Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pobyt v přepravce

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Pobyt v přepravce

Příspěvekod Jerryna » 01 črc 2009 14:23

xxxwoman píše:Chajdík - plastová přepravka na kočku. Když jsem kluky brala na tábor, dva se tam vešli v pohodě a kdxž mají výběh, tak to na přechodnou dobu nevadí, přežijou to. A ty přepravky se dělají i rozložitelné na dvě části, které se dají dát do sebe :smi:

Ja sem pro cincili mela taky takovou mega prepravku na kocky :lol: tak tedka sem jen pretahla ten vlez pletivem, nez prcek vyroste, aby mi neproklouz tou mrizkou, a myslim ze v tom v pohode nejakou dobu vydrzi. A da se tam dobre zavesit i nekolik hamaku ;)
Jen mam strach aby si sam nechtel otevrit, zas tak dokonaly zavirani tam neni, to je fakt :whistle: :roll:
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod zaceva » 15 črc 2009 15:52

Cayro píše:Chajdiik, já mám přidělané napáječky vně klece a myslím, že přidělat ji na dvířka tak, aby byla venku a dovnitř byl jen ten "čudlík" na pití, tak ti ubyde problém s tím, že budeš muset otvírat přepravku při každém měnění vody a taky nehrozí, že by jí myšáci začali z nedostatku jiné zábavy hlodat.
Jinak, já cestuji poměrně často k mami. nemohu tam mít kluky v přepravce (už proto, že Jerry v přepravce není), tak jsem jim koupila dvě klece. V bazaru mne vyšly obě na 400,- a jedna je skládací. A jsou i dost velké - zrovna ta skládací je větší, myslím 1x0,45x40 a složila jsem jí normálně do takové té vietnamské tašky velké, celé mřížoví se složilo na placku a dalo do dna... možná by se vyplatilo po něčem takovém podívat...
Edit: kdybys byla z Plzně, tak bych ti i dala tip na bazar, ale určitě v Praze taky takové máte...

Mně by se tip na bazárek v Plzni hodil moc. Zrovna sháním nejakou klícku pro dva potkyše, kterou bych mohla nechat u našich, abych mohla jezdit na návštěvy i s miláčkama. Popřípadě jestli někdo nevíte o bazaru, kde mívaj klece v Hradci Králové.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Alweira » 17 úno 2010 09:30

Já dnes vzala Beátku do práce, ráno mi běhala po stole a když se napakala a užila si obdiv mých kolegů zalezla do přepravky (mám tu obyč. plastovou na kočky s mřížkou vpředu) a spokojeně chrupká :loveit:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Mrně v přepravce na víkend

Příspěvekod Dandali » 27 dub 2010 15:43

Potřebovala bych poradit. Přepravky mám, v tom není problém. Ale jde spíše o to, jestli potkana brát s sebou nebo ne.
Ještě ho ani nemám, takže nevím, jaký bude a jak bude co snášet. Až u mě bude týden, tak bude o víkendu jedna akce, na kterou jsme předběžně slíbili účast - nějaká ubytovna a chatky, přes den program.
Svou účast jsem zatím nepotvrdila. Bohužel už budou zřejmě volné jen chatky a mi přijde venku ještě dost zima - zvláště pro potkaní mimčo. Rozhodně bych mu tam dala hromady hadříků a na přepravku bych zkusila spíchnout tašku nebo ji celou omotala dekou. Pokud by byl ještě nějaký volný pokoj, tak by byl pro tři, což by znamenalo, že tam s náma asi (s přítelem a mnou) bude ještě někdo, možná cizí a možná z potkana nebude nadšený.
Věřím, že za ten týden se mi ho povede ochočit a chci, aby co nejvíce času trávil u mě. Půjde se na nějakou procházku, budou se hrát hry (uvnitř), takže by to nemusel být problém. Přepravka bude pochopitelně stále po ruce.
Ale mám z toho strach. Do budoucna počítám s tím, že se mnou bude různě jezdit, ale nevím, jestli není riskantní tahat s sebou mimi.
Nechat ho samotného doma nenechám, takže jde o to, jestli potvrdit to ubytování nebo zrušit...

Jo a k těm přepravkám - mám dvě plastové s víkem nahoře - jedna je maličká (asi 20*12*15) a druhá asi dvakrát větší (dospělý potkan si v ní lehne a ještě mu kousíček místa zbyde). Kromě toho mám přepravku pro kočky, které bych musela pletivem zakrýt dvířka, pokud bych ji chtěla použít pro mrně, ale to by snad nebyl problém.

PS: jestli jsem to špatně zařadila, tak se omlouvám
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod Cayro » 28 dub 2010 05:58

Na týden i pro mimi bych asi viděla tu přpravku pro kočky na bycdlení a zateplit jí. Na cesty venku by asi byla nejlepší nějaká ´klokanka, která se dá případně ještě zateplit. I já jsem svého prvního potkánka nosila skoro všude s sebou, ale brzy jsem zjistila, že i když je u mne rád, pohodlí nemá a tak jsem na něj měla kabelku. Pokud bys měla na potkánka šikovnou klokanku, vejdou se pak i dva :)
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod amalka_sneckova » 28 dub 2010 07:46

Já jsem stejný problém řešila se čtyřma klukama, když jsem měla potvrzenou účast na srazu Travianu. Byl to víkend (pá-ne) v chatkách. Na kluky jsem měla malou klec a i přepravku (jeli jsme autem). Přes noc jsem je dávala do té malé přepravky, aby se zahřáli a přes den byli buď u mě nebo v kleci. Bylo jim v té době 5 týdnů a všechno přestáli bez pšíkání a jsou na mě teď úplně fixovaní, takovýhle vztah mám jen s Amálkou, kterou jsem také brala všude s sebou.... :loveit:
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod Dandali » 28 dub 2010 08:56

Díky moc za odpovědi :-) Uklidnily jste mě :-)
Jsem to asi napsala zmateně - není to na týden, ale jen na tři dny (pá-ne). On u mě bude v té době jen týden - čili mu bude pět týdnů. Nějakou tašku či kapsičku bych určitě brala - jednu tašku budu mít na svoje věci a druhou na potkánka ;-)
Jo, asi nejvíc se bojím chladu - ale jestli tam bude moc zima, tak tam nevydržím ani já a pojedem domů :-D
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod nevi » 28 dub 2010 10:17

Ta přepravka, co máš, je tak akorát na delší dobu pro dva potkany. Pokud jich plánuješ víc, doporučovala bych sehnat kočkonosku. Pokud možno nějakou s otvíráním shora, jinak to bude dost nepraktické na čištění. Já a Sharkie máme Pet Cargo Cabrio a až na tu váhu jsou skvělé, ale cena odpovídá jejich kvalitě a velikosti a vyplatí se tak od pěti potkanů výš.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dandali » 28 dub 2010 12:55

nevi: To je reakce na mě?
Ta největší je něco takového http://www.happypets.cz/images/trotter1.jpg, rozměry nevím, nemám ji teď u sebe, ale ta na obrázku mi přijde menší. Kdysi v tom bývalo morče na víkend (plus se proběhlo). Co jsem předchozí kluky jen přenášela, tak v té prostřední. Oba na krátkodobý pobyt (odpoledne, jedna noc) měli tu kočičí. Pro mrně mi přijde až moc velká a ty obyč plastové se podle mě líp zateplí. Navíc ta prostřední má to plastové víko zespodu "vytuněné" pletivem, takže by i tam šel zavěsit hamak a napaječka. (chjo budu asi muset nafotit)
O prostor v tomhle případě myslím až tak nejde. Spíše se bojím toho chladu (dvě noci v chatce pro dva lidi) a na to mě zajímaly vaše názory a zkušenosti.
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod amalka_sneckova » 28 dub 2010 14:01

S těma nocma jsem měla také největší problém, vstávala jsem ke klukům první noc několikrát, abych se podívala, jestli nejsou studení a žiju. Ale jak byli v té malé přepravce, tak nebyl opravdu problém, byli na sebe namačkaní a zahřátí tím pádem. To já měla tři mikiny, tepláky, legíny a punčocháče a třásla se jako osika....
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod Dandali » 06 kvě 2010 10:45

Tak je rozhodnuto. Na chatku jsme rezignovali a sehnali pokoj. A vzhledem k tomu, že je to malej raubíř, tak bude třeba tu největší přepravku plus ta malinká, když bude u nás, aby si měl kam odskočit.
Jelikož je ještě v podstatě mrně, tak pod dvířkama kočičí přepravky se bez problémů protáhl, proto bylo třeba provést určité úpravy.
Obrázek
Vázacím drátem připevněné pletivo, co zbylo ze stavby klece a ostré konce tohoto pletiva omotané vlnou (provázky došly).

A abych snížila jeho znudění v přepravce na minimum, tak jsem se pokusila ji vybavit. Tři patrohamaky, dvě roličky od toaleťáku (do kterých se zatím vleze, ale moc to ještě nezkouší) a navíc oproti fotce ještě asi 20 cm drenážní trubky stejně jako roličky připevněné k boku přepravky.
Obrázek

Zatím se mu do ní vůbec nechce - protože probíhání je přece lepší, ale věřím, že si zvykne a víkend bude v pohodě :-)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod Alweira » 06 kvě 2010 13:24

To vypadá dože, taky mám takhle předělanou kočičí přepravku, jen bych dala ještě něco na dno - já mám dětskou podložku a papírové utěrky :up:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Dandali » 06 kvě 2010 14:09

Alweira, jj, na dně budou papírové utěrky a nastříhané hadříky :-)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod vranitko » 07 kvě 2010 11:08

dobře vytuněná přepravka :up:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Předchozí

Zpět na Výběhy