Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ, konkrétně do VB

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ, konkrétně do VB

Příspěvekod outofspace » 17 úno 2011 13:28

Poštěstilo se mi a příští rok bych měla jet na studijní zahraniční pobyt do Velké Británie...jenže samozřejmě chci si Ctíka vzít s sebou! stýskalo by se mi po něm moc a navíc bude v "nejlepších letech", tak bych je nechtěla prošvihnout :shock:
nevíte, kde by se daly sehnat nějaký relevantní info co se před a při příjezdu musí? abych něco neprošvihla !
co jsem zatím našla webovky, nikde nic konkrétního! proto děkuji za každou radu!! :up:
outofspace
Růžovka
Růžovka
Potkani: potkan Ctirad /Hinnar/ z chovné stanice Niflheim v Plzni. Narodil se 25.9.2010, varianta standard, barva aguti, znaky hooded

Re: CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ, konkrétně do VB

Příspěvekod Haslerka » 17 úno 2011 13:31

hele británie má stejně jako jiné ostrovní státy poměrně přísnou legislativu ohledně dovážení zvířat, takže si někde na veterinární správě ověř, jestli je vůbec reálné, abys mohla potkánka vzít sebou...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod outofspace » 17 úno 2011 13:50

já vím právě, ale nikde jsem to nemohla najít, jen že "hlodavci" se můžou dovážet, ale už nikde nejsou dohledatelný podmínky.
outofspace
Růžovka
Růžovka
Potkani: potkan Ctirad /Hinnar/ z chovné stanice Niflheim v Plzni. Narodil se 25.9.2010, varianta standard, barva aguti, znaky hooded

Příspěvekod Wishka » 17 úno 2011 15:22

http://www.klinikaanima.cz/clanky/cesto ... -republiky
Podle nich pro potkana není vystavená legislativa. Pouze pro psy, kočky a fretky.

http://www.animalpassports.co.uk/rabbit ... ssport.htm
První odstavec (volně)
Ze zemí Evropské unie a některých jiných (vyjmenovány...) můžete své mazlíčky jako jsou králíci, myši, potkani a jiní hlodavcí vyvážet a dovážet do V. Británie bez zvířecího pasu, protože králíci a hlodavci nemají žádné požadavky na očkování proti vzteklině.
Za všechny gramatycké chibi v přízpěvcích mohou mojy vycvičení potkani bjehající po klávesnici. Stále nechtějí pochopyt gramatyku. ;)

Zatímco tygr, nemůže prostě přestat být tygrem
nemůže se "odtygřit."
Žije člověk v neustálém nebezpečí,
že se odlidští. Ortega Y Gasset
Wishka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fred - *25.9.2010
Bombarďák of Smeagolie - *7.11.2010

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 15 čer 2011 19:54

Zvažuju, že bych se po škole přestěhovala do VB, ale mám dilema jestli můžu převážet potkany letadlem. Četla jsem všechno možný, ale na kloudnou informaci jsem nenarazila. Chtěla jsem minulý rok převážet letadlem potkany Ajce, ale jelikož z toho sešlo dál jsem to neřešila. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Kde se kdyžtak zeptat?
Protože pokud by to šlo, znamenalo by to, že bych si po klucích mohla pořídit další krysounky, ale pokud ne, byla bych bezpotkaní do tý doby než bych se tam odstěhovala a zabydlela, což může být klidně dva roky. :eh:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Pepinie » 15 čer 2011 20:12

určitě to jde, ale budeš s nimi muset podstoupit nějaké vet. prohlídky a určitě budeš muset mít nějaké osvědčení...nejlepší by se bylo zeptat konkrétně na letišti co požadují pro přepravu zvířat jestli pas, jaké osvědčení apod.
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 15 čer 2011 20:17

Děkuju, Pepi. :loveit:
Někde jsem vyčetla, že je posílají v zvazadlovém prostoru jako zboží, někde, že by se mohli převážet na palubě, ale jen když neobtěžují hlukem nebo zápachem, což u potkanů je problém když vypustí stresáč. :oops: :lol: Ale pro hlodavce se snad pas nevystavuje. Kdyby to bylo busem nebo autem, bylo by to jednodušší. :roll:
Tak mě napadlo, že bych se mohla zeptat na veterině, jestli o tom něco neví.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Pepinie » 15 čer 2011 22:30

no myslím, že pravděpodobnější to bude v tom zavazadlovém prostoru v přepravce schválené k létání...mám dojem, že by měla odpovídat normě IATA pro Evropskou unii...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pepinie » 15 čer 2011 22:35

aha tak jsem teď někde našla, že do 8 kg a do velikosti přepravky, tak aby se vešla do přihrádky nad sedadlem, můžeš přepravovat zvířátko na palubě...
http://www.zkratka-letenky.cz/clanky/le ... e-zviraty/
http://www.svscr.cz/index.php?art=1031
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod AbaDix » 16 čer 2011 22:20

Nejlepsi je informovat se primo u letecke spolecnosti ohledne prepravy potkanu. Problem je v tom ze potkan/krysa se povazuje za zvire, ktere muze ohrozit bezpecnost letadla, proto spousta prepravcu razantne zakazuje prepravu potkanu jakymkoliv spusobem.
AbaDix
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 17 čer 2011 00:13

Myslím že Snoe z LMG Rattery převážela opakovaně potkaňata letadlem a snad by byla ochotná se podělit o zkušenosti. Zkus dát dotaz na králíky (a případně prosím nakopírovat sem odpovědi, tam se to hned ztratí...).

Zkusím se ti poptat na leteckých forech, snad na to nezapomenu :oops:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 čer 2011 11:39

Nevi díky! Na Králíkách mě nenapadlo se zeptat. :bash:

Ono existuje i letecké fórum? :shock:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod nevi » 19 čer 2011 13:23

Dokonce víc :oops: akorát teď jsem zjistila, že na to, na které chci hodit dotaz, jsem se neregistrovala, takže čekám na aktivační mail...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod myjka » 20 čer 2011 07:55

Moc by som sa nevytesovala. Do VB zviera len tak nedovezies. Musi mat minimalne mesacnu karantenu.
A co sa tyka prevozu potkanov v lietadle tak to tiez nie je nic jednoduche. Na palube ti prepravia psa a macku - niekde mozno kralika ale na potkany nemaju tabulky a je to problem. A to zviera sa vyziadava u dopravcu a musi prepravu potvrdit. Do podpalubia by som potkana nedavala. Nemusel by to zvladnut. Snoe myslim jednala s niekym snad uplne hore aby ten prevoz siel.
Ak by si mala este nejake otazky tak mi napis. Robim na letisku.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 čer 2011 18:54

Tak to jsi mě moc nepotěšila, Myjkuš. A jak je to s tím zavazadlovým prostorem? Všude čtu, že se lidi nemusí ničeho bát, protože je to klimatizovaný, zvířata mají rozsvíceno,..
Myslíš, že busem nebo vlakem by to bylo lepší?

btw. Co znamená měsíční karanténa? :oops: Kde by byl?

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Další

Zpět na Veterináři