu.. a ne že si člověk řekne "tak teď dostane napít, a jdeme". Pokud potkany chceš, ideální je mít 2-3 v kleci doma a na víkendy je prostě nechat spolu v klidu.
A pokud se Ti tahle varianta nezdá, pak je opravdu lepší si je nepořizovat.. to uvažuješ správně :up:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Fay » 24 dub 2015 12:29

Já tedy vozím Twitche každý den do práce. Ráno otevřu klec a on už si sám vleze do přepravky a čeká. V práci je větší sranda, než doma, jsou tam kolegyně, skřínky, papíry, pořadač, šuplíky, plyšáci, výběh po celou pracovní dobu... Domů se mi moc nechce. Ale myslím si, že je to individuální, protože holky bych takhle vzít nemohla.. Ale nikde jinde bych ho netáhla, protože je dost akční a nestihla bych ho hlídat.
Fay
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odetta - černá berkshire samice
Marian - britská modrá samice
Catelyn - cinnamon samice
Čokoláda - dove? samice
Twitch - mismarked cinnamon samec
Sirius - russian blue berkshire blazed samec

Za duhovým mostem: Cirilla, Triss, Sofie

Příspěvekod nevi » 29 dub 2015 14:18

To za prvé, a za druhé batoh je něco jiného než přepravka a už tady kdysi někdo brečel, že se mu po několikakilometrové cestě v batohu potkan udusil. To je pak pozdě bycha honit. :roll: nemluvě o historkách, kterak někdo ztratil opakovaně potkana a měl to obrovské štěstí, že se vždycky našel. :roll:

Potkani jsou ale obecně lekaví a mají rádi svůj klid, cestování je moc nenadchne
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Výběhy