Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Akutní šokové přehřátí

Příspěvekod Haslerka » 19 kvě 2011 09:49

nepotí, rsp ne na těle. Mají potní žlázy jen na uších, ocase a tlapkách. Uplně mokrá byla pravděpodobně kvůli srážení vzdušné vlhkosti.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod womi » 19 kvě 2011 09:53

Xeelee, mrknu se na to, tuším, že nějaké téma na ochlazení tu už je, tak to k tomu přesunu, dejte mi chvíli

Kimi, mě loni z veder umřel Albert, měl sotva rok a půl a to nebyl ani v místnosti, kde je fakt pec :cry:

Komet, abych pravdu řekla, mě to pomáhá. Vlhčí i o stupeň chladnější vzduch je pro mě úleva, vedra fakt snáším hodně zle :grc: Jak to přesně působí na potkany nevím, ale sáčkujou se k tomu studenému ručníku, tak je jim to aspoň příjemné :smi: Každopádně jsem loni zkoumala, jak nejlépe ochladit byt a někde radili namočit závěsy, prý to tak dělají v Itálii. Já bych je pak neuzvedla, tak je aspoň stříkám rozprašovačem a potkany sem tam postříkám taky. Bazénky u nás moc nejdou, tak aspoň sprcha :lol: Hlavně nedávat ledovou vodu do napaječek, ale spíše vlažnou, aby nebyli nemocní :smi:

Přesunuty příspěvky, časem ještě přestěhuji toto téma do srozumitelnější sekce - womi
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Re: Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Příspěvekod AbaDix » 19 kvě 2011 17:57

Taky se da pouzit dlazdicka, potkany na ni sami lezou kdyz je jim vedro. Ja mam nekolik malych a vymenuji behem dne, az se jedna nahreje davam tam jinou studenou (do lednice nedavat! bude moc studena, spis do vody). Jenom se musi nejak pripevnit na policku, ponevadz sikovne to shazuji dolu na hlavy spolubydlicim :)
AbaDix
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukla » 06 říj 2011 09:58

Haslerka píše:nepotí, rsp ne na těle. Mají potní žlázy jen na uších, ocase a tlapkách. Uplně mokrá byla pravděpodobně kvůli srážení vzdušné vlhkosti.

Nějak si nedokážu představit, jaký podmínky by musely nastat, aby se na potkanovi srážela vzdušná vlhkost. Vždyť ke srážení vzdušné vlhkosti dochází tehdy, když nějaký předmět je chladnější než okolí a dosáhne při dané vlhkosti teploty rosného bodu. Že by potkan měl teplotu rosného bodu byť při vysoké vzdušné vlhkosti, si myslím, že je blbost. Navíc by ji měli všichni potkani...
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Haslerka » 06 říj 2011 10:50

mno, asi jsem to špatně napsala, ale potkan se prostě nemůže potit, aby byl takto mokrý - takže jediná možnost, aby navlhnul, je z okolí. Asi jako člověku okamžitě navlhne oblečení, když vleze do tropického skleníku :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod zuzukun » 18 říj 2011 11:34

no já jí dávám na chvíli do misky třeba od zmrzliny s vodou... prostě bazének :lol: :lol: :lol: . nic jiného mně nenapadá... jen možná zapnout větrák ale ať to ty vaše potkánky zase neodfoukne :lol: :roflmao:
zuzukun
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod sedsi » 16 črc 2012 11:42

Já jsem holkám dávala do pokoje, kde jsem je pouštěla, lavór. Do něho jsem jim vždycky dala slunečnicový semínka, aby měly důvod se v tom vykoupat. Hašlerka se tam vždycky vyrochnila a protože ty semínka neplavou, tak strčila hlavu pod vodu a chytala je do tlamky. Ale Zázvorka s vodou nebyla moc kamarádka, tak ta nechala zadní packy na okraji lavóru a předníma packama šátrala po dně, jestli nenarazí na ňáký to semínko. Sice měla dost omezený prostor, ale když bylo dost vody, tak si namočila i bříško. Asi dvakrát sice taky strčila čumák pod vodu, ale hnedka ho zase vydělala a vrátila se k tlapkám ;) A teď už mám jenom Zázvorku, místo v lavóru je v pekáčku :D Lavór mi mamka zabavila.
sedsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 16 črc 2012 12:12

Já úplně vidím rochnící se Hašlerku :roflcry:
Jinak, já minulý týden dávala misky s vodou a mraženou zeleninou. Devilky nezklamaly, ty mají vodu rády. ale kluci u nemocného silka se tak báli, že by se tam v ní utopil, že si to blbci celé vylili do podestýlky :roll:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod sedsi » 16 črc 2012 13:10

womi píše:Já úplně vidím rochnící se Hašlerku :roflcry:

Pro lepší představu http://youtu.be/iReSoC73N14 :loveit: Nahráváno mobilem, proto ta kvalita..Ale je tam vidět, jak strká čumák pod vodu.
sedsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 16 črc 2012 13:18

No, to měl být vtip, narážka na Hašlerku z fora ;)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sedsi » 16 črc 2012 13:21

Moc často sem nechodím, takže mě to nenapadlo. Omlouvám se :-)
sedsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 16 črc 2012 13:27

womi měla jsme stejnou myšlenku - Haš pod vodou a hrášek v tlapkách :smi: :smi: :smi: :smi: :smi:
ale myška Hašlerka se ve vodě činí - koukám, že je to malá podovodnice :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Corazon » 10 úno 2013 19:00

U Korynka se mi v létě osvědčilo méně podestýlky, dlaždička a ještě lepší je cihla, která vydrží déle studená a rád si na nic hoví. Je tam rozpláclej jak žába. A jednou denně (když jsou vážně vedra) jde nemilosrdně do umyvadla pod tekoucí vodu, samozřejmě ne úplně studenou. Už si na to i celkem zvyknul a hned potom ožije. =) :up: (Pro upřesnění: v umyvadle je troška napuštěné vody a z kohoutku voda teče slabým proudem. Kory si pod tekoucí vodu vždy strká hlavu, je celkem zábava ho přitom pozorovat.=))
Corazon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Martínek » 21 dub 2013 10:28

Já potkánky chladím tím ,že když už na balkon nesvítí slunce tak tam je příjemný chládek a jelikož ho máme zasklený tak potkánci neutečou a mají tam domečky a bazének takže se tam vyřádí do sytosti :smi: :up: :roflmao:
Martínek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod goldie » 20 čer 2013 08:55

Když sem to tak pročetla, tak koukám, že holky můžu chladit stejně jako morčata... Taky mám místnost na západní stranu v paneláku, včera a předevčírem sem se to snažila odvětrávat, - dopoledne kdy tam je stín, by to bylo ok ale odpo už nebyl kdo by okna zavřel aby se chládek udržel... Takže dneska taktika opačná... ráno vyvětráno, a zavřít okna a dveře.. Záclony zatažený od rána jako v předchozích dnech...

Holky vyvalujou pupky na hamacích, který se nedaj "uvnitř zahřát" vyloženě jen na čtvercích, do kostek nelezou. Den prochrápou začnou akčnit až večer kdy jsou zvotvíraná všechna okna a dveře aby se vyměnil ten stojatej vzduch... Nicméně zkusím krom flašky taky jestli by se holkám nelíbil nějaký ten bazének, ještě jsme to nezkoušeli... Takže tipy mám, teď to jen zrealizovat... Dneska už to nestíhám... :/ a zítra už má být chladněji, takže v další vlně veder...
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy