Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Příspěvekod Lenka » 02 čer 2008 10:03

Teď jsou u nás děsný pařáky a Heather pořát leží jak placka :( Máte nějaké tipy jak potákny ochladit ?! Slyšela jsem o "letní dobrotě" - ovoci zamraženém v kostce ledu. Ale o to nemá má myška moc zálem :| Někteří lidé taky dávají mokrý hard přez klec, ale ona by si ho určitě vtáhla dovnitř... I přez to, že mám otevřená všechna okna a dveře je v místnosti obrovský vedro. Jak to řešíte vy ?! :roll:
Naposledy upravil Lenka dne 14 čer 2008 21:13, celkově upraveno 1
Lenka
Růžovka
Růžovka
Potkani:
♀ Heather (Hedr)
♀ Jessie (Džesí)

Re: Jak potkana ochladit, když je venku vedro ?!

Příspěvekod Sharkie » 02 čer 2008 10:10

Lenka píše:I přez to, že mám otevřená všechna okna a dveře...

Hlavne pozor na prievan! Inac pokial su taketo tepla je lepsie mat cez den skor zavrete (aby si si to teplo nepustala dnu) a otvarat az na vecer, ked uz sa da vonku existovat... my mame juznu stranu cez den pozatahovanu a pozatvaranu a ten rozdiel oproti celodnovemu vetraniu je fakt poznat.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod eva.jingle » 02 čer 2008 11:09

:) no pročítala jsem včera diskuzi na králíkách o "ochlazování" myšounků,tak jsem jim dneska udělala do každé klece bazének s kameny-vypadalo to asi tak,že holky to šly prozkoumat,ale jediná která strčila nohu do vody-na dno bazénku byla Happy,tu to docela bavilo.Starší holky přeházely (opatrně,aby se nenamočily)kamení a kluci k tomu čuchli a odstěhovali se všichni tři do nejvyššího patra-co nejdál od vody :smi: :lol: ...byla jsem jim teď koupit mrkev,tak uvidíme,jestli se obětují a půjdou si jí vylovit :smi:

..jinak větrám vždycky jen tam kde zrovna do oken nepraží slunce.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 02 čer 2008 14:02

Já mám přes židli mokrý hadr a nádržku s vodou na topení, tak snad to trochu ochladí vzduch (voda má vysokou tepelnou kapacitu). Jinak větraly jsme v noci, od rána jsou zatažené závěsy a je zavřeno.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kawi » 02 čer 2008 14:23

a jak to je vubec u bezsrstych potkanu v lete, musi se jim nejak otirat kuze jako psum? mohou normalne ven, nebo je spis drzet uvnitr ve stinu? :roll:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 02 čer 2008 15:14

Raději ve stínu. Naháči se lehko spálí...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 13 čer 2008 11:34

Jojo, radši stín, nehledě na to, že jsou i náchylní na rakovinu kůže. Já Kojaka beru ven jenom když je pod mrakem a jednou jsem ho vzala proběhnout na terasu, ale to jsou fakt chviličky, ale na vycházku s ním opravdu radši ne..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Lady.Blackie » 18 čer 2008 08:37

Nízkou kameninovou nádobu s vlažnou vodou, do toho je možné dát trochu mražené zeleniny. Kluci se vyrachtali, vyblbli a zdlábli všechno, co tam našli. :)
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod Lenka » 18 čer 2008 17:08

Lady.Blackie píše:Nízkou kameninovou nádobu s vlažnou vodou, do toho je možné dát trochu mražené zeleniny. Kluci se vyrachtali, vyblbli a zdlábli všechno, co tam našli. :)

Tak to musim vyzkoušet !
Lenka
Růžovka
Růžovka
Potkani:
♀ Heather (Hedr)
♀ Jessie (Džesí)

Příspěvekod Katie » 26 čer 2008 14:12

Já jsem to zkoušela včera a Miki chvíli lezla po misce (hlavně, aby se nenamočila :roll: ) a pak radši utekla do hamaku.
Katie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mikina

Příspěvekod chesterfield » 26 čer 2008 14:36

včera, když to bylo už opravdu extrémní jsem na ně stříkala vodu (odstátou) z rozprašovače natahovali čumáčky a blaženě se nastavovali. Pak se dlouho krásně čistili. Bylo to supr.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Lenka » 28 čer 2008 11:28

chesterfield píše:včera, když to bylo už opravdu extrémní jsem na ně stříkala vodu (odstátou) z rozprašovače natahovali čumáčky a blaženě se nastavovali. Pak se dlouho krásně čistili. Bylo to supr.

Jé, to je krásný :-)
Lenka
Růžovka
Růžovka
Potkani:
♀ Heather (Hedr)
♀ Jessie (Džesí)

Příspěvekod Tara » 02 črc 2008 12:55

já dávám bazének se zeleninkou na lovení..to všichni kluci milují a s radostí se cachtají.
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Cayro » 20 črc 2008 19:13

Mz jsme ty vedra přežili tak, že klec jsem měla v pokojiku, kde bylo okno dokřán, zatažené závěsy, ale zavřené dveře, aby nebyl průvan. Chladíme takhle sebe i myšáka a zvládal to docela dobře - odhrabal si hobliny a ležel na holém dně klece. Jediné, co nechápal bylo, proč se nemůže chovat a spát u paničky...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod žirafka » 25 črc 2008 08:40

Lady.Blackie píše:Nízkou kameninovou nádobu s vlažnou vodou, do toho je možné dát trochu mražené zeleniny. Kluci se vyrachtali, vyblbli a zdlábli všechno, co tam našli. :)

je to výborný nápad ja sem jim to dala a oni srandovne honi rukama ty kulicky hrasku a nebo kukurici je to srandovní a jim to dělá dobře i když není horko chutná jim to dík za nápad ;) ;) ;) ;) ;)
žirafka
Růžovka
Růžovka
Potkani: mam bílou holčičku jménem gigls a chlapečka stříbrného jménem kornél abo jseou dumbo

Další

Zpět na Výběhy