Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jaký čas trávíte se svými potkany??

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Jaký čas trávíte se svými potkany??

Příspěvekod Lucka,Cigi a Stinky » 11 kvě 2008 13:47

Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho se denně věnujete svým potkýšům.
http://www.cigi-stinky.wz.cz ---> web mojich slečen :)
http://web.uhk.cz/b chs Rats lairc ----> náš pes Honey

Obrázek
Lucka,Cigi a Stinky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Oria von Pako (Stinky),
Doris,
Natálka,
Exekuce Sankari (Rory)

vzpomínáme na Julču :-* a
Olea von Pako (Cigi)

Re: Jaký čas trávíte se svými potkany??

Příspěvekod Nefertity » 11 kvě 2008 13:57

U mně poměrně dost, denně běhají volně po pokoji tak 1-3 hodiny a poslední dobou, když jsou holky starší, línější a mazlivější, tak přibližně stejnou dobu stráví nám na klíně. Navíc mně ani po 1,5 roce chovu potkanů nepřešla úzkostivost (možná kvůli Ouzinčiným stálým strupům), takže při delším kvikotu ozývajícím se z klece je jdu rozdělit a chvíli si pak tu utiskovanou mazlím. Občas když mě to vzbudí, tak i v noci, už nějak nemám chuť riskovat další zdravotní problémy..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod jani » 11 kvě 2008 14:29

já s nima trávim času co nejvíc můžu. a když jedem k příteli, což je tak 3-4x do týdne tak si vždycky beru někoho s sebou.prostě první věc když přijdu ze školy, tak někoho vytáhnu (většinou spinkaj, tak vezmu tu nejprobuzenější. takže přímý kontakt s potkanem tak 3 hodiny minimálně.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Lucka,Cigi a Stinky » 11 kvě 2008 16:01

Díky. No já se holky taky snažim pouštět co nejdýl. Blbnou vždycky po celim pokoji jenže to jsou takoví ničitelky že nemůžou bejt pomalu ani chvíli sami =). Už se přeci jenom trochu zklidnili, ale nebudu zapírat že se těšim až se ještě trochu uklidněj a nebude to žádnej zázrak když budou 3 minuty na jednom místě =D.
http://www.cigi-stinky.wz.cz ---> web mojich slečen :)
http://web.uhk.cz/b chs Rats lairc ----> náš pes Honey

Obrázek
Lucka,Cigi a Stinky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Oria von Pako (Stinky),
Doris,
Natálka,
Exekuce Sankari (Rory)

vzpomínáme na Julču :-* a
Olea von Pako (Cigi)

Příspěvekod Sharkie » 11 kvě 2008 19:23

No ja myši vyťahujem z klietky kedy ma napadne, kľudne aj len na tú minutku dve - podrbať a vrátiť ;) . Každopádne sa snažím, aby mali denne aspoň tú hodinku výbeh. Niekedy sa podarí viac inokedy menej. Keď som bola chorá toho napr. moc nenabehali. Jednak som ja mala problém sama seba udržať na nohách a potom som ich nechcela nakaziť. Teraz jak som u našich ich skôr nechávam v klietke len cez noc a možno hodinu cez deň. Sú skoro stále vonku pri mne, jak sa snažím zašiť v izbe :oops: však mi aj teraz večer protestne zaliezli do klietky, že si chcú pospať a mám im dať konečne pokoj :roflcry: . No a pokiaľ chodím na celý deň preč, tak sa snažím zobrať aspoň nejakú so sebou, nech mi nie je za nimi smutno a večer si to potom vynahradím s tými ostatnými.

No a až mi myši zostarnú, zlenivejú a budem vedieť čo môžem od nich čakať, rada by som ich mala pustených prakticky stále, kým budem doma. Oni sa potom rozhodnú, koľko toho svojho času chcú venovať mne :smi:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod pista111 » 18 kvě 2008 21:32

Tak ten náš rozmazlenec je puštěný tak 4-5hodin denně, ale háček je v tom že pokud mu otevře jak přijdu z práce, nejdřív se protáhne, co jako že by dělal, pak se podívá po tom svém bydlišti že by něco sežral a pak možná vyleze ven, že by jako ho zajímalo kdo že to přišel domů. Když ale potřebuji na nákup tak ho nechám klidně běhat po domě, stejně jako pes si vleze na kanapíčko do deky a čeká až přijdu, že si budeme hrát. Na to že má k dispozici celý dům je mu jedno, a pak když ho zavírám vyvádí jako pominutý, že tam nebude.
pista111
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ferda 2 roky

Příspěvekod Klar-a » 26 kvě 2008 18:13

Přes chladnější období pouštím kluky každý den tak na 1-3 hodinky ale přes ty letní když sem hlavně venku je nepouštím každý den ale čas pak mají delší :) Taky se s něma mazlím, vždycky otevřu dvířka a chvilku e s něma mazlímm :)
Klar-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kabakov » 09 čer 2008 12:48

to ja ve vsedni dny nemam na Desika bohuzel prilis casu, jelikoz jsem porad bud v praci nebo ve skole, takze ho poustim az vecer kdyz dorazim domu a to si vzdy tak hodku dve pobeha po celem pokoji a po me. ... jak jsem ale vypozoroval z vikendu, tak mu to asi ani moc nevadi, jelikoz pres vikend mu nechavam otevrenou klicku porad a i tak je skoro cely den v kleci zalezly ve sve ponozce a az vecer vyleza ven neco poskodit.

Jen mam obcas strach ze se pri svych toulkach po pokoji zrani, protoze je trochu nesikovny a co chvili nekde spadne ... dokud neumel moc lezt do vysek, tak to bylo v pohode, ale kdyz vcera vysplhal az do tretiho patra knihovny a tam se mu smekla noha a zasvistel dolu, tak ve me docela zatrnulo ... i on chvili nechapal co se deje, rozhlizel se kolem sebe a ... vylezl znovu na to same misto odkud spadl.
kabakov
Růžovka
Růžovka
Potkani: Děs

Příspěvekod kawi » 09 čer 2008 13:36

tak vivianne a prcinka ted maji cely den moznost behat po byte, joshua ma omezeny cas, protoze hryze kabely od vseho mozneho a navic mame ty mimisky, tak aby jim bez dohledu nejak neublizil a jazz uz s nami nebydli....takovy ten cas, kdy si s nimi hraji, mazlim a blbnu, to je tak hodinka na kazdeho potkanka...vivinka chodi vsude se mnou, takze tu mam pod nohama nebo na kline skoro porad, josh si zaleze a jen se sem tam prijde podivat k pocitaci... casto jezdime na par dni po cele republice, to potom vzdycky beru jednoho potkana do batohu, nejcasteji joshuu nebo vivianne, ti ostatni cestovani nemaji radi...

ten kdo ma vic potkanu, taky mate sveho oblibence a tomu se treba venujete casteji? nezneji? jinak?

hrajete si se vsema potkankama stejne nebo s kazdym jak to bavi jeho? treba u nas joshua chce uplne jiny typy her nez vivinka :roll: takze s nim se honime a utocime na sebe a tak, kdezto vivinku lehtam na brisku a hladim a nosim vsude mozne a nechavam se olizovat a probirat vlasy :loveit: a treba prcinka vubec nema rada, kdyz se s ni nekdo mazli, nejradsi sedi v kleci a jak ji vyndam, protestuje a trva ji dost dlouho, nez se treba na posteli rozkouka a zacne chodit a schovavat se :roll:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Burák » 09 čer 2008 16:38

Tak Burák může běhat klidně celej den po pokoji ale zalezi na tom jakou ma naladu, když má raubířskou tak ho musim hlídat. Strašně rád hriže zeď. Chce na sebe upozornit ale to i když se mu věnuju. má asi strašnou radost z toho že me to nehorazne rozčiluje. Jinak když nemam ja naladu tak je pustenej tak 2- 3 hodinky... :smi:
Burák
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Johanka74 » 12 čer 2008 11:23

my máme holky puštěný celej den. Pustíme je ráno před odchodem do práce a jsou volně v pokoji+předsíň a koupelna. Jsou tam se psem a chodí mu vyžírat misku s granulema :twisted: Chudák jen leží a kouká a nevěří vlastním očím :shock: :lol:
Když přijdeme,tak pokud tvrdě nechrápou někde zalezlý, tak je veliký vítání a zavíráme je do klece kolem desátý večer.
V pubertálním věku si furt chodily pro nějaký papání nebo pomazlit, teď jsou ty tři nejstarší přes půl roku většinou zalezlý nebo blbnou spolu jako smečka a nás moc nepotřebujou. Jen můj mazlík Šuperka chodí pomazlit a dávat pusinky,ale ta je teď zaměstnána mateřskými povinnostmi, tak jí pouštím od mimin jen odpoledne a večer vždycky na chvilku a to po bytě krade papíry a ucpává klec,aby schovala mimča.. Takže naše holky mají volnost cca 15 hodin denně.
Nikdy nevěř světlu v očích muže. To jen slunce prosvítá jeho dutou hlavou...
(Indické přísloví)

Obrázek

Cipísek, ségry Lálinky, prahavelčátka Maryška,Leonka,Káťa a Škubánek,Evička od Nevi, polodivočandy Chiméra a Hydra. Dále psiska Orion a Sirius (bandogxpitbullxridgeback) a směska Kerberos
Johanka74
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem : Šupinka * 9.12.2007 + 2.10.2009, Pišta * březen 2009 + 12.12.2009, Maryška * 20.9.2007 + 11.2.2010 ,
Růženka ze Zbuzan * 12.3.2008 + 9.3.2010 , Batman * listopad 2007 + 8.5.2010 ,Fifinka * únor 2008 + 8.5.2010
Čertík * březen 2008 + 24.6.2010 , Bludička * 24.5.2008 + 5.7.2010 , Fišta z Hornbachu * březen 2009 + 22.8.2010
Křemílek * září 2008 + září 2010 , Vochomůrka * září 2008 + 3.11.2010, Dumbák *5.12.2008 + 7.1.2011
Amina *5.12.2008 + 14.1.2011, Perlička *5.12.2008 + 23.1.2011, Pampeliška *10.6.2008 + 13.2.2011
Hugo z Edenu * únor 2009 + 16.3.2011, Popelka z Měcholup * září 2010 + 5.5.2011, Kojak *září 2008 + 3.6.2011,
Šupinka 002 * září 2009 + 27.9.2011, Bleška Havelče * 14.2.2010 + 16.10.2011, Mášenka von Pankrác * asi léto 2009 + 19.10.2011, Baron *25.9.1997 + 2.11.2011, Maruška, Artemyš *1.6.2010 + 26.2.2012 Nememyš + březen 2012, Flíček a Bubáček * květen 2010 + květen 2012, Sazinka Piskoř z Měcholup *asi jaro 2010 +23.7.2012, Krteček leden 2011-září 2012

Příspěvekod Lavender » 29 čer 2008 21:22

"jsou volně v pokoji+předsíň a koupelna."

Tohle jsem nikdy nepochopila - hrozně by mě zajímalo, jak to vypadá v praxi... To máte všude zatarasený škvíry a zabarykádovaný kabely nebo jak? :shock:

Já si nedovedu představit, co budu dělat, až budu chtít Amadea pustit po svým pokoji... kabely (hlavně ta "malá elektrárna" u počítače - asi dvacet kabelů vedený do různejch zásuvek :lol: ), úzký škvíry, ve kterých by se těžko otáčel...
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod kawi » 30 čer 2008 11:09

Tohle jsem nikdy nepochopila - hrozně by mě zajímalo, jak to vypadá v praxi... To máte všude zatarasený škvíry a zabarykádovaný kabely nebo jak?

tak u nas nic zabarykadovaneho neni, ale uvazujeme o tom, jak podomacku vyrobit takove jakoby "půl dveře" mezi kuchyni a pokojem, protoze za kuchynskou linkou se potkani dostanou stenama na zachod a do koupelny a treba zpod vany nam porad litaji polystyrenove kousky i kdyz v byte zadny polystyren neni, porad nevime, odkud to je :roll:
kabely? vecny problem, od pocitace mame kazdy kabel doma nahradni, protoze potkani ohryzavaji uplne vsechno, mam od ledna uz druhou klavesnici a mys, i kdyz to vsechno obalim izolacni paskou a potru silikonem s chilli korenim, nic nezabira....i kdyz ted uz hryzou min, vzdycky kdyz neco rozhryzali, meli na dva dny zaracha, mozna uz jim to doslo ;)
rucniky a povleceni mame vsechno rozkousane, ale hotl clovek kdyz chce zit s potkanem a dat mu urcitou volnost, musi pocitat s tim, ze o par veci prijde :roll: neco za neco, jak se rika.... ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Tara » 02 črc 2008 12:53

když jsem měla prvního Flíčánka-tak ten běhal po celém bytě-když byla Gegča pryč(venčení) ..ten nic neničil..
pak ale Flíček 2 začal ničit a jakoby prostě nechal někde zprávu-kousejte kabely nebo já nevim..od tý doby mi je kousal každej potkánek :roflcry: :roflcry:
Kluky si beru a mazlím jak to jen jde.
Ale oni mají už svůj režim..pouštím je okolo 9 té večer(to běhají v kuchyni) a to jsou puštění do těch 11-12 hodin..
Střídám to ale-jeden den mají výběh, druhý jsou se mnou v posteli-to je klidně od těch 8 do 12.. plus ještě když si je beru z klece-jen na pomazlení nebo tak..
ale nemají přesně-tenhle den si je vezmu na tak dlouho atd..prostě někdy jsou klidně skoro celý den..někdy ty dvě hodinky..snažím se ale co nejvíc:-)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Cayro » 20 črc 2008 19:22

Myšík je zatím přece jen malý, takže běhá jen po gauči nebo posteli... sice už juká, co je tam dole, ale to spíš proto, když nejsme oba u něj, tak kuká, jak by se dostal od jednoho k druhému, jinak se na zem ještě bojí a já jsem docela ráda, občas se totiž i na gauči nebo na posteli splaší a honem kouká, kudy domů nebo ke mně. Běhá na volno tak 1 - 2 hodiny denně... mohl by i víc, ale on běhá třeba půl hodinky venku a pak už se snaží dostat domů do klece - je to holt kluk, lenoch, no.. přes den skoro pořád spí, blbne spíš v noci a to ho zase zavírám, to ho volně nenechám, mám ho v obýváku a tam by si přece jen mohl ublížit... třeba už jen tím, že je zvyklý být u mne v posteli a mohla bych na něj lehnout...
Jinak během dne s ním trávíme dost času, jsem teď doma a syn taky, tak je skoro pořád s námi buď v obýváku nebo v pokoji u počítače... to je s námi celý den a může klidně ven (ale nevyleze), občas když kouká, tak si ho vezmu třeba jen na minutku na pomazlení nebo si vleze ke mně pod tričko, když sedím u kompu nebo si čtu a spí na mně...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Další

Zpět na Výběhy