Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ, konkrétně do VB

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Re: CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ, konkrétně do VB

Příspěvekod myjka » 21 čer 2011 06:38

Volala som na British Airways. Cestu lietadlom kolegyna neodporuca. V podpalubi je zima, takze nic uzasne. Aj ja by som sa fakt bala. No a busom by to asi malo byt ok, tam ti nikto nezisti ze mas potkana ak ho nebudes okato ukazovat - stresove bobky budu problem. :D V kazdom pripade napr nase SA busy ofiko na medzinarodnych linkach zvierata neprepravuju. Tak by som skusila ten vlak. Ale ten asi bude zase drahy mno...
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod myjka » 21 čer 2011 06:44

A podmienky prepravy - je to zhruba v strede.
http://www.baworldcargo.com/products/li ... mals.shtml
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 čer 2011 10:09

Myjkuš ty jsi naprosto úžasná, děkuju! Ušetřila jsi mi mnoho starostí. Obrázek
Takže letadlo nepřipadá v úvahu. Nejvíc se mi líbí SA, bylo by to nejpohodlnější, ale bobky budou asi problém. Musela bych dát do přepravky deodorant. :lol: Vím, že Ajka přepravuje se SA potkany běžně do a z Holandska a když jí na to přišly, problém nedělali... ale taky je asi rozdíl Holandsko a UK.
Vlak vypadá fakt nejlíp, koukala jsem, že jednosměrná z Německa do Londýna stojí okolo 1500Kč, což jde. Navíc to jde i bez přestupů asi za 4,5 hodiny.
Každopádně veterinární potvrzení a všechny náležitosti bych udělala.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod nevi » 21 čer 2011 11:18

Mně zatím na leteckém foru odepsali jen to, že do kabiny se může s fretkou, kočkou nebo psem... :roll: a že by to nezkoušeli, jenže nic konkrétního :|
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Odcestování do zahraničí

Příspěvekod kelidna » 19 dub 2012 23:05

Jelikož se chceme s přítelem stěhovat do zahraničí (Velká Británie) tak jsme měli mnoho otázek ohledně cesty s našemi potkankami Kráskou a Noemi. Nevěděli jsme na koho bychom se mohli obrátit s podmínkami dané země atd. Na internetových stránkách Státní veterinární správy jsem své odpovědi nenašla a proto jsem tam napsala email. Myslím si, že pokud chce někdo vycestovat, tak je tato zpráva velice důležitá a proto jsem se rozhodla vložit ji i sem :-). (navíc pokud cestujete do jiné země tak už víte na koho se můžete obrátit)

Dobrý den,

pro vstup potkana v zájmovém chovu z jiné členské země nemá Velká Británie stanoveny specifické požadavky (tzn. že nepožadují nic), pokud však cestujete s maximálně 5ti zvířaty, tato zvířata jsou doprovázena svým majitelem a nejsou určena k prodeji.

Pro možné využití ještě zasílám odkaz na internetové stránky britských veterinárních orgánů: http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/p ... r-animals/

Podmínky tranzitních zemí

Francie - pro cestování s hlodavcem v zájmovém chovu (do 5 ks) je požadováno potvrzení soukromého veterinárního lékaře , že u zvířete bylo provedeno klinické vyšetření a zvíře bylo shledáno v dobrém zdravotním stavu, bez klinických příznaků onemocnění a je schopno přepravy do místa určení. Toto potvrzení by nemělo být starší 5 dní. Zvíře musí být doprovázeno svým majitelem a v žádném případě nesmí být určeno k prodeji - http://agriculture.gouv.fr/transport.

V materiálu, který přikládám, je na 2. stránce v bodě C informace o cestování s hlodavci (bohužel ve francouzštině).

Belgie - pro cestování s hlodavcem v zájmovém chovu (do 5 ks) nemá Belgie stanoveny specifické požadavky (tzn. že nepožadují nic). Zvíře musí být doprovázeno svým majitelem a v žádném případě nesmí být určeno k prodeji nebo darováno další osobě.

Německo - pro cestování s hlodavcem v zájmovém chovu (do 3 ks) nemá Německo stanoveny specifické požadavky (tzn. že nepožadují nic). Zvíře musí být doprovázeno svým majitelem a v žádném případě nesmí být určeno k prodeji - http://www.bmelv.de/SharedDocs/Standard ... Tiere.html

Připojuji ještě adresu internetových stránek Velké Británie, na kterých najdete schválené trasy:

http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/p ... ts/routes/ !!!

V případě letecké cesty musíte kontaktovat leteckého dopravce ohledně konkrétních podmínek. Velká Británie obecně nedovoluje vstup zvířatům, která cestovala na palubě letadla. Zvíře do Velké Británie musí vždy letět jako cargo. Ale ověřte to ještě u letecké společnosti. Pokud přepravní firma vyžaduje doklad o klinickém vyšetření zvířete před cestou, toto vyšetření by nemělo být starší 24 hodin.

S pozdravem

MVDr. Aurika Smolová

referent

Odbor ochrany zdraví a pohody zvířat

SVS ČR
a.smolova@svscr.cz
kelidna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chuchu, Kráska, Noemi ( VŠECHNY TŘI teď už v nebíčku) a teď máme nové mazlíčky Adélku a Šarlotku

Re: Odcestování do zahraničí

Příspěvekod Hayam » 19 dub 2012 23:43

Díky, tohle je podle mně fakt užitečné info ;)

Dej vědět, jak to dopadlo s tou Anglií. Jak v minulosti, tak teď uvažuju veeeelmi teoreticky, že bych se přestěhovala, ale nevím co to obnáší, kdybych chtěla brát sebou smečky...
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kimik » 20 dub 2012 07:26

Ještě mě napadlo, jestli mi český veterinář vydá povolení alespoň v angličtině, protože české jim asi bude celkem k ničemu, to si tam můžu česky napsat cokoli...A nebo v té Francii, tam nikdo ani anglicky nerozumí :smi:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 20 dub 2012 07:45

tak mozes si to nechat oficialne prelozit nie?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Kimik » 20 dub 2012 08:06

Tak to samozřejmě můžu, ale naše vetka tady mluví docela obstojně anglicky, tak by možná nebyl ani problém přinést jí potvrzení rovnou v angličtině a ona by ho potvrdila. Jinak mi přijde sranda, že jako překladatelka bych si něco nechávala přeložit, ale kdyby vyžadovali razítko, tak to bohužel ještě nemám :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 20 dub 2012 08:18

stačí originál v češtině a notářsky ověřený překlad - s razítkem pro EU...taky jsem takhle před odjezdem do NL něco dělala...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Předchozí

Zpět na Veterináři