Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jízda vlakem

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Příspěvekod Nelliss » 01 led 2006 18:58

jj u nas se tomu rika palestyna..ja na tom dost ulitavam mam jich v ruznych barvach 5 ..
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Nechceš

Příspěvekod očko » 03 čer 2006 21:10

Nechtěla by si sem dát nějakou fotku té palestiny? Já vím jak to vypadá.. (trochu), ale jaksi nevím jak to máš na tom krku...předem dík... :lol: :lol: :lol:
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Mili » 21 led 2007 23:42

Tigrra píše:mě třeba zajímá, jestli něčí potkan vydrží celou cestu prospat...

Moje zvířeto spí celou cestu z Prahy do Břeclavi a ani se nehne :D Jen já jsem nervózní celou cestu....[/b]
Mili
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Winonne » 22 led 2007 09:11

Ahoj, bydlím s Deilinkou na koleji a jezdíme domů vlakem (a zpět) 3 hodiny. Mám jí v přenosce, občas zvědavě kouká, ale většinu cesty prostě spí. Jezdím s ní odmalička, takže na to bude asi zvyklá, hned jak otevřu přenosku už do ní leze.. :lol:
Winonne
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod šuplík » 23 led 2007 19:03

My sme koupili větší přepravku, do ni upevnili ponožku(miluje ponožky), a celou cestu prochrápe, jenom když zastavíme tak vyleze :roflcry:
šuplík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Maha Maja » 11 bře 2007 10:40

Hodinovou cestu Zlín-Olomouc zvládáme v přepravce, přepravku nosím v batohu na zádech, abych měla volné ruce na ostatní zavazadla (pořídila jsem si kufr na kolečkách - je to paráda , sice si připadám jak důchodce, ale vláčívám s sebou hudební nástroje a moje záda by mohla začít stávkovat). Když jsme sami v kupéčku, většinou ho pustím proběhnout.
Jinak si nedovedu představit, jaké trauma musí být pro takové zvířátko brzdění vlaku, když i já mám při tom málem infarkt! :evil:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod zebedee » 16 bře 2007 22:43

muj vetsi teda vetsinou vsechno proleze a pak taky zaleze .. a malej spinka .. rekla bych ze to kazdej musi se svim vyskouset sam . toe jako se vsim .. kazdej je jinej ..
zebedee
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kytka » 17 bře 2007 08:35

kluci nejdriv jezdili jako malusky v tasce kde se tulili a jen obcas vystrcili cumak... ted uz mame ustaleny ritual.... kluci vylezou v kupe tak vysoko jak jen se da, ocmuchaji do daleka a pak slezou do rozku na operadlo a tak stuleni spi cele tri hodiny ...
ale vcera sme jeli autem a to radili jak pominuti a vsechno si museli ocmuchat
Fox balancoval za jizdy na volantu, cimz znacne rozptyloval ridice ,... ale vsichni sme to stastne prezili
kytka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Mia » 07 dub 2007 20:46

Tak sem nedávo s holkama jela vlakem hoodně dlouhá cesta mimo ČR tak sem jim vzala i přepravku ale výhodu to mělo ještě když sem jela normálním vlakem z prahy tak si ke mě nikdo z důchodců nepřisedl..se jich asi bojí :D
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Re: Jízda vlakem

Příspěvekod Lady » 18 pro 2007 18:05

Teda já newim, esli jsem to tu už někde nepsala, ale taky jsem zažívala na trase Ústí nad Labem - Praha - Plzeň zajímavý rekace. Někteří se rozplývali, jiní prskali a štítili se vůbec projít okolo.
Jednou se mi nějaká babička ve vlaku optala, co že to v té kleci mám....tak jsem radši zažbrblala, že "kanálníčka" (nevzbuzuje to tolik rekací u okolosedících, než když slyší POTKAN), kámoška přitakala, že je to takovej malej kanálek a chudák nedoslýchavá babi si myslila, že kanárek...tak jsem ji radši při tom nechala :lol:
A druhá věc - jednou se lidem v kupé náš malej tak líbil, že furt chtěli, abych ho pouštěla ... tak jsem toho našeho banditu vypustila, jenže jak byl rozvernej, vlezl mi do naušnice, prostrčil hlavu a přední tlapky, ale na bříšku se v kruhu zasekl a když zjistil, že je v pasti, začal šíleně vřeštět. Takže jsem tam seděla, potkan mi visel z náušnice a ostatní se ukrutně bavili. A Lemiáše to zřejmě nepoučilo, protože jakmile jsem ho vysvobodila, hnal se opět na rameno a zase strkal čumáček do naušnice, takže jsem ustoupila a sundala je.
Jináč když s nim jezdim autem, má takou malou klícku, kterou zabezpečim pásem a docela rád u toho kouká z okna, než ho to drncání uklimbá... ;)
Lady
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lemiášek (de zverimex) a Borlejf Z Niflheimu (Ozziášek)

Příspěvekod Veve » 18 pro 2007 22:29

tak s tou naušnicí to mohlo být opravdu zábavné, úplně živě si to umím představit :roflcry:
já holky ve vlaku radši nepouštím, cestují spolu v přepravce a cestou k našim 4x přesedám, což je náročné nejen pro mě a nedokážu si představit, že bych je pokaždé naháněla do přepravky :whistle:
jo a většinou si ke mě taky nikdo sednout nechce... když jsem jela na sraz, tak si ke mě někde v Chlumci n.C. přisedly dvě holky, které se celou dobu xsichtily, že něco smrdí :roll: :roflcry: je pravda, že holky byly trochu smrdutější než obvykle a zapařenější, bo jak se jim na chvíli zateplí přepravka do té zimy, tak to zadejchaj a během deseti minut to je fakt síla :grc: mi skoro slzely oči...
ale občas se setkávám i s lidmi, kterým se holky moc líběj, např. jedni důchodci na hlaváku v Praze, když jsme čekali na vlak do Trutnova
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Sharkie » 20 pro 2007 00:40

Ja som doteraz vždy mala všetky hlodavce starostlivo ukryté. Pravidelne vozím cez hranice nejakú tú myš a po skúsenosti s colníkom, ktorý chcel odo mňa očkovák na škrečka, to radšej neriskujem. Takže smerom z Prahy je prepravka v taške a cestujúci o nej nevedia, aby na ňu nemohli upozorniť. A cestou spať za hranicami väčšinou prepravku vyberám a nechám potvúrky prebehnúť - teda podľa zloženia spolucestujúcich.

Ináč raz som strašne rozčúlila jedného starého pána, ktorý nebol schopný spracovať predstavu, že on to na záhrade strieľa vzduchovkou a ja si to chovám v krabici.
Inokedy sa mi zase podarilo nedopatrením predstaviť myš nejakému malému chlapcovi, ktorý mi na ňu potom stále šahal, až som vyhlásila, že myška je chorá a už musí odpočívať. Po mojom vyhlásení ho mamička bleskurýchlo odtiahla od nás preč a myška mala konečne pokoj :roflmao:

Keď tak nad tým rozmýšľam, nejak nemám vo vlakoch sťastie na tolerantných ľudí, takže myši sa snažím držať v ústraní.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod myjka » 20 pro 2007 08:40

Tak to ma prekvapuje pretoze ja mam zase z prevozu bab vo vlaku cez hranice iba pozitivnu skusenost. Colnik sa ma spytal co veziem ja ze potkany a on tak to je v poriadku tie nepotrebuju doklad. :whistle:

A myslim ze po zajtrajsku je to sumak kedze budeme v sengene :angel:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Sharkie » 20 pro 2007 09:10

myjka píše:A myslim ze po zajtrajsku je to sumak kedze budeme v sengene :angel:
No a na to práve čakám :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 20 pro 2007 09:20

myjka píše:Tak to ma prekvapuje pretoze ja mam zase z prevozu bab vo vlaku cez hranice iba pozitivnu skusenost. Colnik sa ma spytal co veziem ja ze potkany a on tak to je v poriadku tie nepotrebuju doklad. :whistle:
A myslim ze po zajtrajsku je to sumak kedze budeme v sengene :angel:

Myjkaaa! Nechovalas náhodou potkany už před třemi roky? Já jednou na Velikonoce (2004 tuším) k příbuzným potkana v Košičáku zrzavou holku se světlým potkanem :wohow: a od té doby jsem taky jednoho chtěla...

Sharkie: ad dědek... holt někteří lidi jsou omezení sobečci...

Mně se jednou průvodčí ve vlaku ptal, jestlipak má morčátko jízdenku... tak jsem mu řekla, že je to potkánek a on se chtěl podívat:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy