Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak vytvořit potkanovzdornou matraci?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Jak vytvořit potkanovzdornou matraci?

Příspěvekod Algernon » 25 dub 2013 06:22

Ahoj, potřebovala bych poradit. Jsem zvyklá venčit myše tak, že jim otevřu dvířka klece a oni si lozí po palandě jak se jim zlíbí-vyhovuje to oběma stranám, protože já nemám poslední dobou tolik času (učím se na reparáty) a nemůžu je nonstop hlídat. Doteď byli kluci víceméně hodní, ale nedávno začali s likvidací mojí matrace a nic jiného je už nezajímá. To že jí koušou vem čert, když se jim nic nestane, problém ale je, že se naučili lézt dovnitř a trvá mi několik hodin než je dostanu ven, navíc ta matrace má vevnitř kovovou propletenou konstrukci a mám strach, že se tam někde skřípnou. Včera jsem pěkně milou matraci otočila dírou dozadu, přetáhla dvěma prostěradlama...a když jsem přišla, oba myši se zase vesele pelešili vevnitř. Nevím co mám dělat. Nemáte nějaké zkušenosti, jak potkanům zabránit v další demolici? Díky moc :D
Algernon
Růžovka
Růžovka

Re: Jak vytvořit potkanovzdornou matraci?

Příspěvekod kawi » 25 dub 2013 06:44

takovym "polořešenímů je poridit ochranu na matraci, v IKEA jich maji dost druhu a neni to drahe, je to takova jakoby tenka pevna deka, co se hodi na matraci a v rozich zafixuje. pro krysy by to znamenalo prohryzat se nejdriv tou ochranou, nez se dostanou k matraci, pro tebe tak cas navic vsimnout is, ze se prohryzavaji :smi: zasit se ty diry daji celkem v pohode, ovsem jestli jsou krysaci bez dozoru treba dve hodiny, tak pak nevim, jestli to stihnou prokousat nebo ne :smi:

co je zacit poustet jinde? treba po zemi, pokud nemas echt nebezpecna mista?
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Algernon » 25 dub 2013 07:12

Děkuju, to s tou ochrannou dekou z Ikei je dobrý nápad, určitě se po ní podívám :) Jinak ráda bych myše pouštěla jinde, ale mám pokoj s malým bráchou a vzhledem k jeho neuvěřitelnému nepořádku a neopatrnosti se docela bojím. Mám tam taky dost zákoutí a kabelů, skříně, knihovnu...ještě je občas pouštím po stole a na okně, ale tam mi zase likvidují kabely od monitoru :D
Algernon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zipii » 15 říj 2016 14:35

Já bych koupil pořádnou kvalitní matraci, dobrou zkušenost mám s http://panmatraci.cz/ a pak hlavně hlídat potkany no :) :up:
Zipii
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 17 říj 2016 16:55

To jsem ráda, že se tady dovím, kde koupit pořádnou kvalitní matraci. :)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Výběhy