Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chování venku

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Jake voditko?

Příspěvekod smrduty.kojot » 12 bře 2006 10:44

eleanthis píše:no tak to ty moje ludry, jak vycitily, ze je kolem volny prostranstvi, sup a uz si to hnaly pryc... vopice!!! takze bohuzel jedine na voditku, pripadne velka ohrada...

nj. volani divociny

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jake voditko bys mi doporucila. Ve zverimexu jsem videl dva typy, ale to jedno melo zapinani, ktere nevim jak bych tem nasim "raketam" zapinal a to druhe (lepe udelane) zase bylo spis tak pro morce... Pokud bys mela nejakou fotku, byl bych ti vdecen..

Dik
smrduty.kojot
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 12 bře 2006 10:47

Jedna fotka je v tématu Kšíry, ale osobně bych ti endoporučila řádný...
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Danny » 12 bře 2006 11:09

jj, Ksiry jsou na nic.. potkan se ti dostane ze vsech.. tedy pokud ho do nich ty dostanes :lol: :lol: :lol:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Karin » 15 dub 2006 19:07

Voditko je na nic....potkan z toho neni moc nadšenej a většinou se ti z toho vyvlikne nebo to na sebe ani nenechá navlíct- kámoška to zkoušela a jediný co z toho měla byl kousanec..
Karin
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Dubbht Aela » 16 dub 2006 14:10

jj, som to potkzsovi dala a rval dovtedz, kzm som mu to nedala dole :roll:
Dubbht Aela
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod míša2 » 26 srp 2006 18:17

no tak to Zuzinka doma běhá po pokoji očuchává jak pes každej rožek (Ale nečůrá :loveit: ) venku si běhá taky jak chce protože vím že by se nevzdálila moc daleko. Chová se jak pes. Akorát že jsem ji nevycvičila na přivolání. Teď už ven nechodíme páč jí jsou dva roky a když ji vezmu ven začne se klepat a má hrozně vypadající tik v oku. Doma je normální. Tak nám zbyl už jenom ten byt.
míša2
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod očko » 04 zář 2006 20:25

Vodítko jsem si koupila takový, že se mi zdálo, že by se z něj nemusel dostat, a že s ním půjdu párkrát ven s vodítkem, a pak se to naučí bez něj, ale vodítko mu nebylo možný nandat.... :lol: A tak první pokus proběhl u nás na chatě na zahradě, absolutně neměl starost kde jsem..... :lol: :cry: :lol: A tak to šlo OK, a nejlepší je to u nás na fotbalovým hřišti to má dlouhý rozeběh, a je zvyklej že jde a na zamlaskání za mnou běží, hlavně stačí když kousek poodejdu a už skáče za mnou... :lol: Je hrozně srandovní ho pozorovat, myslím že není problém ho tam nechat volně běhat díry od myší tam nejsou, a tak jsem ani neměla strach sice sem furt chodila za ním, ale... :lol: No, a jak psala Chestr, nejlepší je jak skáčou...to je hrozná sranda... :lol: :lol: :lol: :lol:
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod seekorka » 05 zář 2006 13:45

rozinda a Alice chodej pravidelne ven kdyz je teda teplo ... napred jen cumakujou a pak se otrkaji a nuchaj kde to jde.

Jedina nevyhoda toho zapomenutyho mista kam s nima chodim, je to ze je tam ohrada z pletiva a trnu hruzou kdy zalezou za pletivo a ja je nechytnu ....

Voditko sem nikdy nemela a nejak nam nechybi holky se dycky vraci do prepravky por chvili ..je to jejich schvka.. aspon ze tak :-))

S malejma jeste nevim ..sou desne divoky a fakt nezvykly na lidi . (furt sem si rikala ze to "vymazlena miminka, je jen k oklamani potkanůchtivých lidí ... ale maj pravdu .zverimexindy se nejak nesblizujou :-/ .. ) Takze maximalne na chate na zahonku na zkousku :)

Kdyz nekdy musim s holkama na misto kde chodej lidi ..tak na ne reagujou dycky kladne ... a ze to je roztomily a tak.) sem rada:)
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

potkanice venku

Příspěvekod castrol » 12 zář 2006 21:56

Tedy mé dvě potkanice byly ze začátku venku dost vyděšený - nosili jsme je pro jistotu i s klecí a pak jim tu klec různě rozebrali - ale stejně se holky přesouvaly po trávníku plížením od klece k domečku a pod sukni. Časem se trochu otrkaly, takže teď už je to hlídání venku fakt makačka, aby nezdrhly.

Brácha má svoji další potkanici a ta venku naopak od začátku radostně utíká- a to zásadně od majitele...takže brácha s ní hraje na honěnou a oba je to dost baví. Nikdy nezapomenu, jak jsem ležela rozpláclá na zemi a držela ji za ocásek (sic), protože nabrala jasný směr k plotu sousedů se psem - už tam skoro byla...

tady je několik ilustračních rozmazaných fotek: http://kralici.cz/potkani/alba.asp?a=893
castrol
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 13 zář 2006 07:09

:wink: Máš hezký popisky, a čumáci jsou supr
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Chování venku

Příspěvekod iwanhoe » 18 črc 2010 13:36

mám podobnej problém... když Moo vezmu ven, zaleze mi za krk a zarejpne drápky a drží se mě co to jde, když jí vydoluju zpod trička a posadim na terasu (beton, umytej, zametenej...) tak než si stihnu stoupnout, tak jí mám zase na sobě. Když tam jenom tak sedíme, tak z trička vystrčí nanejvejš čumák a zase rychle zpátky. Posledně jsem tam takhle strávila 2 hodiny a stejně nevylezla. Když jí vyndám i s klecí, tak si stoupne do rohu, chytne se mříží a nehne se. Po nějaké době se trošku osmělí, ale i tak, žádná sláva... Je to strašná lekavka a nejspíš i trošku neurotik, ale přecejenom bych jí občas ráda pustila na tý terase nebo na zahradu, toho že zdrhne se zatím moc nebojim, když jí ze sebe ani nemůžu pořádně sundat :D
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod chesterfield » 18 črc 2010 14:17

Po našem Pikniku již vím jak se Sigi octnul v Krčském lese. Je to prvníi potkánek co snad vůbec nemá pud sebezáchovy. slezl z deky vystrčil čumák nasál vzduch a neomylně nosem k zemi jako ohař mse vydal trávou směrem Krčský les. deset dvacet třicettr metrů, neohlížel se jen kráčel, neběžel, prostě šel svým směrem.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sjů* » 18 črc 2010 17:39

iwanhoe: nevím, pokud by moje myška z venku byla až tak vystresovaná, tak bych ji tam netahala, nebo když, tak po troškách, ty dvě hodiny se mi zdají moc..
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod iwanhoe » 18 črc 2010 17:44

chesterfield píše:Po našem Pikniku již vím jak se Sigi octnul v Krčském lese. Je to prvníi potkánek co snad vůbec nemá pud sebezáchovy. slezl z deky vystrčil čumák nasál vzduch a neomylně nosem k zemi jako ohař mse vydal trávou směrem Krčský les. deset dvacet třicettr metrů, neohlížel se jen kráčel, neběžel, prostě šel svým směrem.

teda, takovej hrdina :roflcry:

Sjů* píše:iwanhoe: nevím, pokud by moje myška z venku byla až tak vystresovaná, tak bych ji tam netahala, nebo když, tak po troškách, ty dvě hodiny se mi zdají moc..

no, zas tak streslá z toho nebyla... se uvelebila pak pod tričkem u mě na břiše (měla jsem takovej polosed:D) a pak jsem jenom cejtila, jak mě šimrá fouskama, že klimbá :D na verandě vyleze, očuchá si okolí a zaleze na křeslo, mě za záda a tam větří dál... a to ikdyž jsou otevřený dveře ven, takže "kyslík" cejtí taky...
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod LejdyTerr » 18 črc 2010 21:20

No, tak to ti moji dva rošťáci neslyší na nic, maximálně když zamlaskám tak se leknou a mažou do rukávu :roflmao: . Ale mám je teprve 6 dní, tak nevím, kdy to začít zkoušet? :whistle:
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy