Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jízda vlakem

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Jízda vlakem

Příspěvekod myjka » 20 pro 2007 09:23

Chovala som albinku lilithku ale mna si urcite nevidela :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod nevi » 20 pro 2007 09:34

Albinka to nebyla, to byla dorezava myš a jmenovala se Kira :lol:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Veve » 21 pro 2007 09:47

Sharkie píše:....chcel odo mňa očkovák na škrečka.....

teď se zeptám blbě - křečci se očkují?
Sharkie píše:....Keď tak nad tým rozmýšľam, nejak nemám vo vlakoch sťastie na tolerantných ľudí, takže myši sa snažím držať v ústraní.

no já jak kdy, ale vzhledem k tomu, že tady skoro každý bydlí v rodinném domku a mají s potkany zkušenosti jen jako se "škůdci", tak z toho zrovna moc odvázaní nejsou... spíš si je jen zvědavě prohlíží, ale že by se je někdo snažil chtít pohladit, to ne
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Sharkie » 22 pro 2007 01:28

Veve píše:teď se zeptám blbě - křečci se očkují?
Samozrejme, že nie... len mi dosť dlho trvalo, vysvetliť to tomu colníkovi tak, aby to aj on pochopil.

A k Sengenu... hladala som dnes info na nete a jediné čo som zistila, bola informácia, že sa nič nemení pre prevoz zvierat. Ale všade sa píše len o psoch, mačkách a fretkách. Tak neviem, jak je to s inými potvorami, ale tipla bych si, že môžu požadovať osvedčenie o dobrom zdravotnom stave. (Akurám ma teraz napadla otázka: kto by mohol to osvedčenie kontrolvať?)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Lady » 22 pro 2007 19:42

Já se na to ptala na informacích ČD a potkani prý jízdenky nepotřebujou.... Eště na mě pani koukala, jako co že si to na ní vymejšlim :lol:
Lady
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lemiášek (de zverimex) a Borlejf Z Niflheimu (Ozziášek)

Příspěvekod Sharkie » 22 pro 2007 21:10

Jízdenky určite nie, sú braní ako batožina. Ale v zahraničí, sa Ti môže stať, že po Tebe budú chcieť osvedčenie o zdravotnom stave. Iné problémy môžu nastať už len s cestujúcimi, pokiaľ by boli navoľno (tie potkany, nie cestujúci ;) ) a niekomu by to naozaj vadilo.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Veve » 23 pro 2007 00:13

no oni to v zahraničí asi potřebujou proto, aby byla vyloučena nějaká infekce....
mě zatím nikdo nic neřekl, že si dávám tašku s přepravkou na sedadlo... :smi:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Zuza » 23 pro 2007 00:28

Já jela v pohodě několikrát s klukama vlakem a jedinej problém, kterej se vyskytnul byl velkej černej pes a mrtvej kostelník (takovej pohodovej pán s úžasnym pesanem, ale pesan by si s nima asi chtěl hrát) a pak malý děti, to je zásadní problém :whistle: :roflcry: Jinak ten pán byl úžasnej, vyprávěl mi o dceři, která taky chová potkany a kluky nazval "Krysáky Vasilisáky" :roflmao: :lol: fakt až neuvěřitelně příjemnej člověk na dnešní dobu :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod myjka » 24 pro 2007 13:43

Maximalne od teba mozu chciet tak ako to byva na vystavach maximalne 3dni stare osvedcenie od veterinara ze je potkan zdravy.. Ale myslim si ze na trase CR-SR je to uplne zbytocne. V sobotu som sla autobusom domov so siedmimi potkanmi a nic sa nestalo :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Lazi » 26 kvě 2010 19:11

Mám takový dotaz.Jak myslíte že bude potkan snášet cestu 3 a půl hoďky každý pátek a neděli budu jezdit na internát a tam máme možnost potkana mít, jde mi i o to jak to bude snášet v zimě v mrazech ale myslím že by se to dalo celkem lehce vyřešit pořádným zateplením nebo se mýlím?Díky moc za odpovědi :)
Lazi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 kvě 2010 09:26

S pořádným zateplením a občasným dáváním napít po cestě, to nebude problém. ;)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod qetinka » 18 kvě 2011 12:27

Jak to tak čtu, tak vy pouštíte potkánka při jízdě vlakem na volno?? :shock: Tak to bych se teda bála o jejich zdraví.. vždyť vůbec nevíte, kdo v tom kupé seděl před vámi? Často jedou vlakem opilci nebo různá jiná individua a kdo, jestli nejsou na drogách a enmají třeba žloutenku. Nechat tam proběhnout potkánka, kterej vše rád očuchá a ochutná je o jeho zdraví.. Já bych tohle tedy nikdy neudělala, přepravka je přepravka, je bezpečná, hygienická a nic mu v ní nehrozí 8)
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Gertůda - *25.5.2010
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Za duhovým mostem: Bludička: listopad 2010 - 15.7.2011

Příspěvekod Gaara » 13 dub 2012 22:42

Tak to moje měsíční, nové miminko jelo ke mě domů téměř 4 hodiny vlakem. Byla pak unavená, ale nevypadalo to, že by jí to vadilo :)
Obrázek
Gaara
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 13 dub 2012 23:10

ježiš to bych si tam nemohla sednout ani já...to bych snad ani nemohla vylézat z domu - myslet furt kdo, kde předtím byl a dotýkal se, olizoval a podobně...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Veve » 13 čer 2012 22:33

já bych potkana ve vlaku na volno určitě nepouštěla, bála bych se, že se třeba něčeho lekne a pláchne a hledat ho po celém vagónu je šílená představa :roll: a spolucestujícím by se to určitě taky moc nemuselo líbit, že si tam někdo pouští zvíře po sedačkách... přepravka je rozhodně bezpečnější
je fakt, že nemůže člověk přemýšlet nad tím kdo tam seděl předtím... třeba v MHD v Praze mi to začíná vadit si sednout do těch polstrovaných sedaček, většinou pěkně páchnou, ve vlaku se mi to ale zatím nestalo, asi mám štěstí na normální rychlíky... takže v MHD si raději postojím a v rychlíku jezdím v těch otevřených vagónech bez kupéček....
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy