Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkan na útěku, vrátí se?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Potkan na útěku, vrátí se?

Příspěvekod Filip » 16 zář 2015 17:04

Ahoj! Mám tu takový delší příběh, který je trochu smutný, poradíte mi? Chtěl bych znát Vaše názory... Děkuji.

S přítelkyní jsme si do bytu pořídili potkana, nejdříve jednu samičku, potom, jak to tak bývá, druhou, aby jí nebylo smutno. Dali jsme je k sobě rovnou do klece, nechtěli jsme, aby ono zvykání si na sebe trvalo moc dlouho. Šlo to hladce, jednou dostala ta starší vyhubováno, aby na tu novou nebyla zlá a i když se trochu popraly, spíš si určily, kdo bude dominantní a od té doby jsou nej kámošky. Jenže pak jsme jednou nechali přes noc omylem otevřenou klec a ta mladší (byla s náma 14 dní) vzala roha. Celý den jsme jí hledali, až jsme objevili díru ve zdi kolem trubek od topení - je to sice hodně malá díra, ale hned nám bylo jasný, že vzala čáru do izolace. Je tam skelná vata, takže o to hůř. Dva dny se neukazovala, tak už jsme ztratili naděje a jelikož byla ta první potkanka strašně smutná, řekli jsme si, že si pořídíme další (všichni jsme z toho byli fakt moc smutní). Tak jsme koupili třetí. Ta byla dokonce živější a mazlivější, než ta druhá, ale i tak nás to moc mrzelo, že je Lily pryč. Dneska sedím u pracovního stolu a najednou KUK, Lily na mě čučí skrz celý byt. Měla neskutečný hlad, ale i když se mě moc nebála, měla tendenci utéct zpátky do díry. Naštěstí jsem tam rychle přihrál polštář a Lily frčela zpět do klece. Smáli jsme se, že máme teď potkaní smečku, tak jsem si s nimi po poledni hrál v patře a na 40 minut jsem odběhl pryč. Do patra jsou příkré schody a dva dny jsme učili tu první potkanici, aby je vůbec vylezla. Takže jsem je nechal bez dozoru s tím, že neutečou, maximálně ta první, ale ta už je stejně ochočená, takže by přišla za mnou. Když jsem se vrátil, byly tam jen ty první dvě (Zoe a Lily) a ta třetí (Fíbí), co jsme pořídili včera, byla fuč. Převrátil jsem patro naruby a nikde nebyla. Tak jsem letěl dolů, převrátil jsem byt naruby, NIC! Ta díra byla už zadělaná, ale stejně si myslím, že si to "nějak řekly", že je tam možný únik a prostě ten kartón čumákem odhrnula pryč a prolezla tamtudy za izolaci. A pokud ne, stalo se Vám někdy, že by byla třeba v peřinách? Je vůbec nějaká naděje, že se vrátí, když s námi byla jen jeden den? Jsme z toho oba s přítelkyní smutní, všechny tři jsme si hrozně zamilovali a je to, jako přijít o člena rodiny... :(

Moc děkuji za Vaše názory!
Filip.
Filip
Růžovka
Růžovka

Re: Potkan na útěku, vrátí se?

Příspěvekod Filip » 16 zář 2015 19:37

Rychlý update: Přítelkyně přišla domů a povídá: ,,Vsadím se, že jsi se nepodíval do tohodle šuplíku" ... Samozřejmě, že tam byla schovaná :D ... Hurá, máme je zase všechny pohromadě, happy family! :)
Filip
Růžovka
Růžovka

Re: Potkan na útěku, vrátí se?

Příspěvekod Kimik » 16 zář 2015 20:06

Tak to je fajn, že to dobře dopadlo. :up:
Zamykám.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Výběhy