Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2009 07:24

jé to je idylka, je prima, když jsou takhle venku. Jen pozor oni ti andělíčci na svých výletech občas mají ničivou - odnáší to kabely, oblečení a tak. Takže občas zkontrolovat kde co dělaj.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 05 úno 2009 10:09

U nás zatím nevím... Jerry běhá volně a kabely ho nezajímají, kluci jsou zatím u mne na posteli a i když jukají dolů a lezou na poličku u postel, jakmile se dostanou na zem, už se drápkají zpět na men a paničko pomoc, vem mě, přece mne tu nenecháš... hrdinové... :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Merci » 05 úno 2009 21:28

Jo, je to super, když takhle běhají. S kabelama, to mi povídej. :) Mrňousové teda ne, ti zatím nic neudělali - musím zaklepat na dřevo, možná až na nějaký povlečení. Ale Glenn, to je ničitel, zmiňuju se o tom v jejich profilu. Šak Wohma (přítel), ten už se něco napájel. Co jde tak většinou spraví, ale už 2 x padla za vlast moje klávesnice, myš a spousta dalších kabelů. Nedávno řádil jak pominutej, to se nám asi mstil, jak jsme mu vyměnili klec, už ji má teda zpět a vypadá velice spokojeně. To padly nějaký dva kabely, pak USB a korunu tomu nasadil, když jen tak přišel a amputoval Wohmovi kabel od drahých sluchátek. :evil: Od té doby už ho hlídáme. Má toho na kontě opravdu dost, ségře taky zničil sluchátka, když přijela na návštěvu, Wohmovi rozkousal mikinu jeho nejoblíbenější metalové kapely, atd. Je to neřád, ale na první pohled velké neviňátko. :)
Merci
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Faust Sankari, Brom Sankari, Lucius (Sunny Rats), Satyr (Světlonoš),
Regis Sankari, Koniáš Sankari, Stín Zverimexák, Troll van Rattenburg, Rufus Zverimexák, Edgar Zverimexák, Frost Zverimexák

Za Duhovým mostem: Engel Sankari, Glenn :-(

Příspěvekod Wohma » 05 úno 2009 23:13

Ani nepripominat, mel jsem chut mu ten prekousnutej drat narvat do zadku, jak jsem to videl. Ocividne to udelal schvalne, proste dosel, ani to neocenichal, prekousl to rovnou u sluchatek (aby se to blbe pajelo) a odesel.
Wohma
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Merci » 05 úno 2009 23:52

A stejně chudák Wohma přišel s tím, že se mu ten drát znova urval, při nahrávání ve zkušebně. Asi Glenna pošleme na brigádu. 8)
Merci
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Faust Sankari, Brom Sankari, Lucius (Sunny Rats), Satyr (Světlonoš),
Regis Sankari, Koniáš Sankari, Stín Zverimexák, Troll van Rattenburg, Rufus Zverimexák, Edgar Zverimexák, Frost Zverimexák

Za Duhovým mostem: Engel Sankari, Glenn :-(

Příspěvekod Jujacek » 07 úno 2009 06:53

Ja davam Hippouska na postel a hnedka zaleze pod deku :) kdyz se mu nevenuji, tak je am zalezlej... Ale jakmilem e uslisi, ze jdu za nim, tak vybehne a zvedave me obletuje. Sem tam si z postele skoci na perinak, upravi vesticku plysove misce a jde zase zpet :D Kdyz ho dam na zem, tak nejdriv chodi tak opatrne, ale pak to prosmejdi, hlavne u stolu, kde je nevic kabliku, ale jimi proleze, nekouse :loveit: a pak stejen si radeji skoci zpatky na postel ;) :)
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Anie » 14 úno 2009 21:49

Browniho zatím pouštím je po posteli. Jack může běhat i po pokoji, ale stejně radši nejdřív dám z dosahu všechny nabíječky a další kabely, které nemusí být nutně na zemi.
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jack, Brown Rats of Darkness, Ricky

Příspěvekod cicinta » 17 dub 2009 17:00

Jáju jsme první pouštěli jen na postel, jenže pak jsem asi udělal velkou chybu a vzala si ji k sobě na zem. Jelikož s přítelem bydlíme v bytě 1+kk, tak teď běhá všude. Jednou je v posteli, pak hned zase za linkou, najednou se objeví za ledničkou a za malou chvíli ji slyšíme, jak šustí v koupelně. Je to taková malá mrška, která vleze všude. Takže když je venku, musím mít pořád oči na šťopkách, aby něco nekousala, protože jsme v podnájmu :dozey:
cicinta
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkanka Posera (*duben 2007 +16.září 2008)
potkanka Jája (*září 2008)

Příspěvekod PxNxDx » 18 čer 2009 08:42

Chci se zeptat, jak moc mají potkani vyvinutý pud sebezáchovy... mám totiž poličku, která vede od klece až ke zdi a napadlo mě, že bych jim na klec dala žebříček nebo drenážku, která by vedla na tu poličku a tím jim rozšířila bezpečnej výběh. Jenže? Ona ta polička je sice nad postelý, ale takovej 1,20metru. Takže pád z ní by asi nebyl moc bezpečnej.. proto? je nějaká šance, že by si tam myšky hrály a nebo by jediný jejich snažení bylo skočit dolů a ublížit si? V tom případě bych musela oplotit celou poličku a celej proces by byl daleko složitější, takže bych od něj možná ustoupila :roll:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod kožíšek » 18 čer 2009 09:12

my máme vedle klece na zdi dvě poličky nad myším dřezem. Sice je fakt že jsou po stranách i vpředu ohraničené, ale kluci z nich vcelku kaskadérsky přelejzaj všude možně a i nemožně.. ale ty budeš mít holčičky a ty jsou akčnější (ti naši peciválové krom výjimek fakt drží rytmus "hamak-miska-hamak" - aspoň bych to ohraničila a hodně při výběhu hlídala...
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod Kukla » 18 čer 2009 19:23

Já teda mám zkušenost takovou, že pokud není v dosahu hrany poličky (stolu, postele atd.) něco, co by nabízelo cestu dolů alespoň náznakem, tak to myši nezajímá. Ale asi to je individuální a můžeš narazit možná na sebevrahy, kteří to prostě zkusí. Nicméně bych asi rovnou nepočítala s oplocením, protože pokud to nebude dokonale hladké a vysoké tak, aby je ani ve snu nenapadlo na to lézt, tak se budou snažit přelézt oplocení, s největší pravděpodobností se jim to povede a balancování na nějaké tenké hraně je podle mě mnohem nebezpečnější než koukání z poličky dolů.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod PxNxDx » 18 čer 2009 19:26

Kukla no pokud budou holčičky jen náznakem sebevražedkyně, nakoupím rovnou pletivo a přístup do poličky bude jen skrz drenážky, takže nebude odkud vypadnout. Polička je totiž hráněná zeshora i ze stran. Jde jen o přední stranu :smi:
Nezbejvá než to pod dozorem vyzkoušet :smi:
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Chajdiik » 18 čer 2009 22:59

Já myslim že by neriskovaly, mí klucí občas toužebně koukají dolů třeba z postele nebo i jen z nohy na které je mám, výška je tudíš nesrovnatělně menší ale neodhodlali se skočit nikdy ;) spíš možná, kdyby se občas praly nebo něco podobného, by mohlo hrozit, že spadnou...
Chajdiik
Skákavka
Skákavka
Potkani: ~Miláček od Gremleen's~
~Ríša ze Studénky~

Příspěvekod Askarinka » 19 čer 2009 15:21

já klukům otevřu dvířka a nechám je běhat kde si chtějí. Ležím třeba na posteli a oni lítají okolo mě, nebo po mě.
Občas se nestačím divit kam všude vlezou. Třeba najendou koukám a jsou v uplně nejvyšší poličce knihovny:-D
Askarinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver
* ?.?.2009

Ďábelský Guláš
* ?.?.2010

Arthur z Šumné
* 15.4.2010

Drobný Detail OdAdush
* 27.4.2011

Elixír Mládí OdAdush
* 29.4.2011

Gimp od Pochmurného kvíkala
*12.5.2011

Curt Cocain Al Gabal
*3.11.2011

Glen Grant odAdush
*29.11.2011

Gin odAdush
*29.11.2011

Miláčci, kteří už na věky spinkají:
Bobinka, Dudlíček, Esmeralda Zlopočasná, Magráta Česneková a
Fizzy od Lucicherry * 12.2. 2009 - + 23.12.2009
Eduard od Lucicherry * 2.12.2008 - + 1.8.2010
Emanuel od Lucicherry * 2.12.2008 - + 17.5.2011
KOH-I-NOR od Bebechy * 6.5.2009 - + 1.6.2011

Příspěvekod PxNxDx » 13 črc 2009 14:06

Zkoušel někdo z Vás umístit myškám hamáček aj mimo klec? Myslím tím jako, když volně běhají, aby si mohli schrupnou aj venku? Chtěla bych ho holkám dát nad klec, kde by tvořila záchranou plachtu, z poličky... je totiž čas trošku holkám rozšířit obzory :smi: a tak mě napadá, jestli může i venku plnit svoji funkci a nebo tam bude jen jako pojistka proti pádu :smi:
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy