Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jízda vlakem

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Jízda vlakem

Příspěvekod Perlino » 13 čer 2012 22:42

Čeká mě s klukama v pátek první cesta vlakem Praha-Brno a v neděli zpátky. Jsem zvědav, jak to zvládnou.
Perlino
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Oliver a Ozzák od DDus * 26.4.2012
Cassie od DDus zůstala u expřítelkyně
-----------------------------------
+ Cleo od DDus

Příspěvekod Veve » 13 čer 2012 23:09

pokud máš komfortní přepravku, tak jistě celkem dobře
moje holky (s kluky jsem ještě necestovala) to zvládaly dobře, většinou byly v klidu a prospaly to
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Perlino » 14 čer 2012 19:41

Jo, mám velkou, zvládli v tom i noc při cestě ke mně od DDus. Spíš sem zvědav, jak se jim to bude zamlouvat - lidi, hluk, drncání a tak ;)
Perlino
Malý potkan
Malý potkan
+ Cleo od DDus

Příspěvekod Vell » 14 čer 2012 19:51

když sem táhla krišpase z český myši, tak sem se s ním musela přes prahu dostat až na žižkov.. tramvají a jelikož nás vykopli ven kvůli stávce, tak i pěšky.. prorvat se stávkou.. nakonec jsme ještě chvíli strávili u kámoše, protože sem tam vyzvedávala klec.. a pak jsme drandili vlakem dom a z nádra ještě autobusem.. sice byl trochu uraženej, ale přijde mi, že mu už přepravka nevadí :whistle:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Perlino » 16 čer 2012 07:56

Tak kluci včera zvládli cestu vlakem parádně. Buď spali, nebo byli tak zvědaví, že o vylézali z přepravky, když sem ji otevřel. A ohlodali si paní spolucestující, co jima byla nadšená :D
Perlino
Malý potkan
Malý potkan
+ Cleo od DDus

Příspěvekod luciq » 27 čer 2012 06:59

Ahoj, nechci zakládat další vlákno, ale co jízda busem? Chtěla bych jet v pátek na chatu dřív než ostatní, tak zvažuji zda bus nebo vlak. Raději bych bus (kratší cesta, bez přestupů a pro mě levnější), ale teď mi říkali, že budu za přepravku, mám Trixie mini capri platit poloviční jízdné? Jaké máte zkušenosti s cestováním dálkovými autobusy? (Nemyslím MHD). Díky.
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: za Duhovým mostem:
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

Příspěvekod chesterfield » 27 čer 2012 07:25

no hlavně já jsem jezdila potají, protože přeprava zvířat není dovolena. Přepravku jsem měla v tašce jako spoluzavazadlo. Mini capri se klidně může takto schovat. Jezdila jsem busem Praha Bratislava, takže i hranice. Měla jsem jpro všechny případy takové potvrzení od veta, tři dny staré, že jsou zdravé.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 27 čer 2012 08:00

To by asi šlo, ale v těch vedrech, co mají být, je to risk, aby se potkani nepřehřáli.
na druhou stranu, ještě jsem neviděla, aby se platilo za psa nebo kočku v přepravce. Ale to asi bylo jen v MHD. Asi je to hodně o řidičovi...
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod luciq » 27 čer 2012 08:16

já chci jet dopoledne, tak vedro snad nebude tak strasne, 2,5 hodky cesta, budu se snažit chladit namočeným ručníkem. ja se radsi jeste preptam az si budu kupovat listek, dneska uz jsou snad vsechny tyhle dalkove busy klimatizovane nebo sem naivni?:)
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

Příspěvekod Kukla » 27 čer 2012 09:54

Já nikdy s přepravkou v autobuse problém nemám, zkus se podívat na stránky dopravní společnosti, ale myslím, že uzavřená přepravka s malým zvířetem se bere jako normální zavazadlo. Trixie jako příruční. Níkdy jsem se s tím nesetkala, že by se to nějak řešilo, asi bych se zbytečně ani neptala, ono kdo se moc ptá, moc se dozví.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 27 čer 2012 10:22

Taky jsem nikdy za potkany v přepravce neplatila, ono platit by se mělo jen za zvíře, které v přenosce není.
Klimatizace jak kde, přinejmenším budou otevřená okýnka...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod luciq » 27 čer 2012 10:31

Ok, díky ;)

ptát se tedy radši nebudu, přepravku dám ještě do tašky a bude to. dám ji tam ještě flašku se studenou vodou at ji není moc vedro.
luciq
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod PxNxDx » 27 čer 2012 10:36

já když jezdím do Prahy, tak hlásím "a přepravka" a většina řidičů se koukne a praví "vždyť to máte jako příruční zavazadlo" a neplatím. Párkrát se mi stalo, že mi to naúčtoval jako zavazadlo navíc. Ale lepší než mít pak oplejtačky :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod khaty » 27 čer 2012 10:53

Ja keď som mala v pláne prvý krát cestovať z ČR na Slovensko, tak som si to zisťovala aby ma nenechali stáť na zástavke. Do busu ma nechceli zobrať vôbec že je to zakázané a vlakom je to bez problému. Akurát že vlakom je to na viac ako 5 hodín s nekonečnými prestupmi. Takže chodím "na tajno" busom. Prenosku hodím do menšej cestovky, kým nastúpim do busu tak tašku zavriem a v buse si ich hodím vždy k nohám, tašku otvorím a je to. Pár krát sa mi stalo, že som cestovala viac ko 4 hodiny, či už cez leto alebo cez zimu a úplne v pohode. Po prvej ceste im to nerobí problém a akonáhle bus naštartuje, tak sa pomrvia medzi sebou, nájdu si svoju polohu a prespia celú cestu. Dokonca celú cestu ani nejedia ani nepijú. Proste spia. A nikdy som si na nich nevšimla nijakú ujmu. A na vnútroštátnych by to podľa mňa nemalo vadiť vôbec.
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod Vell » 27 čer 2012 12:19

vlakem sem táhla i klec a nikdy nic po mně nechtěli.. ale myslela sem, že když je zvíře v přepravce s nepropustným dnem, tak se s ním jezdit může a bez problémů.. i v autobuse.. ale asi záleží na řidiči no
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy