Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dráty , kabely

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Jak uchránit kabely?

Příspěvekod Moncicacek17 » 29 črc 2005 10:49

Chci se zeptat, moje potkanka včera poprvý za tu dobu, co ji mám, překousla kabel...A ke vší smůle to byla nabíječka od 2 dny starého telefonu mého přítele...To Mikyna málem nepřežila :lol: Asi se jí ten telefon líbil, tak překousla kabel(nabíjel se) a telefon si odnesla do domečku.. :lol: Jakym způsobem se daj chránit kabely?Máte nějaký triky? :roll: :?:
Moncicacek17
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 29 črc 2005 13:17

Naši si dřív taky občas do něčeho hryzli, Meloun jednou rozpůlil kabel od úplně nových sluchátek, ale teď už je to tolik nebaví. Nejlepší bude kabely zvednout nebo zatarasit, aby se k nim vůbec potkani vůbec nedostali. Nebo potkana pořádně hlídat. :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod eleanthis » 29 črc 2005 18:32

Doporucuji kabely vest pod kobercem - to se tyka prodluzek, kabelaze od televize, telefonu a pod, dale na kabely od pocítace a dalsi lze koupit tzv. husi krk, vypada to jako trubka od vysavace (ta obehna) jen je tenci a rozriznuta. Kabely se vlozi dovnitr a krk se stahne stahovacimi pasky. Potkan se dovnitr nedostane a trubka ho vetsinou ani nezajima.

Sikovny napad jsou takove male lepici ctverecky s uchytkami (lze koupit v hornbachu a pod), za ty se provlece stahovaci pasek a do nej se chyti kabel, ctverecek umistime na hranu desky stolu a jeho nohy, tim muzeme kabely vest nad zemi tak, aby se k nim potkani nedostali.

nabijecky a pod doporucuju uklidit do skrinky a vytahovat dle nutnosti ... ;)
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Jo, jo.

Příspěvekod Morrigna » 24 srp 2005 00:01

Souhlasím s Elantis do puntíku. Bohužel naše Tara je kabely přímo posedlá, tak šplhá do krkolomných míst, jan aby se k nim dostala. Hlavně nic nesmí ležet v jejích oblíbených probíhacích trasích, jinak je to v minutě na několik kousíčků.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Karolla » 07 říj 2005 11:44

Žabyina včera dostkla pecku od antény, né že by jí kousla,ale od toho konektoru, mě se to taky někdy stane.. zalezla za postel a pištěla jak blbá.. však ono to brní
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Rybana » 07 říj 2005 11:50

Moji potkanci taky prekousali kabel, od budiku. byl za skrini a snazila jsem se ho zabarikadovat a nepoustet je tam, ale zjevne se tam nekdy nejak dostali. Vsimla jsem si toho az po nejake dobe, normalne to tam pri doteku jiskrilo, ale jim se zrejme nestalo vubec nic :) Jinak je hrozne zajima i kabel od pocitace a radia, jako nejlepsi reseni se mi zda proste je vest co nejvys, aby na ne vubec nedosahli..
Rybana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Spidy » 21 pro 2005 16:59

To zas muj jeden potkan byl taky kabelema poseldlej ale pak to bohuzel neprezila dostala takovou pecku ze se ji pretrhla naka zilka v mozku a ten se pak zacal zakrvopvat a pona postupne oslepla,ohluchla a pka necitila zadni nohy umrela presne na svy narozeniny kdy ji byl rok :( :(
Spidy
Růžovka
Růžovka

kabely

Příspěvekod Make » 04 kvě 2006 17:45

mě holky minulý měsíc překousaly taky kabel od internetu,jenže jeho konec i s připojením byl pod novou dřevěnou plovoucí podlahou..,ehm,no,tak kabel jsme koupili nový a jen ten starý se bude muset vysekat..,naši taky řádili,já je proto pouštím jen po posteli,občas přelezou přes parapet k bráchovi do druhé postele(máme oddělené pokoje sádrokartonovou zdí),a myslím,že jim to stačí,stejně si po chvíli běhání zalezou do deky a spí:) jinak kabely od lampiček stačilo obalit takovou to černou lepicí páskou(teď mi vypadlo,jak se jmenuje),brácha si s ní omotává hokejku,a ta jim asi nechutná:)
Be positiv:)
Make
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Sedulka » 05 kvě 2006 15:33

No já mám známého,kterej dělá do počítačů,ten by to mohl sehnat i zadarmiko a navíc by mi tutově přinesl ten samej,co potřebuju...Jenže se u nás zastaví jen občas a tak čekám,kdy se tu objeví...jen nevím,jestli se to utají před rodičema...Jo a k tomu výběhu na posteli-to je z bláta do louže,protože se potky okamžitě pustí do povlečení nebo ho aspoň počurají :lol: Jsou to děsný mršky!!!
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Andy » 18 srp 2006 19:35

Já jsem naše holčiny pouštěla po pokoji a hlídala je, aby náhodou nějakej ten kabel (hlavně u PC) neokousali a oni se jich ani nedotkly... :) Nechávám je běhat někdy i bez dozoru (třeba když ležím na posteli a čtu si), ale nikdy je ještě neukousali... Zajímavý... :shock:
Andy
Růžovka
Růžovka

Re: Kabely

Příspěvekod Sedulka » 22 srp 2006 17:00

Jingles píše:Potkanůmvzdorný stůl :) Stojí přímo u zásuvky, takže stačilo stůl "oblepit" kartonama a je to. Potkyši se samozřejmě snaží prohlodat, ale je to slyšet (narozdíl od hlodání kabelů), takže mají smůlu :lol:
Takhle to mám udělaný taky, protože mám stůl na PC v rohu, stačilo doprostřed dát desku polystyrenu a je to.Mám to tam pořád i když je Pc zapnutej a no problem.Ty potvory mi jinak podklouznou i pod nohama, když si myslím že jou úplně na opačným konci pokoje...takhle už zařvalo několik kabelů od příslušenství, nerada bych aby tak dopad i comp... :D
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Kabely a gauč

Příspěvekod Mardotka » 01 zář 2006 10:23

Moje první potkanky toho prokousaly až to není hezký. Několik kabelů k joustiku, kabel k internetu ( na 5 metrových dílů), nabíječku na mobil, troje sluchátka, kabel od lampičky. Kabely, které ohryzaly, ale nestačily překousnout ani nepočítám. A co se týče gaučů, o tom ani nemluvím. U nás nejhůře dopadla jedna postel. Prokousaly si nory pro jistotu ze všech stran a uvnitř utvořily nádherné bludiště tunelů. Pokud se některá rozhodla nevylézt, nebylo možné ji v podstatě odtamtud dostat, ani na pamlsky. A to jim ani nevadilo, že se na ní spalo. Ještě že se ty strany dají přikrýt prostěradlem - jejich rohy jsou samozřejmě také rozcupovaný.
Mardotka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Louisianka » 01 zář 2006 10:41

Ahujk, mám jeden malý/velký problém. Neporadil byste mi někdo, jak uchránit těhle 1000000 kabelů!??! :wink:
Děkujííí

Obrázek
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Tara » 01 zář 2006 10:53

co dat je do jedny velky krabice krabice?
a nebo me napadlo-vis jak jsou takovy ty prepravkovy velky kose z umely hmoty?
snad jo..tak to by taky slo
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Louisianka » 01 zář 2006 11:07

Jenomže krabici by asi stejně ty hovádečka majinký rozkousali :/
Možná spíš něco umělohmotnýho no....tak děkuji :)
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Další

Zpět na Výběhy