Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

venčení ve volné přírodě

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

venčení ve volné přírodě

Příspěvekod Káča » 09 zář 2008 18:51

zajímalo by mě, jestli vodíte svého potkana na zahradu nebo jestli ho vezmete taky do terénu! jak poslouchá když je v "divočině", jak se chová, kam všude ho vodíte? na vodítku nebo bez? máte nějaké zkušenosti s venčením potkana v lese? (nemyslím městský park) ;)
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Re: venčení ve volné přírodě

Příspěvekod kawi » 09 zář 2008 19:12

tak ja nechavam volne behat treba na detskem hristi ( je udelane jako vleika louka s fotbalovym plackem, prolejzkama, piskovistema a bzrezovym hajkem ) jenom vivinku, protoze vim, ze se bude prdelit nekde okolo me a neutece, joshua kdyz ma moznost, tak by zdrhnul nebo spis jenom usnul v tricku nebo mikine, prez den, kdy ja chodim ven, jsou docela neakcni ti moji potkani :smi:
ostatni by mi zdrhli, nebo neradi chodi ven, takze radeji nee :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kaity... » 09 zář 2008 20:40

Jsem zkoušela Mikiho pouštět na zahradu a drží se většinou hodně blízko mě, takže ani strach nemám. Zkoušeli jsme si stoupnout dva metry od něho, já a přítel jsme pomlaskávali. Prvně jakože poběží k příteli a najednou se otočil a letěl tak, že vyletěl až na rameno samou rychlostí :lol: :love: .Samozřejmě to bylo na louce, kde mu nehrozil nebezpečí a ani neměl kam zdrhnout.
Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!Božena Němcová

Obrázek
Kaity...
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj Miki, už je v potkaním nebi
Anya, Standart, Hooded
Ouzinka, standart, banded

Příspěvekod Lavender » 11 zář 2008 14:32

Já Amadejka občas pustím na zahradě, ať se proběhne. Sednu si do trávy a on je kolem mě (když se mu zrovna chce vylézt z mikiny, což je hodně zřídka :roflmao: ).
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Káča » 11 zář 2008 14:50

Lavender píše:Já Amadejka občas pustím na zahradě, ať se proběhne. Sednu si do trávy a on je kolem mě (když se mu zrovna chce vylézt z mikiny, což je hodně zřídka :roflmao: ).

nepřipadá si ochuzený o zážitky v přírodě? myslím, že běhat na trávě posekané na 3 cm ho přece nemůže bavit. nejsou tam žádné pachy ani schovávačky krom tvé mikči! :smi: potky milovala když sem s ní jezdila na chalupu a ona se "popelila" v malym potůčku, capkala v bahně, lovila kamínky, schovávala se mi pod vodopád, obracela kamínky na který stačila a žrala malý vodní potvory... jestli budeš mít příležitost, určitě vezmi potkana na výlet! je to pro něho vážně zážitek žít chvilku na vlastní pěst jako opravdovej divokej potkan :roflcry: :up: !

Káča
Superpotkan
Superpotkan
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky

Příspěvekod chesterfield » 12 zář 2008 07:44

Moji krakeni byli pouštěni na chatě a tam meli oblíbené místečko v meduňkové džungli, poběhali po trávě a pak si zalezli na meduňkový kopeček zavrtali se a spali. a protože s meduňkou tam roste i máta tak pak voněli jako žvýkačka :lol: Pekelníčci ještěš venku nebyli, možná to tenhle víkend zkusím. A Nejlepší byl Chestrfiel, který v trávě hopkal jko klokan :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Lavender » 12 zář 2008 08:43

Káča píše:
Lavender píše:Já Amadejka občas pustím na zahradě, ať se proběhne. Sednu si do trávy a on je kolem mě (když se mu zrovna chce vylézt z mikiny, což je hodně zřídka :roflmao: ).

nepřipadá si ochuzený o zážitky v přírodě? myslím, že běhat na trávě posekané na 3 cm ho přece nemůže bavit. nejsou tam žádné pachy ani schovávačky krom tvé mikči! :smi: potky milovala když sem s ní jezdila na chalupu a ona se "popelila" v malym potůčku, capkala v bahně, lovila kamínky, schovávala se mi pod vodopád, obracela kamínky na který stačila a žrala malý vodní potvory... jestli budeš mít příležitost, určitě vezmi potkana na výlet! je to pro něho vážně zážitek žít chvilku na vlastní pěst jako opravdovej divokej potkan :roflcry: :up: !

Kačenko, naše zahrada není zrovna vzorově upravenej parčíček ;)
Trávu sekáme, až když přes ní nejsou vidět stromy :roflcry: A jelikož máme zahradu poměrně velkou, s ovocnými stromy atd., tak myslím, že pachy tam jsou :) A jinak tu nemám poblíž nějaký les nebo tak, akorát park, jenomže tam se mi ho zase pouštět nechce ;)

Ale jinak to s tím potůčkem, jak píšeš, to muselo být super, škoda, že u nás není nějaký pěkný "zátiší" s rybníčkem nebo tak, taky bych ho tam vzala :roll:

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Káča » 12 zář 2008 14:57

promiň, to víš, já sem zvyklá na ten tátův golfák tady :roflcry: ! to bylo! jenže to byla potky Potkan mezi potkany. s holkama sem to taky ještě nezkoušela! mě stačil včerejšek když sem šla s holkama v 8 ven a samíkovi se to náramně líbilo a že nepůjde domů a honili sme se okolo balíku sena :roflcry: hrůza :roflcry: !

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lavender » 13 zář 2008 09:43

Vsadím se, že ta honička se mu jevila jako ten nejlepší zážitek za večer :roflcry:

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod vvikki » 14 zář 2008 20:22

Ty jo když to tak čtu, nemáte strach že se někam zaběhnou? Já se svýma holkama ven chodím, ale nikdy sem je nepustila, mám obrovský strach, že opravdu někam zmizí..
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Káča » 15 zář 2008 16:08

vvikki píše:Ty jo když to tak čtu, nemáte strach že se někam zaběhnou? Já se svýma holkama ven chodím, ale nikdy sem je nepustila, mám obrovský strach, že opravdu někam zmizí..

musíš si potkana vycvičit aby přiběhnul na zavolání nebo aby přišel na nějaký zvuk. holky přiběhnou třeba na zachrastění klíčema a nebo na zašustění pytlíku ;) , ale i normálně na zavolání. jsou jim 3 měsíce a kousek a už se to celkem na učili. takže je pustim, pak si třeba sednu a čtu si a když se mi zdá, že nevim kde sou tak zavolám a oni se odněkud vynořej nebo třeba aspoň zapanáčkujou. :loveit: jak dlouho máš potkana? :whistle:

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lavender » 15 zář 2008 17:06

Já, když Dea někde pustím, tak ho mám pořád na očích a hlídám, co dělá, ale ona je to taková moje prdelka, takže většinou se dotkne země, chvíli kouká a pak hledá cestu na můj klín :loveit:

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Káča » 15 zář 2008 17:09

Lavender píše:Já, když Dea někde pustím, tak ho mám pořád na očích a hlídám, co dělá, ale ona je to taková moje prdelka, takže většinou se dotkne země, chvíli kouká a pak hledá cestu na můj klín :loveit:

no jo, to mi dělá bíba taky a já jí vždycky sundám a povidám jí: bíbo, teď běhej, mazlit se můžem pak! a vona běhá :loveit: ..

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lavender » 15 zář 2008 17:14

Káča: vážně? Tak to zkusím, třeba to u Amadejka taky zabere :lol:

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Káča » 15 zář 2008 17:18

Lavender píše:Káča: vážně? Tak to zkusím, třeba to u Amadejka taky zabere :lol:

no fakt, a když má slabou chvilku a chce bejt u mě, tak před ní chodim a ona za mnou ťapká, páč jinak by se neproběhla a zas by večer dělala bordel! spát se s ní nedá, když neni vylítaná :smi: :roflcry: !

Káča
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Výběhy