Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Veterinární klinika Kolmá

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Re: Veterinární klinika Kolmá

Příspěvekod luciq » 18 čer 2011 05:22

moc jste me neuklidnili, ale snad to bude dobre, prece jenom, je to v podstate "rutinní" zakrok u potkanu. hlavne to potrebujeme vyndat co nejdriv. jinak zatim jsem tam poznala Holou, Kňákala, ti oba jsou skvely. ale kňákal nás neoperoval. s čápem mám jednu zkušenost a opravdu mi přišlo že by se potkana ani nedotkl.
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: za Duhovým mostem:
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

Příspěvekod jani » 19 čer 2011 16:05

womi, mě operoval Knákal Prašivku, ten rozkousaný absces na břiše a byla jsem spokojená.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Kukla » 31 říj 2011 12:51

Já musím teď napsat, že z Kňákala nemám úplně nejlepší pocit. Určitě ví, co dělá, potkanům rozumí a zdá se, že k nim má i trochu vztah, ale přijde mi, že ohledně diagnostiky to tak trochu fláká. Vlastně jsem u něj byla dvakrát v situaci, kdy šlo o určení diagnózy, a ani jednou to netrefil.

Prvně to bylo u Pinponky, kterou léčil na akutní zánět močáku, a přitom měla cystu na vaječníku. Nevím, třeba u tak malýho zvířete to jde blbě poznat.

Teď jsem tam ale byla s Šustou, protože kolem jizvy po operaci nádoru jí narostly další dvě boule. Nějakou dobu jsem čekala, jestli to nebudou abscesy, ale pak se na nich udělaly nekrózy, tak jsem začla věřit tomu, že jsou to nové nádory. Sama doktorka, co Šustu operovala totiž říkala, že to bylo hodně prorostlý do svalu a že si není jistá, že se jí podařilo odstranit všechno. Chtěla jsem tedy, aby na to doktor koukl a poradil, jestli se s tím dá něco dělat, případně jaká by měla být co nejlepší "udržovací" péče, pokud nic dělat nepůjde. Když jsem přišla, tak jsem Kňákalovi říkala, že Šusta mohutně vyhojovala ty vnitřní stehy, tak jsem si myslela, že to jsou abscesy, ale že už se mi to nezdá... On na to sáhnul, asi za dvě vteřiny prohlásil, že je to pevnej útvar a že se nedá nic dělat, ať myš sleduju, jestli se netrápí. Druhej den ráno byla jedna boule splasklá a strašnej smard z hnisu, tak jsem odmočila obě nekrózy, hnis vymačkala a díry prostě čistím a postupně se hojí. Kromě ranek není po boulích ani památky.

Nemůžu se zbavit dojmu, že veterinář by měl uzrálej absces těsně před prasknutím poznat. A že by ho byl poznal, kdyby tý prohlídce věnoval víc než pět vteřin. Tentokrát šlo o prd, v podstatě to dopadlo nejlíp jak mohlo a všechno potřebný na čištění rány doma mám ještě z nedávnýho čištění pooperační jizvy. Ale třeba se to mohlo na veterině vyčistit lepší než v domácích podmínkách. A třeba příště přijdu s něčím závažnějším. Z toho důvodu už ke Knákalovi moc důvěru nemám.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod jani » 31 říj 2011 13:42

Já také přidám velice negativní zkušenost...týká se sice psů, ale tím spíš bych čekala větší profesionalitu :x Jak píše Kukla, Kňákal tu diagnostiku asi fláká, na jaře jsem tam přišla se psem co měl bouličku na bradě, pořádně se na to ani nepodíval a poslal mě domů s tím, že je to taková kosmetická vada a že to zmizí. Nezmizelo, tak jsem za čas šla opět tam, tentokrát tam byl Čáp. Řekl mi to samé, kromě toho, že se to snažil vymáčkout (od té doby to začalo růst). Na jiné veterině to okamžitě v narkóze oddoperovali s tím, že histologie je nutná, že takovéto útvary nesvědčí nic dobrého - a taky že jo, je z toho zhoubný mastocytom. Veterinářka jen valila oči, jak mohli to bez rozboru označit jako nevinnou věc, je to dost vážné a navíc v těchto případech jde o čas. Opravdu mě zklamali......
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod dpos01 » 31 říj 2011 18:41

Ahojky,
a prosím která to byla ta druhá veterina ?Že bych ji doporučila babičce ze psem.
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod jani » 31 říj 2011 18:45

Veterinární klinika ABC, MvDr. Tandlerová..
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 31 říj 2011 21:20

no... já jsem byla jendou překvapená taky u Kňákala, ale zatím to nemám jako vyloženě negativní zkušenost. Garionovi se po operaci abscesu pod zadní packou udělal poměrně velký otok. Kňákal mi doporučil vyplachovat Betadinou a vymyčkávat, co půjde... No, trápila jsem ho poctivě asi tři dny určitě. Pak jsem začala mazat heparoidem. Rána je bez hnisu, je tam jen trombus. A otok konečně splaskává... Tak nevím, ten otok se asi zmenšil o kousek i tak a asi by se to i vyléčilo, ale s heparoidem to jde rozhodně rychleji
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod dpos01 » 01 lis 2011 14:57

Díky :D
dpos01
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Kukla » 29 lis 2011 08:22

Bohužel musím přidat další negativní zkušenost s Kolmou. Minulou středu tam byl přítel s myší, která hodně vrkala a vypadalo to, že dýchá docela ztěžka. Podle rozpisu služeb tam měla být Blažková, nakonec se ale dostali k MVDr. Schauflerový. Ta myš prohlídla a prohlásila, že nic špatnýho nevidí a že to vrkání je možná to, že jí bolí nádory. Dostala metacam a vitamíny. O dva dny později jsem šla na konzultaci na jinou veterinu, neb se mi zdálo, že myš fakt blbě dejchá a že i hubne. Doktorka tam se docela zděsila jenom jak uslyšela to vrkání, myš má zápal plic, po dvou dnech jí ještě zvýšili dávku antibiotik a modlím se, aby to zvládla... Na Kolmou bych šla už tedy jedině v případě, že bych se mohla objednat přímo k Blažkový, ale nejsem si jistá, jestli mi to za to stojí, když pak třeba na kontroly se stejně člověk dostane k někomu jinýmu. Spíš už radši vůbec.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Sharkie » 29 lis 2011 08:49

oni objednavaju na kontrolu zas k sebe, ked to vychadza.. kazdopadne chapem tvoje rozhodnutie a dufam, ze to mys zvladne

inac to meno mi nic nehovori, to je niekto novy? otazka je, na co sa bude specializovat.. ono aj k Blazkovej som zo zaciatku nemala doveru a chodila radsej k Holej, ale jak nabrala skusenosti, tak si zatial nemozem stazovat
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod womi » 29 lis 2011 09:34

Teď jsem koukala na stránky, atto doktorka tam není ani psaná v týmu, těžko říct, kdo to je. Je fakt, že když tam jedu, dívám se na služby a taky už jsem byla párkrát překvapená, ale naštěstí to bylo vždycky OK. Já jen doufám, že na mateřskou nepůjde i Blažková a když, tak až se Holá vrátí.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod dpos01 » 02 pro 2011 17:52

Ahoj,
kdo si myslíte ,že je lepší veterinář na potkany? Blažková z veteriny kolmá nebo chylíková z veteriny Animal Clinic na Praze 6 =Bílá Hora.
dpos01
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod womi » 15 pro 2011 07:39

Včera jsem byla večer se Siriusem na Kolmé, dle rospisu měl být Jíša, ale vzala mě MVDr. Schauflerová. Nevím, co si mám o ní myslet. Mladá holka, přišla mi cca stejně stará jako jsem já, prý je nástup za Holou a má se specializovat na hlodavce. No nevím, asi bude muset ještě nasbírat pár zkušeností celkově, byla jsem tam půl hodiny s abscesem, s jiným vetem bychom byli za 10 minut hotoví, ale tak vem to čert, hlavně, když to bude dobře. Trochu jsem i zvyklá na to, že mě tam znaj, takže jsem jí musela vysvětlit, že ATB skutečně umím píchnout, že nemusím na kontrolu a tak. To taky není problém, ale měla jsem pocit, že mi nevěří :roll: Celkově mi moc nesedí, je milá, příjemná, to jo, ale něco mi nesedí. S případama, co nespěchaj budu chodit jen na objednávku, nemám ráda šoky z nových lidí.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Sharkie » 15 pro 2011 08:37

snad sa tiez vypracuje.. ked si spomeniem na niekdajsi prvy dojem z Blazkovej, tiez to nebolo zrovna najlepsie :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod womi » 15 pro 2011 09:00

Tak já měla od začátku z Blažkové dojmy naprosto v pořádku :smi: Snažila se udělat první poslední pro Kryštofa.... A působila jistě :smi: Já jsem spíš rozpačitá z Jíši, ale u něj jsem byla asi dvakrát, tak spíš kvůli tomu :smi:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Veterináři