Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod ještěrkaa » 19 dub 2010 16:30

To je otázka času, kdy příjdou na to, jaká mňamka karton je :twisted: ... mě vydržely půl roku kolem toho chodit a nic, teď už jen trhají a trhají a já jen zalepuju a zalepuju :whistle: nejlepší jsou dřevotřísková prkna na poličky a dovyobložit kartonem tak, aby se díry vyplnily co nejtěsněji :up:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod CraftyRat » 19 dub 2010 18:03

ještěrkaa píše:To je otázka času, kdy příjdou na to, jaká mňamka karton je :twisted: ... mě vydržely půl roku kolem toho chodit a nic, teď už jen trhají a trhají a já jen zalepuju a zalepuju :whistle: nejlepší jsou dřevotřísková prkna na poličky a dovyobložit kartonem tak, aby se díry vyplnily co nejtěsněji :up:

a kdyz se karton nastriha presne na mezeru a oblepi tvrdsi izolepou? ;) to bude klouzat a nerozhryžou to nn?? Ještě bych měla dotáázek :angel: .. V jakém denním čase tak potkyšky pouštíte? Jestli jen přes den nebo je dobré třeba i večer?? ;) Jsou to přece jen spíše noční zvířátka :-)
CraftyRat
Růžovka
Růžovka
Potkani: NYMERIA (nar. 28.1. 2013) dumbo, husky

ANAMIRTA - CHS Pavor Nocturnus (nar. 16.2. 2013) fawn, dumbo fuzz

Příspěvekod Dragita » 26 kvě 2010 14:29

Dneska jsem poprvé nechala našeho Zagyho běhat po pokoji. Speedík jen chrněl a nechtěl se nechat vzbudit, tak měl smůlu :whistle:
Nechala jsem ho běhat hodinku a neustále jsem ho hlídala, ještě nemám ucpané všechny díry a do kuchyně nemáme dveře, tak by tam mohl zalézt za ledničku. :D Šmejdil celej šťastnej, ale hodina mu zřejmě nestačila a teďka naštvaně hryže mříze :roflcry: už 10 minut v kuse :roflcry:

Takže mi zbývá jen ucpat díry, protože po takovéto volnosti už mu postel stačit nebude :roflcry: :roflcry:
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Příspěvekod paleckova » 28 kvě 2010 09:35

Docela klukům trvalo dlouho cca 7 měsíců,že kromě gauče,postele,stolů a okolí klece je ještě větší probíhačka po zemi a skvělá schovávačka pod skříňkou v kuchyni.Naštěstí přijdou na zavolání,resp.na zamlaskání,nebo,když toho mají dost,vrátí se do klece sami,takže jim volnější a větší výběh ponechám.Ostatně,už by se nedali omezovat,jak jednou na něco přijdou,tak to vyžadují.Jsou to zkrátka potvůrky zvědavé,ale to ostatně všichni znáte.Klec mají otevřenou cca 3-4 hod.během dne(během víkendu nebo když nejdu do práce a jsem doma tak i více),takže vylézají a lezou do ní jak chtějí. V noci kluci spí,takže jim nevadí,že jsou v kleci a zavření,během dne si to vynahradí.
paleckova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Nicodemuss=Nico,Orcuss=Orco

Příspěvekod Hayam » 28 kvě 2010 09:41

Běžně je mám venku tak mezi 21:00 až 02:00 a to jsou všechny vzhůru. Teď mají v kleci opravdu luxus, takže když jsou venku, tak spíš za mnou. Včera mě Daky ne a ne nechat být, pořád po mně lezla a nedala se ani sestřást :roflcry: Teda ohleduplně :oops:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod iwanhoe » 29 čer 2010 13:09

po pokoji jí nechávám celkem v pohodě běhat, otevřu jí klec a chvilku jí lákám, trošku se pomazlíme (když jí stihnu chytit) a pak mi zmizí v poličkách ve stole a přijde jenom když potřebuje rozhlednu :D
neskutečně chrochtá a funí, když jí někam nechci pustit :D Nesmí totiž do sestřiny části pokoje, prej aby to tam neočůrala :D
ale jak jsem tu četla ty návraty do klece pro pití... to neexistuje :D když už pití, tak za ní musim běhat a madam se milostivě napije, jinak by byla schopná celej den lítat a nic nejíst a nepít :D
občas jí v pokoji nechám i chvilku bez dozoru, nic jedovatýho tu nemám a spadnout taky moc nemůže, už má svoje cestičky vychozený :) a kabely zjistila, že jí taky moc nechutnaj :) Jediný místo, kde fakt ráda není a kouká kudy zmizet je u mě v posteli, mám palandu a ani když se tam s ní chci trošku mazlit, tak pořád visí na zábraně a kouká dolů... to je taky jeden z mála momentů, kdy se ke mě ráda přidá, když jdu dolů :D
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Bota » 29 čer 2010 16:37

Naše dvě potkanice mají výběh po celém bytě (garsonka). Mají otevřené dvířka a kdykoliv chtějí, tak vylezou. Ze začátku se schovávaly, ale teď dokonce i vyskakují za námi do postele ... Takže si myslím, že je to hlavně o tom, jak jsou na to zvyklé a taky hlavně jak se jim chce :)) ...
Bota
Růžovka
Růžovka
Potkani: Nyní máme dvě sestřičky ... Jamaiku a Dixie.

Příspěvekod Hayam » 29 čer 2010 16:43

iwanhoe píše: (...) neskutečně chrochtá a funí, když jí někam nechci pustit :D (...)

Frkání, chrochtání, funění a celkově uražené vzezření provozuju vždy, když mě někdo načapá a chytne, nebo někdy i jen omezí. Nechápu, proč si nemůžu chodit kdy chci a kde chci :dozey: :x

Opium

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod iwanhoe » 29 čer 2010 17:12

Hayam píše:
iwanhoe píše: (...) neskutečně chrochtá a funí, když jí někam nechci pustit :D (...)

Frkání, chrochtání, funění a celkově uražené vzezření provozuju vždy, když mě někdo načapá a chytne, nebo někdy i jen omezí. Nechápu, proč si nemůžu chodit kdy chci a kde chci :dozey: :x

Opium

jj a o to víc dotírá, že se tam prostě dostane :D platí na ní jenom dobrota nebo jiná zajímavější věc - třeba víčko od petlahve :D to pak zapomíná na celej svět :D :D
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška

Příspěvekod Hayam » 29 čer 2010 17:14

Na Opi platilo jenom masíčko a jiné dobrůtky. Pořád jsem jim tam stavěla bariéry a pořád vymýšlely, jak se kolem nich dostat.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod iwanhoe » 29 čer 2010 17:33

Hayam píše:Na Opi platilo jenom masíčko a jiné dobrůtky. Pořád jsem jim tam stavěla bariéry a pořád vymýšlely, jak se kolem nich dostat.

nooo bariéru mám taky :D z jedný strany mám velkou krabici, tak 40cm vysokou (nevyskakuje na ní :D), pak sedim já a pak mám další krabici :D :D :D zatím se mi všechny její útoky na zábranu daří odrážet :D :D
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan

Nezapomenu:
Prdluška

Příspěvekod mirgot » 19 črc 2010 01:57

Kluci jsou "začátečníci" :loveit: táhne jim teprve na čtvrtý měsíc.
Milují se rozvalit na vrcholu klece a tam připlesklí na bříška a s hlavou dolů zírají, jakéže to mají vysoké bydlení :lol: - pohled 100% nářez...
Na výletech jsou zatím celkem nesmělí, ale postel + velké křeslo, to je pohodička. Na křesle mi během cca 3 hodim zlikvidovali deku takovým způsobem, že jsem tomu prostě nemohl uvěřit. Rozhryzaná do průhledna - mazec !!! :roflmao:
Stolek u PC je vyřešen - zakoupil jsem bezdrátovou myš + klávesnici 8) a kluci mi můžou dělat společnost, LCDčko je v klidu, má řešenej stojan tak, že kabel je vpodstatě až pod hranou stolu, ještěže tak, stál mne 7 tyček :twisted:
Tak uvidíme, snad nebude rozhryzaných věciček moc přibývat... ale i kdyby - potkaní láska za to stojí :loveit:

Obrázek
mirgot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Zlaťáček + Modráček + Plaváček

Příspěvekod nevi » 19 črc 2010 08:30

Vidím že jsi praktický typ, který rychle odhadl, že "nepovolit potkanovi přístup všude" je nemožné :roflcry:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod LejdyTerr » 19 črc 2010 08:41

Já jsem pro jistotu všechny kabely zajradila deskou a všude narvala nějaké překážky, aby mi nezalezli za skříň, odsud bych je nedostala :twisted: . Ale stejně je ještě nebudou pouštět, zatím si vystačí s mojí postelí a rukávem :roflcry:
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod iwanhoe » 19 črc 2010 10:34

tak potkana můžeš pouštět až když reaguje na tvoje volání, ale při první procházce budeš stejně asi vzduch :D :D :D
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan

Nezapomenu:
Prdluška

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy