Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Příspěvekod potkanomil » 20 čer 2013 09:48

poradte prosim.zitra vezu 6 potkanů autem a to fakt daleko. :( v autě nemame klimatizaci :( tak se bojím.nevite co dělat.mam strach ze to nezvladnou :(
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Příspěvekod Kimik » 20 čer 2013 10:12

Zítra už by mělo být chladněji, ale i tak to asi nebude nic příjemného. Dala bych jim do přepravky něco šťavnatého, často dělat přestávky a nabídnout jim napít. Hlavně nenechat na sluníčku, v autě někam, kde bude stín, třeba něčím zakrýt, ale zase ne, aby jim bylo ještě tepleji. Jinak mě nic nenapadá, co třeba rozprašovač s vodou a občas je lehce porosit? A kdyby bylo pořád teplo, nedá se ta cesta prostě odložit? Vždyť i člověku, co mu je vezeš, by mělo záležet na tom, aby byli v pořádku.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkanomil » 20 čer 2013 14:35

odlozit by to neslo :( mamka je domluvena s babickou ze prijedeme.a ona uz se na nas moc tesi. a uz jsou hodne velci tak je nejlepsi je dat co nejdrive.taky jesska je z nich dost uz na nervy :lol: chteji si sni hrat a ona pisti a utika od nich ;) taky bych se bala je nechat samotne doma. dneska mam cas tak je pripravim na zitrejsi cestu ;) nastruham jim zitra jablicka.rozprasovac urcite vemu.a hodim na prepravku mokry rucnik.ale zatim nevim kam je dam.obvikle je davam na zadni okno ale pokud tam bude svitit slunce tak nevim.mame moc maly auto.fabiu. :roll: to jeste musim promyslet.a nebude jim spatne tem malym kdyz na prevoz nejsou zvikli? :|
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Příspěvekod Pavlína » 20 čer 2013 15:14

Ahojky, já jsem nedávno taky musela svoje holky vézt v nepříjemným vedru. Auto máme tmavý a bez klimatizace. Osvědčilo se mi obložit přepravku ledovýma deskama, ale stačí cokoli namrazit a dát pod přepravku nebo i na ní. Výhoda těch desek (koupila jsem je v Bauhausu) je v tom, že vydrží opravdu dlouho ledové.
Pavlína
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 20 čer 2013 16:35

Možná bych zkusila přes přepravku přehodit třeba navlhčený ručník... Jak se bude voda z ručníku odpařovat, bude se prostor pod ručníkem ochlazovat... ale doporučuji průběžně kontrolovat, aby potkánci pak nenastydli...
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Kimik » 20 čer 2013 16:40

A ještě pozor na průvan, já když neměla klimatizaci, tak jsem i v těch vedrech jezdila při zavřených oknech, protože průvan je to nejhorší, co může být, vždycky mě pak bolela hlava a uši a bylo to horší než to vedro.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkanomil » 21 čer 2013 07:57

aha takže okna radši neotvírat..
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 21 čer 2013 08:16

Mokrý hadr na klec - ovšem riskuješ, že jej natahají dovnitř. ale vděčné jsou i za vodní dělo a bazének je zaručný když je v něm hrášek, kukuřička
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Markus » 09 srp 2013 17:03

Já dávám nahoru na klec takové ty chladící destičky, co se dávají do přenosných chladniček, dávám jich tak 3, no a to přikrývám mokrým ručníkem. Je to bezva, kluci si tam pod to všichni lehají a fakt to v kleci udělá chladnější vzduch, pěkně se ten chládek drží u horního patra. Plus jim teda dávám chlazené ovoce a zeleninu, nejlepší je melounek, to je bašta =) Taky jim dávám namočený hadr na patýrka, stříkám rozprašovačem a mají v kleci bazének.
Markus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 srp 2013 19:41

tyyyjo... můžu se ke klukům taky nakvartýrovat v těch vedrech?? ;) takovej luxus...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Wolfka » 10 srp 2013 10:53

i mě kluci musím v létě bydlet na balkoně, protože nejsem na zlínském bytě, tak mají v kočičím záchůdku udělaný bazén. první týden o něj ani fouskem nezavadili a teď se v něm když je horko spokojeně rochní :)
Obrázek
Wolfka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bloodwing, Moe, Marley, Dukino, Mordecai,Brick, Jackie

Příspěvekod womi » 10 srp 2013 14:07

já když jsem vozila potkany na tábor (ale jen dva), tak jsem je měla v minicapri se zateplením, abychom mohli mít otevřená okna. vršek byl napůl otevřený, nepřehřáli se, bylo jim fajn a my jsme měli průvan, který nám lidem ovšem nevadil.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod dracatko » 17 zář 2013 14:10

My jsme ochlazeni vyresili tak , ze jsme vzali vetracek od PC dali jsme ho do trubky udelane z kartonu a cely vynalez pak do otvoru ktery vedl do obydli potkanku. No a nakonec jsme vetracek zapojili do elektriky takze jim tam pres ty paraky pekne foukal prijemny vanek... :-)
Kateřina Judita Buchovská
dracatko
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hubert a Edáček

Příspěvekod chesterfield » 17 zář 2013 20:44

A chodili si tam ochadzovat čumáčiky? My ked sme pustili taký malinký ventilátorík pre klietku tak sa tam nahrnuli a nastrkovali fúziky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod dracatko » 18 zář 2013 08:11

jojo to nasi delavali taky, kdyz jsme jim to tam pustili.A lehli si pod fucacek aby to na ne pekne fukalo... :lol:
Kateřina Judita Buchovská
dracatko
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hubert a Edáček

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy