Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nebojíte se, že potkiš uteče?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Nebojíte se, že potkiš uteče?

Příspěvekod Marqeette » 23 pro 2006 18:01

prosím, nebojíte se, když pouštíte potkánka běhat venku, že vám uteče? a to i doma, že někam zaleze a pak už ho nenajdete, že nebude chtít vylézt? máte je nějak naučený, aby přiběhli na nějaký povel třeba?
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

Příspěvekod dooky » 23 pro 2006 19:32

no tak s tímhle problémy nemáme žádný...už sem tu i snad několikrát psala že zlato moje se furt drží u mě a když odejdu tak si radši sama vleze do klece než aby zůstala sama...no a jinak ślyší na jméno (většinou, někdy si samozřejmě taky zatrucuje :wink: ) :lol:
Rozum je světlo, kterým má být příroda osvětlena a ne zapálena...
dooky
Velký potkan
Velký potkan

papírák versus zverimex

Příspěvekod Marqeette » 23 pro 2006 19:50

myslim, že s papírovýma potkišema je to jednodušší než se zverimexovýma,že ti zverimexoví víc zdrhají a naopak ti papíroví nebo odchovatele se spíš naučí být s páníkem? nebo ne? co si kdo myslíte? já jsem to takhle měla..
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Railbot » 23 pro 2006 20:07

Potkan někam zalézt může. Může se i stát, že se mu vůbec nebude chtít ven, ale ještě se mi nikdy nestalo, aby po kratší i trochu delší době nevylez ven. Buď začne hladovět nebo ho ta schovávačka přestane bavit. Takže to je bez starostí.
Railbot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Randall, Queliny, Samus

Příspěvekod Mája » 23 pro 2006 20:08

Tak s tím nesouhlasím...já měla čtyři zverimexáky a teď mám od chovatele a není v tom rozdíl,. Všichni byli naučení na jméno, lépe ovšem slyšeli na zašustění pytlíku, či zamlaskání. Jde o to, jak si potkánka naučíš. Moje holky by pro jídlo udělaly cokoliv, takže když je pustím, vím jak je zase bezpečně dostanu do klece...navíc Oizule ani nemá tendence utíkat... :wink:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Marqeette » 23 pro 2006 21:14

já mám se zverimexovýma trochu větší problém než s tema z chs, nejvíc, při pouštění ven. jen natálka ze zverimexu neutíká a vrátí se, ale marťanka? mno to nehrozí! a rozárka taky utiká, zaleze a nechce vylést třeba den, to se mi párkrát stalo.. a taky se mi stalo, že mi jeden utek a dodnes!!! jsem ho nenašla! to je záhada jak blázen, byl to sameček z předchozího vrhu, zmizel a nebylo dodnes po něm ani vidu ani slechu! a to je už dobrý měsíc! to nechápu.... :blink1:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sedulka » 23 pro 2006 21:34

Já mám obě holky ze zveráče a myslím že žádný útěkářky nejsou. Ono je fakt, že u mě v pokoji nemůžou nikam zalézt, za skříně se se svojí tloušťkou už nevejdou :D Ale dřív,kyž se tam ještě vešly, tak tam stejně nezůstaly, jen se tam podívaly a za chvíli zase šmejdily po pokoji dál a hledaly buď mě nebo k snědku. A když dostaly hlad, tak si zalezly do klece a většinou tam usnuly.

Venku je radši nepouštím, nevím, jak by se zachovaly. Jednu sem takhle přišla o křečka a do smrti si to neodpustím :wallb: :wallb: :wallb:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Re: papírák versus zverimex

Příspěvekod Cirien Brisse » 23 pro 2006 21:34

Můj Lolo je právě ze zverimexu a od chvíle, kdy jsem i ho přinesla domů se ode mne nehnul na krok, kamkoliv ho pustím, odmítá jít, jednoduše mi vleze do dlaně, nebo na rameno, zachumlá se do kapuce, nebo pod mikinku a spokojeně usne. Nikdy se netoulá, ani když má možnost. A popravdě, já jsem jen ráda. Jen cizích lidí se bojí, dokonce i z přítele měl strach, kdokoliv na něj šáhne a podotýkám, že dopředu varuji, že to nemá rád, tak po nch vyjede. :oops:
Nemůžu mu v tom zabránit a popravdě, možná ani nechci :roll:, sama jsem taková. Možná je odstu od cizích leší... :whistle:
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod vranitko » 27 pro 2006 20:31

Tak mě teda Luky zmizí z mého dosahu, kdy jen to je možné, když ho mám u sebe a má jen trochu náladu, tak okamžitě hledá kudy kam, jen už aby mohl někam zdrhnout... na chvíli si někam zaleze a čeká, jestli ho začnu hledat... a když ne, tak znechuceně vyleze s výrazem, co je? Ty si jako hrát nebudeš? Ale je fakt, že na jméno ani jiný volací signál jsem ho nenaučil ani po roce... a teď už se mi to asi nepovede :(
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Tara » 27 pro 2006 20:50

ja mam tri potkanky-jeden Flicek kdyz byl mladsi taky ode me utikal a moc se nechtel mazlit...takze jsem zacinala jednim pokojem-kde nemohl moc utyct a pak az celym bytem..ted je ale ochrnuty a tak se radsi mazli..a spinka u me
pak mam Marficka-ten se ode me nehne..je to muj ocasek..mazli se(jeho zabava je lizt mi do pusy..prokousavat se mi do pusy..a snazit se vlizt mi celej do pusy :roflcry: :roflmao: )
a Rufatko-ten kdyz je pustim za mnou taky porad beha,ale kdyz uz vidi ze nikam nejdu ubeha si po pokoji sam
myslim si ze je to celkem individualni-a urcite to neni v tom jestli je potkys ze zveraku nebo z chs
proste mas asi vetsiho lumpa,ktery ma vic nez mazleni rad prozkoumavani
nauceni na zavolani bude urcite tezsi nez u mazlivejsiho potkyho,ale urcite to pujde
zkousej ruzne zvuky-od tleskani,piskani,mlaskani,az do susteni pytlikem..
treba to pomuze :D
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Tara » 27 pro 2006 20:51

treba az bude starsi se zklidni jako muj Flek(nemyslim ze je to dano jen tim ze ochrnul..je celkove klidnejsi)
a pak se bude vic chtit mazlit a neutikat tak od tebe
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod vranitko » 02 led 2007 10:53

Lukymu je rok... opravdu se zklidnil... už nelítá jak střelenej... většinou si zaleze někam, kam na něj nemůžu a vydrží tam klidně spinkat o dvě až tři hodiny déle, než když byl menší :roflcry: :whistle: :roflcry: ... jinak je fakt, že pak vyleze a vrátí se buďto do klece, nebo hledá mě, či bráchu
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod refugee.ph » 03 led 2007 12:08

tak to nevím jestli se opravdu někdy dopracuju k tomu aby mi aspon téměř pokaždý přišel na zavolání a chtěl se mazlit.. :? i když je pravda že čím je starší tím je mazlivější..ale musí mít náladu..jinak se po mě ohání a nenechá na sebe sáhnout. když je u mě tak ho musím drbat za ouškem jinak běží pryč..pod mikinu a pod oblečení vůbec nechce. maximálně na rameno..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod barbu » 19 led 2007 19:57

U nás taky žádný rozdíl mezi zveráčkama a od chovatele :whistle:
Na jméno ani na jiný signál nechodil a nechodí nikdo. Tobiášek chodil venku než se unavil kradením a nošením všeho co unesl k sobě domů. :twisted:
Twist tuhle tradici s radostí dodržoval taky. Oba se ale nechali v pohodě vzít a odnýst.
No a naše současná čtyřka - holky lítaj jak střelený všude a střídaj to občas návratama do klece, co kdybych jim do ní třeba vlezla. :roflcry: Kluci šmejděj vzhledem k těžším zadkům pomalejc, jsou programově hluchý, ale jak pro ně jdu, zastavěj a nechaj se odnést jako Tip a Tap od Fida. :roflmao:
Jedině Píša mi zalez jednou pod postel a odmítal vylézt. Na můj namíchnutej zvýšenej hlas se podíval stylem :"aby ses ne...." a nechal se vytáhnout. :roflcry: :roflcry:
..tam kde je stín, je i světlo..
barbu
Skákavka
Skákavka
Potkani: Hugo, Boss, Pup, Můra, E-myš - morčata
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2007 20:57

bohužel mi již jeden potkánek utekl starší pamatují Smetánka, zřejmě stupačkama a už se nikdy neobjevil ale to byl za celou dobu co mám méně nebo Vice :roll: potkyšků jediný. Ovšem když vypustím mojí smečku krakenů, tak po vycházce jdou vždycky všechni na žrádlo, nebo se nechají pohodlně odnšst ke žlabu, ale dva tuto zásadu nedodržují, takže na střídačku trucuje venku Pišta Hufnagl anebo Hasso. Vzdala jsem pokusy mlaskání, volání, hledání - protože vím, že se na můj účet v nějakém koutě nesmírně baví. Až je to omrzí tak si sami bud sednou na již zavřenou klec a zoufale hledí, jak jim spoluchlupáči žerou jejich příděl. Někdy to však vydrží, třeba i přes noc, obzvláště plachý Hasso. Zbyvá mi vždy jenom doufat, že se jim nic nestane. Je to samozřejmě z 90 rpocent výchovou a zbytek je potkýškova povaha. Ale u sedmi buřtíků je výchova dopředu ztracený pokus :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Výběhy