Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod Kometa » 30 srp 2008 22:17

Mam klece pro 6 potkanů a jen 2 mršky v nich + celý den mohou na výběhový stůl, kde maj krabice a tak. Takže prostor mají.

A večer se snažim udělat si čas a pustit je aspoň na chvilku běhat, ale max. půl hodinky, protože pak už Šmoula jen sedí pod skříní a Kája začíná zkoumat věci zoubkama.

Ale zatim jsem nepřišla na nic rozkousaného, jen mi maličko trhaj koberec za postelí. Kabely mam přístupné a ťuk ťuk, nic jim neříkaj... Hlavně bylo vtipný jak jsem trnula, když prozkoumávaly počítač zezadu. prostě prozkoumat ho musely a teď už je nezajímá, ale byly to nervíky.. na tenké kabely stačí jedno kousnutí a je po nich...

Jen mě štvou, že mi furt lezou do postele. Když jsem se jim jednou snažila vysvětlit, že tam opravdu nesmí, tak se urazily a nemluvily se mnou (a já si je do dvou do rána uplácela dobrůtkama :roflcry: , aby nešly spát uražený a já s výčitkama svědomí, že jsem zlá).
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod chesterfield » 31 srp 2008 08:13

Měla jsem již všechny varianty puštění - Zanzibára měla pro sebe úplně celý byt ale protože byla jako pejsek a když zrovna nespala v mém spodním prádle, tak přišla na zavolání. Krakeni měli na pouštění celý obývák, ale museli být pod dozorem, Když zjistili že můj manžel je nechává dělat tunel do sedačky, tak se na ni omezili a pokračovali v tunelování. Jurášek se Špagtkou mohli také všude, ale ani jednoho nenapadlo jít na zem takže stůl s klecí a moje postel v již úžasně rozkousané sedačce. Jurášek v ní prakticky bydlel, oba měli klec otevřenou stále. A nyní v mé nové potkaniéře mají svoje teritorium pultík, stolek klece a celou sedačku, ani jednoho ještě nenapadlo jít na zem. Takže zatím můžou být puětěni dle libosti - tedy dbám na dělení pohlaví :lol: Jim to asi stačí mají schovky a když sedím na sedačce jsme veselá parta :lol: . Snad tu zem neobjeví :roll:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kometa » 31 srp 2008 08:34

Již přes půl roku se modlím a děkuji bohům, že holčiny ještě neobjevily, že mohou seskočit z rampičky, co vede z klece na stůl, na topení. Vždy, když tam šmejdí a koukají dolu, říkám jim - "Myši, prosím tě, neposer to... " Protože jakmile zjistí, že tam jde skočit, už je nebudu moct nechávat celý den otevřené a to by byla fakt škoda.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod dunčo » 31 srp 2008 09:07

moje potvorky mohli mať klietku non-stop otvorenú, pretože bola na skrinke a ich ťažké zadky im nedovolili preskočiť cca 20 cm na gauč, odkiaľ môžu všade. výbeh majú po celej obývačke pod mojím dozorom. presádzajú kvety. káble si nevšímajú. inak by som ich púšťať nemohla. avšak keď prišla Magi, klietka musí byť zavretá, pretože ohlodáva stenu. a tá je farebná. narobila nám na nej biele fliačiky a bojíme sa tiež o jej zdravie. Magi púšťať na zem nebudem.
dunčo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dili, Debi, Magi

Příspěvekod Kometa » 31 srp 2008 09:47

Mě tu holky ožraly zeď dost masivně a to tam mam barvu na topení a voděodolný balakryl :? ... ale žijou, i když se prokousaly i štukem nebo co to je pod tím. Zabránit jim v tom nedokážu a nechávat je zavřené jak vězně nechci, tak holt doufám, že jim to nic neudělá. Už ji dlabou 8. měsíc a jsou ok. Ale zdá se, že čím dál méně, dostávaj rozum :)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 31 srp 2008 09:51

tak doufej, že "dostanou rozum úplně" dřív, než projdou tunýlkem do sousední místnosti :lol:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Kometa » 31 srp 2008 12:49

No to doufám, protože vedle byla přistavěna část domu, takže kdyby se prokousaly do vedlejší místnosti, znamenalo by to, že se prohlodaly dvěma obvodovými zdmi :lol: :roflmao:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 31 srp 2008 12:58

me prochazeji uplne volne skrz kuchynskou zed do koupelny a na zachod a protoze tma delali silenou neplechu, tak se prehradily dvere mezi pokojem a kuchyni ( nemame v byte dvere, jen ty otvory na ne :whistle: ) sadrokartonovou deskou a potkani mohou jen do pokoje a do chodby, zachod a koupelnu zavirame :up: od te doby je pokoj, nehryzou skoro nic ( tedy krome skrinove steny, pod kterou a za kterou bydli vetsina z nich, kdyz volne behaji a krome gauce, za kterym se usidlila elizebeth ) :loveit:
hlavne uz nechali kabely, coz vitam :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod jani » 31 srp 2008 13:53

kawi : ty se máš ! nebo spíš tvoji potkani se mají :) to mě by ty potvůrky všechno zničily, při první příležitosti by se někam zašprajcly, nebo překousaly dráty... to by mě stálo všechno asi hodně.
hm to mi připomíná že musim koupit dvoje nové povlaky na peřinu, to co se z nich stalo, si netroufám mámě ukázat :lol:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod kawi » 31 srp 2008 14:05

jani, oni uz rozkousali tolik veic, ze uz asi neni moc co rozkousat :roflcry:
povlaky, periny, rucniky, osusky, oblecnei detske aj moje, kalhotky, toaletaky, igleitky, kabely, to uz nepocitam, to je kousaci samozrejmost :smi:
ted jsem po peti dnech prijel domu a mnou vyrobeny novy domecek pro potkany je na kousky :x jeste ze ho musim vyhodit, pac mame ty vsenky :roflmao:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod q.uitko » 01 zář 2008 21:45

no tak to můj Lojza musí být vždycky pod dohledem,aspoň v obýváku protože strašně rád chodí za ledničku(máme spojeno s kuchyní) a prolízá to tam všechno, a není v lidských silách se tam dostat, takže ho musím lákat :o
a když ho pustím samotného do ložnice, tak akorát natahá všecky papíry a kapesníky(nejlépe z koše) za postel, kam se taky jen tak nedostanu :D no ale občas se mi stane, že zapomenu na čas a nechám ho tam dlouho.....takže máme všecky dráty pohryzané, naštěstí když se to zalepí, tak všechno funguje jak má, teda zatím.. :up:
q.uitko
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lojza

Příspěvekod Maggy » 05 led 2009 15:45

Naši rošťáci běhají po celém bytě. Každý si oblíbil samozřejmě jiné místečko, ale asi nejvytíženější je úložný prostor v naší sedačce.Tam to milují snad všichni. Jinak dalším oblíbeným místečkem je kuchyň. A misky s kočičíma granulkama:-)
Maggy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Momentálně se mnou bydlí potkánci: Flori, Tycián, Piškot, Barunka, Popelka a Pampeliška.

Příspěvekod chesterfield » 05 led 2009 17:43

Jsem si nostalgicky vzpoměla, jak v takovém úložném oprsotoru dlouhou dobu bydlel Jurášek.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nikushka » 28 led 2009 19:55

zacala jsem s poustenim v obyvaku mela jsem ho na rameni a sedla jsem si na koberec... ze zacatku se totiz hrozne bala parket! takze sem tam byla vzdycky s ni a kdyz se neceho bala tak pribehla za mnou... pak se otrkala a beha vude ;) ted potkyse pousim v obyvaku a nekdyi v kuchyni a predsini a nekdy v mem pokoji ale tady si vzdycky najde neco co by mohla ochutnat takze uz moc neriskuju ale v obyvaku ma svoje skladiste za sedackou takze vzdycky kdyz najde neco zajivaveho zaleze tam :lol:
hlavne ma taky 2 nalady 1) je moc hodna beha je se mnou a nekdy s mamou, furt si nas kontroluje jestli jsme ji neutekly a kdyz se otevrou dvere tak k nim okamzite leti a hned musi vsechno prozkoumat :lol: do klece ji vetsinou davam kdyz je uz unavena a vypada ze kazdou chvili hodla upadnout do hlubokeho spanku nebo kdyz uz proste musim delat neco jineho nez byt s ni...
2) strasne se boji je prikrcena a schovava se... v tom pripade ji dam neco dobreho a dam ji do klece...

vubec nevim proc to dela, ale jinak je moooc fajn :) je upe super kdyz sme spolu :loveit:
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Merci » 04 úno 2009 16:26

Když jsem bydlela v předchozím pokoji a měla jen Glenna (mého prvního, teď už dvouletého potkana), tak jsem mu otevřela a on si vyšel z parapetu, kde měl klec, na stůl a pak na postel a chodil si jenom tam, protože z postele slézt neuměl. Jednou jsem ho zkusila pustit na zem a on vůbec neběhal, zalezl za skříň a odtamtud jsme ho nemohli dostat. Pak ještě asi dvakrát utekl a zase tam zalezl. Teď, co bydlíme v novém pokoji je to o něčem jiném. Máme další tři potkánky 3 a 1/2 měsíce a dva měsíce a ti si našli cestu z postele okamžitě a chodí si po pokoji, kam chtějí. Tady máme veškerý nábytek na nožkách, takže na ně kamkoli dosáhneme. Ale ani není potřeba je odnikud lovit, mají většinou otevřeno celý den, pokud jsme doma, takže se proběhnou a potom spí za polštářem. A k večeru, předtím, než jdeme spát, se většinou sami odeberou do klece, mají už nějak vypozorováno, kdy chodíme spát. :-) Glenna ještě občas musíme hledat pod skříní nebo postelí, ale už se taky naučil vracet sám do klece, nebo přijde za námi, takže ho schováme.
Merci
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Faust Sankari, Brom Sankari, Lucius (Sunny Rats), Satyr (Světlonoš),
Regis Sankari, Koniáš Sankari, Stín Zverimexák, Troll van Rattenburg, Rufus Zverimexák, Edgar Zverimexák, Frost Zverimexák

Za Duhovým mostem: Engel Sankari, Glenn :-(

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy