Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

venčení ve volné přírodě

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: venčení ve volné přírodě

Příspěvekod Kukla » 17 říj 2008 22:06

Vím, že je to asi o odvaze, kdo se bojí, nesmí do lesa :-) Nemám valné zkušenosti s potkany, ale vidím to u psů, když je páník odmalička nechá běhat a trochu jim věří, tak jsou to pohodoví a zvladatelní psi (většinou), příliš úzkostliví páníci naopak vychovají nevycválaná a nevyzpytatelná torpéda. Musím se přiznat, že u potkanů jsem to neriskla (přece jen jejich velikost a představa, že je budu někde lovit z myší díry, navíc holky jsem si vzala v zimě...). Dnes v jejich 9 měsících se věci mají tak, že Bedříška bych klidně pustila a věřila bych tomu, že dřív nebo pozdějš přijde. Naopak Moped se v neznámém prostředí projevuje jako naprosto divokej neochočenej magor, jakkoliv je to normálně hodná a milá myška. Naprosto bez pudu sebezáchovy prchá pryč, je jedno kam, že to tam nezná a že neví, co ho (teda jí) tam čeká, nějaká opatrnost je naprosto neznámý pojem. To, že se po odchycení kroutí jako žížala a nechce se nechat držet v ruce, je už jenom třešnička na dortu. Fotek z prvního (a vzhledem k průběhu jediného) venčení je málo pro to, že po první minutě už jsme nedělaly nic jiného než honily Mopedu podél plotu :dozey:
Bedříšek
Obrázek
a Moped
Obrázek
edit: jsem OT... tohle přece není volná příroda!!!
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Léňa » 01 pro 2008 23:22

Káča píše:celej týden má být přijatelně. tak třeba včera bylo krásně :love: ! taky sem toho hned využila a vzala holky do lesa na kaštany. než sem nasbírala igelitku, holky si někde běhaly a večer byly spokojený a vrzaly zoubkama :loveit: ;)
(jak bylo všude to listí, tak sem krásně slyšela v kterejch místech cca jsou. akorát sem vždycky koukla jestli nejde ňákej hafan :roll: :roflcry: ! věřte nebo ne, naučila jsem je, aby si hlídaly ony mě a ne já je, takže vlastně chodí přiblížně v okruhu 10ti metrů okolo mě. možná si myslíte že si vymýšlim,ale je to tak. některý potkani umí agility, moji potkani se umí hlídat samy :loveit: :lol: )

Jéé a můžu vědět jak si je naučila aby si tě hlídali nebo aby se hlídaly samy?? :shock: :D :angel:
Léňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Káča » 02 pro 2008 16:55

to ňák samo :smi: , já sem je jenom naučila aby přiběhly na zapískání a držely se u mě. když sem měla ještě potky, byl sníh a já sem otevřela dveře ven a potky hup a byla pryč! zalezla mi pod zapadaný růže. celej večer sem stála nad záhonem a volala jí, lákala jí ven naa sejra atd. nakonec tam byla tři dny, než poslechla! nemohla sem vůbec spát, jako když se mi nevrátilo dítě z diskotéky :roflcry: ! nakonec se to obešlo bez nemoci nebo nějakého nastuzení takže dobrý :up:
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod nevi » 02 pro 2008 16:56

Káča píše:to ňák samo :smi: , já sem je jenom naučila aby přiběhly na zapískání a držely se u mě. když sem měla ještě potky, byl sníh a já sem otevřela dveře ven a potky hup a byla pryč! zalezla mi pod zapadaný růže. celej večer sem stála nad záhonem a volala jí, lákala jí ven naa sejra atd. nakonec tam byla tři dny, než poslechla! nemohla sem vůbec spát, jako když se mi nevrátilo dítě z diskotéky :roflcry: ! nakonec se to obešlo bez nemoci nebo nějakého nastuzení takže dobrý :up:

To jste ještě dopadly dobře. Loni se třem holkám vrátily holčičky domů s outěžkem.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Káča » 02 pro 2008 19:24

byl takovej mráz, že si myslim, že všechny zvířata byli někde zalezlí! potky měla úplně oteklý tlapky, když sem jí vzala do teploučka :roll:

Káča
Superpotkan
Superpotkan
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky

Příspěvekod Maha Maja » 13 pro 2008 12:25

Kluky když vypustím, tak se tak čtvrt hodiny šmrdolí nevzrušeně kolem, ale pak jako když do nich střelí. A hlídat tři myše, co utíkají každý na jinou stranu, to je taky umění. Ovšem vycházky skončily potom, co jeden dostal všenky. :evil:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Mikke » 13 pro 2008 17:04

Já když jsem Zuzanu pustil tak se mě chvíli držela a pak když jsem jí pořád unikal tak to bylo na opak.Potvora se naštvala a šla někam do háje a muse jsem jí pak chytit protože nevim jestli by se vrátila :roll: tak nevim jak to bude ne jaře :dozey:
Mikke
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Kometa » 14 pro 2008 09:11

Kukla píše: Naopak Moped se v neznámém prostředí projevuje jako naprosto divokej neochočenej magor, jakkoliv je to normálně hodná a milá myška. Naprosto bez pudu sebezáchovy prchá pryč, je jedno kam, že to tam nezná a že neví, co ho (teda jí) tam čeká, nějaká opatrnost je naprosto neznámý pojem. To, že se po odchycení kroutí jako žížala a nechce se nechat držet v ruce, je už jenom třešnička na dortu.

Tak je asi moje Karamelka docela normální potkan, byla jsem z toho totiž dost vyjevená. Do té doby tak hodná a jakmile viděla šanci utýct, brala roha. Naopak Šmoulina, která tehdy chodila k člověku míň ochotně, se mě venku držela jak klíště.
Ale od té doby se Karamelka ještě více vybarvila, takže už to chápu- ona má totiž strašnou touhu po svobodě. Nesnáší klec, pořád by jen chtěla běhat. Já si i myslím, že i ten nádor z toho mohla mít - protože začal vznikat chvíli poté, co jsem jim z důvodu útěků musela zatrhnout volný výběh na stole, kde do té doby trávily celé dny. Od té doby taky alespoň chvíli každý den hraje na mříže.
Naopak Šmoule klec zas tak moc neva, chce mít svoje pohodlí a bezpečí, tak co by venku utíkala.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nikushka » 17 pro 2008 22:43

jednou jsem zkousela pustit oskyse na zahrade a uz bych to nikdy neudelala! okamzite mi zdrhl a hopskal jako klokan pak zalezl a nemohla jsem ho najit, myslela jsem si ze ho uz nenajdu , ale nasla-nastesti!!
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod chesterfield » 18 pro 2008 08:15

ano někteří opravdu v té trávě hopsají jako klokan - nebohý Chesterfield v tom byl mistr -on by toho klokana snad i předběhl. :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Jujacek » 18 pro 2008 19:24

vencil nekdo potkana s postrojem? Ja bych chtela svemu Hippouskovi taky doprad nejakej pobyt venku,ale tez se bojim, ze mi utece,on je takovej hyperaktivni :lol:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Káča » 18 pro 2008 20:43

neuteče ;) ! jdi na jiný téma do Příslušenství, tam si toho nejdeš :whistle: :roflcry:

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Jujacek » 18 pro 2008 21:52

Kuju :up:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Káča » 01 dub 2009 19:47

v nedávné době ,jsme opět zpravidelnili vycházky do přírody, takže doufám, že počasí už vydrží a budem to moct praktikovat zase až do začátku listopadu :roflcry: ! opět se to schledalo s velkým úspěchem, hlavně procházky do probouzejícího se lesa :loveit: ! ale pozor! před 14ti dny už jsem kočce vyndavala první klíště, tak radši vždycky po příchodu prohlídnout kožíšky :roll: !

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 02 dub 2009 09:24

já osobně ještě pár dní, či týdnů počkám... přecijen země je zatím studená a vzduch ve stínu taky nic moc. Je sice pravda, že na táboře mi teploty v noci taky klesají dost hluboko, ale to mám zase potkýse zabalený...
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy