Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Útěky z klece

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Útěky z klece

Příspěvekod dbw » 31 led 2016 20:47

Ahoj, jsem tu na fóru nová a potřebovala bych poradit s potkánky.. mám je od Vánoc a pořád jsou poměrně malí a tak, když spíme, vylézají v noci z klece skrz mříže..ráno je pak po bytě šílená pohroma (vyhrabané kytky, bobky všude po bytě, rozkousané cokoliv co najdou..). snažím se minimalizovat dopad jejich útěku a tak zavírám dveře aby byli jen v jedné místnosti...vše co by mohli zničit dám z jejich dosahu (do výšky, do jiné místnosti), ale vzhledem k velikosti bytu nemůžu odstranit všechno.. Klec jsme zkoušeli různě zabezpečit (v dolní části plexisklo, zadní stěna karton..) bohužel si vždy nějakou skulinku najdou a ráno je zas hledám kde jsou... Máte nějakou radu, jak efektivně "zabalit" klec aby neutíkali, ale zároveň aby nebyli jak v akvárku, nebo v jeskyni..?

A s útěky souvisí i další problém..jelikož je máme v obýváku, tak nejlepší místo, které se jim líbí pro jejich noční rejdy je, samozřejmě hned po kytkách, gauč. Jelikož máme gauč s úložným prostorem, schovávají se přirozeně tam. Trápí mě to jednak z důvodu, že vše co je tam schované (mám tam kabelky a peřiny) je zničené... nabobkováno, označkováno a kolikrát si tam natahali i jídlo z klece. Jednou dokonce našli krabici s kapesníčkama a začali si je tam tahat a dělat pelíšek. Nevím jak je to odnaučit.

Budu vděčná za každou radu. ;)
dbw
Růžovka
Růžovka

Re: Útěky z klece

Příspěvekod Kimik » 31 led 2016 21:10

Já bych pořídila nějakou menší klec s menší roztečí mříží a kluky bych tam nechala, dokud trochu nevyrostou. Druhá klec se ti určitě časem hodí, třeba jako marodka. Aby každou noc utíkali může být i pro ně nebezpečné, někde rozkoušou kabel nebo někam vlezou, kde je nenajdeš, někdo na ně může šlápnout...
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod DraXitko » 01 úno 2016 10:13

Můžu nabídnout jednu "marodku" ...tedy pokud jsi z Prahy nebo blízkého okolí.

Vršek je z téhle klece, ale patří k ní dno žluté a možná o fous vyšší, které nemam vyfocené, ale narozdíl od tohoto není prasklé... :-) Holky na fotce jsou už dospělé a "velmi dobře živené"...
Obrázek

Případně mám pletivo, které by se dalo nastříhat kolem klece (já než jsem se k tomu odstala, tak mi holky dorostly do rozměrů, kdy už nezdrhaly).
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod dbw » 03 úno 2016 21:31

DraXitko píše:Můžu nabídnout jednu "marodku" ...tedy pokud jsi z Prahy nebo blízkého okolí.

Vršek je z téhle klece, ale patří k ní dno žluté a možná o fous vyšší, které nemam vyfocené, ale narozdíl od tohoto není prasklé... :-) Holky na fotce jsou už dospělé a "velmi dobře živené"...
Obrázek

Případně mám pletivo, které by se dalo nastříhat kolem klece (já než jsem se k tomu odstala, tak mi holky dorostly do rozměrů, kdy už nezdrhaly).

Ahoj, mockrát děkuju.. dneska jsme byli na chatě a našli tam takovouhle malou klícku, tak je dam zatim do ní... Ale jsi moc hodná :)
dbw
Růžovka
Růžovka

Zpět na Výběhy