Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Může být potkan šťastný i bez venčení?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Může být potkan šťastný i bez venčení?

Příspěvekod Algernon » 15 kvě 2013 20:47

Ahoj. Mám dva potkaní kluky, je jim necelý rok, a poslední dobou mi nějak zlenivěli. Snažím se je pouštět ven kdy je to jen možné, ale přijde mi, že se jim ven z klece prostě nechce. Přes den je nedostanu nikam ani párem volů, prostě pořád spinkají. Každý večer nechávám tak hodinku otevřenou klec, aby se mohli proběhnout po posteli. Richard, ten aktivnější, vyleze ven, projde se a sem tam něco očuchá, odcizí nebo zdemoluje, a zase jde spát. Ten druhý, vyplašený panikařící Kristián, raději zůstane v kleci a baští. Když ho vyndám, schová se pod peřinu a za chvíli je zase zpátky v "bezpečí". Zkoušela jsem je i pouštět volně po pokoji, to dopadlo tak, že můj srabík zůstal zalezlý pod skříní a nikdo se k němu nesměl přiblížit, a ten druhý neposeda dostal ránu proudem, když prokousal kabel od počítače. Jinak jídlo si vezmou, občas se přijdou pomazlit, jenom mi přijde, že jsou prostě nejraději na jedné hromadě v hamaku nebo u misky s jídlem.
Je něco špatně, nebo jsou to prostě jen potkaní lenoši? :whistle:
Algernon
Růžovka
Růžovka

Re: Může být potkan šťastný i bez venčení?

Příspěvekod Vell » 15 kvě 2013 21:07

jsou to prostě lenoši :smi: mně kluci venku taky vydržej pak pět minut, pak si mě označkujou a jdou zase dom :lol:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 kvě 2013 09:30

já myslim, že máš prostě dva lenochy....:-) Stui mi taky proběhne pokoj, pročuchá co je kde novýho a buď si jde lehnou ke mě na postel a mazlit se, když se učim a nebo si najde místečko a tam usne.... a podle mě ten pokoj tak moc prohledává a šmejdí taky jen proto, že stopuje kudy běhaly holky, protože to je starej nadrženec :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 16 kvě 2013 09:33

Když nechtěj, tak je to jejich volba, něco jinýho by bylo, kdybys jim ve výběhu bránila. Já mám nejrůznější typy, někteří se derou ven, jakmile otevřu dvířka a jiným se moc nechce, jeden dokonce za celý rok a něco, co ho mám, klec dobrovolně neopustil, i když ji nechám delší dobu otevřenou, tak maximálně vykoukne ven nebo si vyleze na ni, ale na zem se nikdy neodvážil a přijde mi jinak naprosto spokojený.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 15:36

Jsou to opravdu lenoši :lol: Podle mě šťastní jsou i tak bez výběhu ;)
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Výběhy