Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jaký čas trávíte se svými potkany??

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Jaký čas trávíte se svými potkany??

Příspěvekod CZpavinka » 30 lis 2011 22:13

tak já teda musím říct, že kluci jsou poslední dobou docela lenůšci, když jim dám klec k posteliv ložnici, tak se jdou opatrně podívat, ale za chvíli zalezou a jdou spát, za to když bych jim ju otevřela v obýváku do volnýho prostoru, tak by se zbláznili blahem, jenomže já se o ně prsotě bojím, je tam ještě furt samej kábl kam můžou vlíst a jak tam není moc nábytku tak to není ani klouně možný to schovat...nevím, jestli teda je postel neba, nebo jen nemaj zájem někde prolízat. Kdžy z postele odejdu já tak se natahou jak husí krky že chtěj jít se mnou. Je to málo je pouštět jen na posteli? Většinou je to tak hoďka, hoďka a půl, někdy míň, někdy víc a někdy se jim z pelechu moc nechce
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 30 lis 2011 22:36

Myslím, že to málo není pokud nemají zájem o běhání. Mě kluci od roku a půl taky moc nechtěli běhat, tak jsem většinou pouštěla jen po posteli nebo v obýváku na rozkládací pohovce.
Kdyžtak zkus klukům dát do výběhu na postel něco novýho, nějakou rouru, prolejzačku, krabici,.. aby projevili aktivitu. :lol:

Moje mimina jsou teď pouštěný hodně. Vypustím když přijdu domů a zavírám když jdu spát okolo jedenácti/dvanácti, takže jsou venku nejmíň 7 hodin, většnou ale těch 9. O víkendu jsou pouštěni od rána do večera, což je obvykle cca 15 hodin, Ingrýšek někdy 24 a víc, to když se bojí vlézt do klece i když je prázdná. :roll: On je ale hodnej a většinou spinká v mé blízkosti nebo v jeho úkrytech.
Minulý kluky jsem takhle nepoštěla, protože jsem vždycky musela zavírat dveře. Teď jsem dala do dveří ohrádku, kterou tam mám stále, aby mohlo být otevřeno a přitom kluci běhat. Naštěstí kluci kabely neohlodávají (ťuk ťuk), všechno ostatní je mi jedno...krom tlačítek na notebooku. :facepalm: Ale jinak je pokoj jejich království a já stále uklízím a oni dělají bordel a kradou papíráky a vše co šustí. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod CZpavinka » 30 lis 2011 22:48

no oni maj zájem, jenže kvůli kabelům je pustit nemůžu prostě...oni si toho všímají dost :roll: jsou to nenechavci, když někde něco nechám už to hlodaj a já mám výčitky že jsou málo venku...nevím, myslela sem, že postel je pro ně něco jak hřiště...asi budu muset vymyslet nějaký průlezky, jen nějak došly nápady...dokud tam byly peřiny tak dobrý, ale našla sem tam díru, takže tudy by cesta nešla :D
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Laivine » 30 lis 2011 23:15

Prolejzačky pomáhají. Já holky pouštím každý den několik hodin na skříňku a část knihovny, kde maj vyrobený hrad z 5ti krabic od bot, nějakej ten skart a roli toaleťáku, a i když jsou holky už línější než dřív, tak když můžou, jsou venku, prolejzaj se, nebo se zahrabou a spí. Když byla skříňka holá, tak je to nebavilo. :smi: Po pokoji je pouštím jen když si tam uklidím, což je tak 2x do týdne, jak mi to vyjde. Je to pro mě docela psychicky i fyzicky náročné, musím je furt od něčeho odtrhávat. :) Ale za ten rok mi rozkousaly jen jeden kábl. (A ehm, sedačku, no. :lol: ) Ale když vidím, jak Nirvnana nadšeně běhá napříč pokojem a skáče z nábytku na nábytek, tak mi to za ty občasné materiální oběti stojí. :loveit:
Obrázek
Laivine
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Venessa of LMG Rattery, Elfie Moomins of Opatov

Příspěvekod adahradska » 01 pro 2011 09:35

Souhlasím, že Myšpark (slovo kradeno od evy.jingle :) ) k aktivitě pomáhá ;) Když jsme doma, mají otevřenou klec prakticky pořád.

http://evaaspol.webgarden.cz/nas-myspar ... o-malo-pro až na konci stránky

Inspirovala jsem se zde, kvůli psům mají ohrádku, třeba by ti ji někdo šikovný k vánocům vyrobil :up:
Nebo já to mám rozloženo na vysokém letišti, na zem zaplaťpánbu neslejzají, taky máme překabelováno. Prakticky nejvíc jsou na tom letišti, můžou i na sedačku a křeslo u PC. Fakt, že mě to nutí ukládat věci na své místo, nechat ležet ovladač se nevyplácí :P
Rozprostřu myší přehoz, na to přebalovací podložku a rozeskládám systém krabic s vystříhanými průlezy, někdy k nim upevním papírovou páskou i viko jako rampu nebo most.
Dál používám rouru, na které byl navinutý koberec-moc oblíbená, pak takové to udělátko z ikei na mikroteňáky, máme růžové :oops:, různé látkové domečky, mezi to rozhodím kusy starých látek, ručníky či staré povlečení na tunelování. Tím se vyhnu velké devastaci peřin, páč po nich teda jdou nejvíc. A po knížkách. K jedné polici se právě dostanou a ty teda trpí, musím je nějak zabezpečit, plexisklo či tak.

Taky tam mají různé kočičí hračky, s rolničkou, s ukrytými mlsky, míčky, někdy žebříček, to kočičí škrabadlo, co má Eva, by bylo bezva... Třeba časem, až jim daná výbava zevšední. Obměňuju to, aby měly změnu a nenudily se, holky jsou větší aktivky, :lol: Zbytek přechovávám v přepravce v komoře :smi:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod dpos01 » 01 pro 2011 10:55

Tak já holky nechávám tak hodinku ,protože jsou opravdu nemocné.Někdy i méňe abych je zbytečně ne námáhala.Jinak mé minulé holky jsem poušťela každý den odpoledne takže většinou tak od 12 do 4 hodin.
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod CZpavinka » 01 pro 2011 11:09

no zkusím jim vymyslet teda nějaký prolezky, krabic ze stěhování je tu dost :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Sam » 11 pro 2011 16:25

S klukama teď trávím každou volnou chvilku, protože je mám teprv chvíli a chci aby si zvykli, po pokoji je ještě nepouštím to až si zvyknou, že když příjdu do pokoje nemaj zdrhat :D snad jim to někdy dojde :) a když příjdu do pokeje nebudu mít potkana na stropě ;)
Člověk nese zodpovědnost za vše, co kdy ochočil. :D
Sam
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zzuzka612 » 11 pro 2011 17:32

Já s klukama trávim každou chviličku co sem doma, stejně jako s ostatníma zvířatama, všichni si se tu kolem mě hemží. Akorát pes už porád utíká když vidí Candyho, protože ten ho porád otravuje, někde okusuje, tahá za chlupy apod. tak se pes vždycky sebe a jde pryč. :lol:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Výběhy