Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vybeh venku

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Příspěvekod Maui » 19 črc 2006 10:26

jo tak asi to nebude uplne nejbezbecnejsi, ale treba takovy kliste sem u nas na chate za celej svuj zivot nemela..
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 19 črc 2006 14:38

Doma na zahradě to asi bude fakt něco jinýho. Na chatě jsme taky dávali morče ven a nic nechytlo :? . Ale určitě bych potkyše nedávala do žádný ohrádky, bála bych se že mi zdrhne :cry: . A taky bacha na všenky, klíšťata a další breberky co číhají na naše potkánky :x .
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Phoebe » 19 črc 2006 16:32

Pokud chcete pouštět do trávy, asi bych radila stříknout preventivně Frontlinem. Vzhledem k tomu, že se nasákne a rozprostřde v kůži a pak breberky asi měsíc odpuzuje by to bylo podle mě nejlepší... potkan to jedno stříknutí přežije a vy budete mít klid.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Mia » 19 črc 2006 18:39

klíšťata se držej spíš ve vysoký trávě a my když tam sme tak máme posekáno a kdyby po ni náhodou nějaký lezlo tak ho uvidím
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Příspěvekod Phoebe » 19 črc 2006 19:40

No já bych řekla, že člověk nikdy neví :) Já si Merlinka vzala třeba i k rybníku a podle mě je ten jeden stříkanec bezpečnější než pak vyndavání klíšťat nebo boj s jinými parazity... nemůže mu to snad nijak uškodit, že ne?
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Mia » 19 črc 2006 19:50

neuškodí s babičkou sme to dávali na králíky(difusil)teď i na koně...ale na potkyše bych si to nejdřív stříkla na ruku a tím bych ho potřela aby neměl šok
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Příspěvekod Phoca » 19 črc 2006 21:26

kliešte sa držia vo vysokej tráve, pokial ide o adultné jedince. Ono, čím skoršie a menšie štádium, tým menší hostitel, a tým nižšie číha... inak celé 3 roky nás učili, že nymfy na luďoch necicajú...na terénoch sme našli skapatého krtka, bola na ňom kopa lariev a nýmf, bleskovo preliezali na ruku a zakúsavali sa medzi prsty... Druhá vec je obdobie rozmnožovania, kedy sa vyskytujú vo väčšom množstve...atd, atd...
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Maui » 20 črc 2006 14:45

jo myslim si, ze tim preventivnim striknutim se nic zkazit neda..
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kess » 29 říj 2006 10:02

:wink: My to máme dobrý máme chatu na horách a nevim jak je to možný ale nikdy tam klíštata nebyli možná proto že v zimě je tam země tak promrzlá a leží na ní nejmín metr sněhu...... Takže tam potkýse pouštět budu jinak asi taky ne protože jeden nikdy neví :oops:
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod Haniccka » 13 lis 2006 08:19

My se Sirkou taky chodíme ven, moc se jí teda běhat nechce, no jak kdy. Občas čmuchá okolo, sem tam si něco vyhrábne z pod listí... Ale většinou se nám okamžitě škrábe zpátky na nohu a na zemi být nechce. J :D ednou jsme jí vzaly na ryby a ona si u rybníčka zalezla pod pařez a tam spala celé dopoledne. Odpoledne, když jsme chtěli už jet domu, tak jsme volali a ona vylezla, celá rozespalá.. prdelka naše :lol:
A jindy zase utekla pod naše auto, když jsme byli na jedné oslavě narozenin venku u řeky. Tak jsme jí hledali, volali a nic. Už jsem začínala mít strach, že se ztratila, ale zase jsem si říkala, :je to potkan, nebude daleko, zalezl do první tmavé díry. No nakonec jsem otevřela kufr od auta od motoru a ona byla tam. :roflmao: Pěkně v temnu, v teplíčku, si tam lebedila.. potvůrka naše malinká.. Takže nakonec všechno dobře dopadlo... A až do dneška nikdy nic nechytla, až teď....
Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě má jen 60 minut. Sofokles

Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit. DÉMOKRITOS z Abdér
Haniccka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 13 lis 2006 13:04

My bydlíme na vesnici a je tady plno koček, vlně bych je běhat nenechala. A asi ani nikde jinde, bála bych se, že chytí nějakou nemoc, nebo mi je něco uloví.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod refugee.ph » 15 lis 2006 11:54

a to se nebojíte že vám zdrhne??nebo je máte fšichni naučený na zavolání??jak toho docílím?můj potkánek vždy zjistí že ho volám ale jen se na mě podívá a ignoruje mě :(
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 15 lis 2006 12:05

Nejlíp, když ho naučíš na něco, co má rád..Oizo mě většinou taky ignoruje, ale svoje jméno pozná...ale když za její jméno přidám zamlaskání...přiběhne většinou odkudkoliv, pokud zrovna nemá něco lepšího na práci než je mňamka...proto vždycky, když zamlaskám, dám jí něco dobrého...mnohdy už mi teda reaguje aj na šustění pytlíku, případně ještě když slyší, že panička něco papá ( přece nemůžu něco jíst bez ní, jak si to vůbec můžu dovolit? :shock: ) :roflcry:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod refugee.ph » 16 lis 2006 11:48

tak to bude ještě velká dřina než ho to naučím..nějaký reakce na slovo ňam jsou:) je zvyklý že pak přijde dobrota..někdy přijde .. ale to je vážně jen f případech že nemá na práci něco co by ho víc fascinovalo.to mam potom smůlu.ale vím že na můj hlas reaguje - už pozná že něco nesmí.někdy dělá že neslyší..někdy s tím přestane a čeká až nebudu dávat pozor..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 16 lis 2006 15:09

Je dobrý používat něco výraznýho jako třeba mlaskání, pískání, šustění pytlíku...to se zapamatuje celkem rychle... :D
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy