Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod womi » 13 črc 2009 14:07

Px, to poznáš, na co to využijou :roflcry:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 črc 2009 14:17

Já myslím, že si spíš zalezou k tobě nebo někam do deky než na hamak, na kterém mohou spát po libosti v kleci. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 14:20

Já měla nějakou dobu pro holky toto:
Obrázek

Ale měly tam spíš většinou nasypanou směs zrní, chodily tam baštit (ten hrášek s brokolicí je extrém, to teď ani nevím, proč jsem jim to tam strčila :roll: ).
Teď jestli jim postavim hrad, tak nahoře určo hamáček bude... a nebo kostka, pokud mi Kawi uháčkuje, tu by asi potkani radši.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod PxNxDx » 13 črc 2009 14:25

Tak jo, děkuju. Budou ho tu mít, ale asi bude tedy jako pomocné patro :smi: Uvidíme
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod ještěrkaa » 13 črc 2009 15:39

Kometo a pod tou látkou dole bylo ještě nějaké patro? sháním inspirace - vymýšlím právě holčičkám nějaké prolézdlo-rozkousavo-ležící místečko, něco kde si můžou odpočinout a asi hlavně něco rozkousat, neboť stalo se toho, čeho jsem se vždycky obávala, holky jsou víceméně dospělé a neuvěřitelně odvážné, nic pro ně není překážka (jediné, kam mi nechodí, páč se tam žádným způsobem nedostanou, je kuchyňská linka), takže výběh na skříňce, po mostečku k počítači a ke mě na křeslo je už nedostačující a holky běhají po celém pokoji a náruživě ničí, ďáblice jedny....Tak jim to chci alespoň trošku zorganizovat.... :roll: jestli to aspoň trošku půjde :smi:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 15:46

Teď nevím, na co přesně se ptáš... kdyžtak se koukni do mého tématu "Karašmou palace", kde je vyfocené, jak to mám doma uspořádané. Ten košíček stál na stole, kde mají nonstop výběh. Z jaké výšky ti skáčou?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 15:59

Obrázek

Původně to bylo takhle, pak přibyla větší klec, vedle stolu skříňka a když mi začaly utíkat z té lávky na topení (to už jim bylo přes rok, docela dlouho se tam neodvážily, na topení jsem je nepouštěla, takže ho neznaly), tak jsem ji nahradila trubkou a zábranou, aby na tu trubku nemohly vlízt.

Tady je foto:
Obrázek

Dolu mi schválně neskáčou, jen občas omylem spadnou, takže až bude čas, dostanou zábradlíčko ;)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ještěrkaa » 13 črc 2009 17:27

Myslela jsem todle:
Kometa píše:Obrázek

...no jak která, Julča je schopná skoro zkočit mi i z ramene když stojím (je z ní normální poletuše, mi připomíná ty létací veverky), ze země vyskočí asi tak do výšky půl metru a i trochu výš, a zbytek je trošku méně odvážný, ale vždycky na Jůlii tak smutně koukají a natahují hlavičky a tělíčka, že stejně dost často spadnou (jejich stůl je asi metr nad zemí), takže těm jsem sestup usnadnila, když už Julču nic nezastaví, tak ať to zbytek moc nemrzí... Dost uvažuju, že si nechám od taty (snad bude povolný) vyrobit něco na způsob kočičího škrabadla, ale takové víc potkaní :angel:

Kometo a to ti neseskakují holky na to topení? moje by asi nic nezastavilo (všechny 3 zvládají slaňování po topení dolů bravůrně)
jinak teda pěkný hrádek jim tam buduješ :up: (taky bych něco takového ráda pořídila.... teda vyrobila)
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

Kája Zpodkurníku
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 17:31

Odkud by tam měly seskakovat? kdyby mohly, dělaly by to, ale nemůžou (v tom jim zabránila ta trubka). Ty to máš doma nějak podobně? Hoď fotku :)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 17:41

Je teda fakt, že Adélka (ona je vážně moc šikovná) jeden večer skákala ze skříňky nebo z krabic na stole na tu desku okolo roury, seskočila na rouru a rychle pryč. Tak holt jsem jim krabice trochu snížila, skříňku posunula kousek dál a je snad na chvíli pokoj. Ale prosichr je nepouštim u sebe v pokoji běhat, aby se mi z Adélky taky nestala poletucha, má k tomu vcelku nakročeno. Když to tam nebude znát, netroufne si tam skočit.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ještěrkaa » 13 črc 2009 17:50

Jo ták, ony se na klec vůbec nedostanou :shock: tak to pak joo, jsem si to teď prohlídla pozorněji, to máš fikané... ale já to v mých podmínkách nemám moc jak jinak provést, prostě volnost bude muset být všude, ale musím to víc koordinovat, takhle brzy budu já návštěvníkem v bytě potkanů... :oops: :D

linku už mám zajištěnou, starosti mi ale dělá lednička, zaprvé šplhají po takovém tom roštu, co je zezadu, a zadruhé lozí zezadu i trochu dovnitř, nemám to moc prozkoumané, ale naposled jsem slyšela, jak v blízkosti ledničky něco šustí, pak jsem viděla jen mizející černý flek s něčím modrým v zubech a pak už vytahovala obal od tyčinky ze zadu z ledničky (nevím, jak to tam je hluboké, snad jen pár cenťáků) a pěkně mě to štve... lednička je nová, to je jedna věc a hlavně těm blbounkám ať se nic nestane, tam je jakýchsi drátků a měděných zohýbaných trubiček.... a kdoví co za výpary by odtud mohlo jít....

Nemáte někdo tip na to, jak zajistit ledničku? (chtěla jsem tam dát dřevěné prkna, ale je problém, že je hned vedle okna, na jehož parapetu holky lozívají, takže je stejně přelezou...)
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

Kája Zpodkurníku
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod ještěrkaa » 13 črc 2009 17:53

Kometa píše: Ty to máš doma nějak podobně? Hoď fotku :)

no tak vychytané jako ty to rozhodně nemám :? ;) teďka jsem ještě v práci, ale už brzy popádím, tak kdyžtak večer nafotím...
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

Kája Zpodkurníku
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 18:09

Dokud měly jen lávku, lezly pochopitelně i po klecích (od toho ta ožraná zeď). Když začaly skákat dolu, tak jsem uvažovala, jestli zabezpečit průchod mezi klecí a stolem nebo odchod z topení, ale rozhodla jsem se pro tohle řešení, že je pro mě jednodušší a holt mají se šplháním utrum. Mít je nonstop v bytě bych nemohla, mají na něj poněkud ničivý vliv :lol:

Lednici jsem tu už někde řešila, taky jí budu muset zabezpečit. Ono totiž nejen že tam jsou dráty, ale i mistička, kam odtéká voda (a nejen voda, bohužel) z lednice a odpařuje se tam. Takže tam je asi pěkná líheň všech možnejch mikropotvor. No, a Šmoule to moc šmakuje :grc:
O prknech jsem taky uvažovala (nezapomeň ale, že je potřeba, aby lednička mohla ventilovat, odevzdává tamtudy teplo), nakonec tam asi dam kus samonosnýho pletiva, jestli vymyslim, jak ho přidělat.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CraftyRat » 19 dub 2010 15:45

Ahoj,
mám takový dotáázek, mám 3 holky a jsou to pěkné divošky... 2mají 8měsíců a jedna teprve 3 :)... Problém je v tom že mám v pokoji 2 těžké skříně které se dost pracně odstavují a za nimi je to celkem nebezpečné, úzký prostor, nějaký ten prach a tak :( no a párkrát mi tam potkánci zaběhli takže jsem musela skříně odstavit a potkánky vytáhnout :-((... Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo nějaký fígl na to aby se potkánci při volném (méně kontrolovaném) pohybu po pokoji "nezasekli" v nějakém kusu nábytku ?? jestli něčím zadělat mezery za skříní nebo co s tím?? :( :( :( Nevím si rady...a stěhovat po každém proběhnutí celý pokoj se mi opravdu moc nechce :-(((( Poradíte prosím někdo?? 8)
CraftyRat
Růžovka
Růžovka
Potkani: NYMERIA (nar. 28.1. 2013) dumbo, husky

ANAMIRTA - CHS Pavor Nocturnus (nar. 16.2. 2013) fawn, dumbo fuzz

Příspěvekod Praya » 19 dub 2010 16:04

já jsem škvíry (za kuchyňskou linku a lednici) zadělala tvrdým kartonem :up: .......moje rada zní, zadělat všechno, kam by se myši neměly dostat.....jednou za čas pak jen stačí mrknout, jestli jsou zábrany ok a můžeš mít klidné svědomí, že se jim nic nestane......není nutné zalepovat všechny díry, mě zůstaly v pokoji nějaké skrýše, ale jde o prostory, kde jim nehrozí nebezpečí
......nutno ovšem podotknout, že já mám fakt málo hryzavý myši....i když je nad slunce jasné, že moc dobře vědí, že tam ten karton není jen tak :) , že slouží prostě jako zábrana, tak ho zatím nehryzaj a to je to nainstalováno už nějaký ten týden :up:
TO THE WORLD, YOU ARE ONE PERSON.
TO A RAT, YOU ARE THE WORLD.
Charlie S., http://www.worldratday.com

Obrázek
Praya
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: RIP:
Róza (rex, fawn, berkshire, 12. 1. 2010 - 2. 11. 2011) z Momins of Opatov
Oliva (standard, black, solid, 18. 9. 2009 - 10. 4. 2012) z Šedé eminence
Adélka (dumbo, velveteen, russian blue, 2. 1. 2010 - 29. 10. 2012) z TazManie
Pecka (standard, mink, irish, 18. 9. 2009 - 25. 12. 2012) z Šedé eminence