Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Venčení potkanů

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Venčení potkanů

Příspěvekod CZpavinka » 20 bře 2012 14:08

já tomu asi moc nerozumím, ale pokud to potkyše venku nebaví a nechtějí tam zůstat dobrovolně, tak proč je tam držet násilím v nějaké ohrádce? :smi: já jsem potkouše jednou vzala ven taky a báli se toho neznámýho prostředí, takže jsem je zase šupem vzala domů a už jsem to ani nezkoušela, max když nefouká tak jim otevřu okno a dám je od něho dál aby na ně netáhlo, vždycky jezdí čumáčkama a čichají čerstvej vzduch, ale to je tak celý
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Kukla » 20 bře 2012 14:14

Já myslím, že ta ohrádka nemá sloužit k násilnýmu držení potkanů někde, kde nechtějí bejt, spíš k tomu, že až se rozkoukají, tak se jim bude chtít jít dál a dál... Já bych řekla, že ukazovat potkanům neznámý prostředí není úplně tak zlej nápad, pokud tam mají něco známýho (přepravku, člověka), kam se vrátit, když jim to bude nepříjemný. Naopak se jim rozšíří obzory a to myslím prospívá každýmu tvoru. Zvyknou si na nové věci a budou otrkanější.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod jejula » 20 bře 2012 16:13

Co vim u Montyho tak tomu to rozkoukávání trvá.Nerad zkouší nové věci,ale pak jak se otrká je v pohodě,ale Dumbo je od mala statečnejší a chytřejší a když skusí něco nového tak mu to celkem neva.Takže myslím,že jak se otrkaj v ohrádce se bude líbit.Člověk se vlastně taky bojí nových věcí.Tak každý má svůj názor na venčení.
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod petra » 20 bře 2012 16:28

Nevím, zda se bojí, spíš bych řekla, že se jim nelíbí jen nosit v přiblblým košíčku a že chtějí mnohem více prozkoumávat, ale toho se zase bojím já :lol: Každopádně, určitě je ven vezmu, když budou hodně protestovat, tak je samozřejmě nebudu nutit, ale myslím si, že pořádný výběh po travičce se jim bude zamlouvat.
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Kimik » 20 bře 2012 16:31

Co jsem vzala kluky párkrát ven, tak mi nikdy nepřišlo, že by jim to přinášelo nějaké potěšení. Většinou se snažili vlézt ke mě, schovat se, jeden mi vždycky usnul v ledvince, jiní ustrašeně koukali nebo dělali stresový bobky. Potkani jak známo trochu trpěj neofobií (tedy strachem nebo aspoň nedůvěrou z neznámého) a myslím si, že klidně oželej poznávání nových věcí a nového prostředí. Vidím to na těch svejch divočákách, ti třeba žerou skoro jenom to, co se naučili v mládí, nic nového nechtějí ani ochutnat, když přijde cizí člověk, tak se hned snažej schovat, co neznají, je prostě děsí. Laboráci už jsou v tomhle trochu jiný, ale i přesto si myslím, že svoji klec a známý výběh ocení nejvíc. Nejsou to prostě psi, aby se s nima chodilo na procházku :smi:

Jo a ještě pozor na tu travičku, nevíš, kolik psů se na ní předtím venčilo, kolik divokých potkanů (myší, hrabošů atd.) po ní proběhlo a co si přineseš domů.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod petra » 20 bře 2012 17:26

Já mám zahrádku, takže nemocí se nějak nebojím. Ven bych je, jako třeba na louku nikdy nevzala, protože tam je opravdu plno jiných zvířátek od kterých by ledacos chytly, ale na naší travičce strach nemám ;) Uvidím, buď se jim to bude líbit nebo ne :smi:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 20 bře 2012 23:11

Po vaší travičce mohla chodit sousedovic kočka, ta plot na rozdíl od psa přeleze, a taky divocí potkani :smi: nemusíš o nich ani vědět. Znám holku, co zjistila, že má na zahradě divoké potkany až poté, co jí tam utekla potkanka a pohybovala se dva týdny po zahradě kolem domu, protože si chodila nakrást jídlo, ale stihla si mezitím pořídit outěžek :twisted:

Ve Stromovce jsme běžně potkany pouštěli z přepravek, a spousta jich zalezla do své, případně do cizí a tam sraz prochrápala ()... když už se šli podívat ven, tak jen za vůní jídla nebo žádoucích jedinců opačného pohlaví. Zvířata, která se šla podívat po okolí, byla ve značné menšině ;)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod CZpavinka » 21 bře 2012 08:17

no, tak nějak jako Kimik a nevi jsem se to snažila naznačit i já :smi: já si myslím, že převažující rizika za to nestojí...stejně jak někdy vyjimečně se potkani rádi koupou, tak ale drtivá většina vodu nesnáší a proto je taky nbudu koupat jen proto, že chci já :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Kukla » 21 bře 2012 08:33

A já zas právě myslím, že je to o přístupu. Protože pes, kdyby byl celej život zavřenej v bytě, tak se taky bude všeho novýho bát a ven se rozhodně nepohrne. Je pravda, že u potkana je trošku jiný to, že je to vlastně kořist, tak asi nebude úplně vyhledávat otevřený prostory a místa, kde by byl "shora viditelnej", ale zase myslím, že nějaké prolézačky a úkryty by zkoumal rád. Vidím na svých holkách, že by si strašně rády rozšiřovaly právě ten známý výběh, ony nechtějí běhat po pokoji, ony chtějí zkoumat, kde je co nového. Takže jsou schopny půl hodiny skákat na prkno, které zahrazuje vchod do komory, protože tam tuší nové možnosti. Až bude teplo, ven je určitě brát chci, protože si myslím, že se jim to bude líbit. Samozřejmě záleží na konkrétním potkanovi, Šuplíka, kterej celej život nechtěl chodit pomalu ani po pokoji, nechám doma v bezpečí klece. Ale myslím, že tady nikdo nechce nutit potkany chodit po venku za cenu jejich nepřiměřeného stresu a trápení.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Dediel » 21 bře 2012 10:01

Musím se připojit ke Kukle. Když je potkánem strašpytel línej, tak ho samozřejmě nebudu stresovat... ale pokud je to čilá aktivka, která chce pořád něco zkoumat, tak proč ne. Už jsem potkánky na zahradě měla několikrát a všichni si výběh užívali. Teď mám doma strašpytle, ale naučil se krásně nosit v kapuce a na rameni, kde zvědavě vykukuje ven a nasává různé pachy. Druhé miminko, které mám je úplný opak jeho povahy a strašně rád by běhal úplně všude, takže až trošku povyroste, určitě mu výběh venku dopřeju. Můj názor je, že jim čerstvý vzduch jedině prospěje ;)
Dediel
Růžovka
Růžovka
Potkani: Nyní Semíček a Griffínek <3
za duhovým mostem: Pája, Tomík <3

Příspěvekod Pepinie » 21 bře 2012 23:21

já už vidím ty moje třeštiprdla...ti by zalezli někam do první ďoury a už bych je neviděla...jsou jak z divokých vajec...jinak dvě výjimky - naše Karlinka, ale ta ven nechtěla, hrozně se bála a Bedřiška, která si to venku užívá, ale víc než na kousek se ode mě nevzdálí a furt chodí kontrolovat jestli tam furt ještě jsem :)
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Zuza » 21 bře 2012 23:36

Já teď kluky vynáším i s klecí ven, protože když netopíme, máme tu i 12°C a venku je prostě tepleji, myslím, že sluníčko jim dělá dobře. No a nechala jsem je běhat po zryté zahradě a vyloženě se jim to líbilo, užívali si to. Dáreček se šel podívat až do kotelny a samozřejmě skončil v base od Plzně :roflcry: :roflcry: :roflcry: u nás se venčení setkává s nadšením :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod petra » 22 bře 2012 06:14

My jsme si pořídili na zahradu skleník, tak budu brát holčičky na výlety tam. Nikam mi neutečou a ještě k tomu budou ohryzávat okurky a rajčátka :lol:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 22 bře 2012 09:00

:lol: :lol: :lol: To by se jim mohlo líbit, jen ho dostatečně vyvětrej, než tam s nimi půjdeš, kolikrát se ve sklenku mě zamotá hlava, kdoví, co by to mohlo udělat potkoušům :smi: ale zahradničení si myslím, že oceněj, já klukům kdysi dala do klece misku s osením, co jsme prodávali v květinářství před Velikonoci a byli naprosto nadšení, já už míň, když jsem potom uklízela ten bordel :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod petra » 22 bře 2012 11:27

Určitě bude vyvětraný, momentálně máme otevřené okýnko stále, takže vzuch snad bude v pohodě :up: A s tím bordelem to znám také, já nemohu mít doma ani jednu kytku, protože pak to dopadá tak, že je hlína po celým bytě a kytka, společně s vytrhnutejma kořenama, někde v jejich úkrytu :lol: Takže v tom skleníčku si můžou hlínu hrabat jak se jim zachce a budu z toho mít radost já i oni :lol: Aspoň mi vyryjou plevel :)
petra
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy