Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod Alweira » 20 črc 2010 07:41

Já veškeré pokusy o zabránění lezení někam vzdala, stejně se tam dostanou a pak stejně vylezou :roflcry:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod týnuše » 26 črc 2010 09:05

Mojí minušku třeba po děcáku vůbec pustit nemůžu, protože mi tak moc ráda leze za skříň, že jí odtud nemůžu dostat..jednou zalezla a vylákala jsem jí až po hodině na koprovou polívku:-D už jsem nevěděla co:-D na jméno bohužel přijde jen když se jí zrovna chce, takže v děcáku jí pouštím buď po posteli nebo po stole když sedím u počítače...to strašně ráda píše mým kamarádům a vyhledává na google:-D jinak se potvůrka zatím naučila otevírat zatím všechny klece, takže po pokoji si dělá v noci vycházky když se jí zrovna chce, ale většinou valí hned za mnou do postele ( občas se pěkně leknu), takže odchyt je rychlej:-D jinak na plno jí pouštím po obýváku...tam si šmejdí za gaučem, za skříň se naštěstí nedostane..To skáče z gauče a na gauč, přijde si pro pohlazení.....nejlepší je, když máme puštěnýho psa:-D Mini si ho nevšímá a on si jí vždycky chce očichat ale bojí se jí:-D takže za ní lítá po obýváku, ale vždycky když se Mini otočí čumákem k němu, tak pes zdrhá na druhej konec obyváku:-D docela sranda občas:-D
týnuše
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mini

Příspěvekod PxNxDx » 26 črc 2010 09:07

S klecí to nebude tak těžké. Stačí na ni cvaknout karabinu třebas ;) A co se týče psa, na to bych dávala bacha, jednou se osmělý, bude si chtít hrát, ožene se a máš myšku napůl :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod týnuše » 26 črc 2010 12:55

no zkoušela jsem na klec dát kýbl se žrádlem, a ten se naučila packou odsunout, pak jsem jí to přivázala drátem, ten překousala:-D ted se uvolnila velká klec po morčeti, která má takovej zajímavej zavírací mechanismus, a mysleli jsme že se z toho nedostane...ale ted mi mamka říkala..no já jdu takhle po předsíni, telefonuju, a frajerka si to hnala naproti mě:-D karabinu nemám kam dát...je to plastový, jen nahoře jsou mříže na otevírání...ale to je fuk:-D když tak jí zase potkáme na vycházce...a danečka se nebojíme...on je to maltézáček, takovej ten malinkatej.. a když se minuš bojí už přes rok, tak se nebojím že by se najednou otrkal:-D on se bojí všeho..morčat, žab..jako jo, doráží ale on by si nedovolil jí kousnout nebo něco, spíš by jí chtěl očíchat,olíznout, ale prostě se jí bojí:-D
týnuše
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mini

Příspěvekod KACERERKA » 19 říj 2010 21:00

Naše Kája běhá po celém obyváku,kuchyni a chodbě...můj manžel zabezpečil veškeré otvory a všechny kabely ,tak že nemá šanci.Na zavolání taky příjde a do svého terárka si taky vleze jak potřebuje.Terárko má v obývací stěně místo 3 šuplíků,tak že má HAVAY. :lol: zkrátka se má líp jako MY :roflcry: :dozey:
Kájinka
KACERERKA
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: žadny

Příspěvekod KACERERKA » 19 říj 2010 21:02

RADA!!!!Vystěhuj máti oblečení ze skříně,vnitřek oblep sklem,vyspáruj a někdo šikovnej ať ti udělá taky ze skla zavírání a máš klid.Potkan bude mít dost prostoru a skvělej bejvák
Kájinka
KACERERKA
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: žadny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 říj 2010 22:04

Lepší je klec, terárka pro potkany nejsou moc vhodná. A to co popisuješ je skleněná báň zasazená do skříně bez pořádnýho větrání..
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod vranitko » 20 říj 2010 09:55

a navíc to patří do klecí a ne do Volných výběhů - vranitko :ontopic:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Jak zabezpečit pokoj?

Příspěvekod Katujka » 28 říj 2012 14:04

Potkana máme doma už rok. Pouštěli jsme ho po pokoji, ale zjistili jsme, že:
1. Kouše nábytek, koberce, postele, peřiny, oblečení, dráty a plno dalších věcí co se dají kousat!
2. Potkan vždy když byl puštěný přišel a pomazlil se atd.
3. Když si dělal cestičky tak nám za počítačem kousal kabely!
4. Bojím se aby se nám nedostal do gauče, nebo aby ho nerozkousal!

Tak se ptám?
* jak zabezpečit výběh?
* jak zabezpečit kabely u počítače? a gauč?
* kde a jak dlouho ho pouštět?
* jiné dobré rady???
* jak pouštíte potkánka vy, jak ho zabezpečujete?

Díky moc jestli odpovíte, protože ho pouštíme pouze v koupelně kde je bohužel zima, ale teď už ani to né od té doby co rozkousal rifle, chtěla bych ho zase pouštět v obýváku, ale jak zabepečit aby se nedostal do gauče, na kabely u PC a u TV a jak by se nedostal do všech skulinek, když umí skákat??? Díky Katujka
Katujka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Doma chovám potkánka se jménem Max. Je bíločerný. Strašně hodný, jediný problém je klec, kterou scháníme, protože akvárko je nedostačující.

Příspěvekod womi » 28 říj 2012 15:22

život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Dasa560 » 28 črc 2015 13:56

ahojte, mám dotázek...
potkánci se bojí vylýzat z klece... Mám je doma už tři měsíce, ale pořád nic... dřív jsem měla klec na skříni, tak se nebylo čemu divit že sami nevilízaly :lol: , ale před týdnem jsem klec postavila na zem, a začala jsem nechávat otevřený dvířka, aby mohly samy od sebe šmejdit bez toho abych je já musela vyndávat... Ale ony (dvě samičky) nic, maximálně vystrčí čumáček ale jinak nic :smell: ... Snažím se je vylákávat na sýr a pod. laskominy, ale zatím žádný úspěch. :dozey: .teď jsem jim na zem před klec položila misku s nakrájenou broskví, tak uvidíme... :eat: Ano jsou ze zverimexu, což je nejspíš příčina(celkově jsou plaché). Nemáte nápad jak je vylákat, předem moc děkuji :thank:
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

Příspěvekod Dorota Máchalová » 02 bře 2016 11:19

Naše potkanka si běhá po bytě když jsme doma. Otevřu jí klec a ona si sama vyleze a jde na průzkum. Když je v cizím prostředí (na návštěvě) tak nevyleze, je zalezlá v kleci kde má krabičku od čaje a v ní má svůj domeček. Jinak i v bytě si najde svoji "skrýš", leze synovi do psacího stolku a udělala si pelíšek v penále. Před tím z penálu vyházela všechny pastelky :-) Do klece se chodí napít a vyčůrat/vykadit.
Dorota Máchalová
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: praha

Předchozí

Zpět na Výběhy