Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Veterinární klinika Kolmá

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Příspěvekod Danny » 14 črc 2006 08:20

Takže vřele doporučuji. Veterina Kolmá 12, Praha 8, MVDr. Jan Kňákal.
Byli jsme tam včera s naším Mikešem. Pan doktor ho poslechl, ihned rekl, ze je to astma, dostali jsme prasky (mame davat 1/32 :shock: 2xdenne - už pořád). Na Adově bouli během sekundy poznal, že jde o mazovou zlazku, takze potirat jodem... To jak mluvil, bylo videt, ze tomu fakt rizumí. Pracoval v ZOO jako vet, takze hlodavcum fakt rozumí.
Kdyby něco, tak zkuste zajít - je dobré se objednat na danou hodinu - pak nemusíte čekat.
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 14 črc 2006 09:26

Teda Danny, díky za doporučení. Je dobře, že už se nebude Mikeš zbytečně cpát antibiotiky.
Jinak, když jsem scháněla něco dobrého pro máminu kočku, byla mi rovněž doporučena Kolmá, takže asi rozumí nejen hlodavcům.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Eeyore » 14 črc 2006 09:45

Danny píše:Takže vřele doporučuji. Veterina Kolmá 12, Praha 8, MVDr. Jan Kňákal.
Byli jsme tam včera s naším Mikešem. Pan doktor ho poslechl, ihned rekl, ze je to astma, dostali jsme prasky (mame davat 1/32 :shock: 2xdenne - už pořád). Na Adově bouli během sekundy poznal, že jde o mazovou zlazku, takze potirat jodem... To jak mluvil, bylo videt, ze tomu fakt rizumí. Pracoval v ZOO jako vet, takze hlodavcum fakt rozumí.
Kdyby něco, tak zkuste zajít - je dobré se objednat na danou hodinu - pak nemusíte čekat.

Taky mam s Kolmou dobre zkusenosti. Jen doplnim, ze pres potkany je tam i pani doktorka Radova.
Eeyore
Růžovka
Růžovka

Veterinární klinika Kolmá

Příspěvekod Makushka » 04 úno 2008 18:48

Já se připojuji k pění chvály na Kolmou 12. ;)
http://www.vetkolma.cz/
MVDr. Kňákal nebo MVDr. Holá

Byli jsme dneska s Bojíkem u dr. Holé (dříve Radová) a líbil se mi jak vřelý přístup, tak odborná stránka věci a dokonce i rozumná cena. :up:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re: Veteriny v Praze

Příspěvekod Lady.Blackie » 25 čer 2008 19:20

Z dnešní zkušenosti doporučuju veterinární kliniku Kolmá (Kolmá 12, Praha 9 Vysočany - tramvají 3 do stanice Podkovářská, po směru tramvaje nahoru, před benzínkou OMV je jakýsi štěrkový přechod - na něm doleva - a samotná veterina je vidět už od něj - oranžový rohový dům).

Přístup MVDr. Holé byl perfektní, osobně s potkany definitivně přecházím k ní.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod Nadjusa » 29 čer 2008 00:42

JJ,tiez tam chodim. S ucpanymi crevami u Jordina mi ale pán doktor, ktory tam ordinoval velmi nepomohol,pristup je vsak naozaj vyborny,je tam velmi mily personal.
WHEN THE POWER OF LOVE OVERCOMES THE LOVE OF POWER, THE WORLD WILL KNOW PEACE.
(AŽ MOC LÁSKY PREKONÁ LÁSKU K MOCI, SVET POZNÁ MIER.)
(Jimi Hendrix)
Obrázek
Obrázek

Stránky:http://www.potkancek.blog.cz
Nadjusa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gogin (Bobík) Uhelka (fawn/topaz, solid, rex, dumbo).
Chaman (Krteček) Yliths (americká modrá, solid, dumbo)
Kryštofko zverimex( silver black, nest. solid)
Dojížďák zverimex( agouti, niečo medzi variaberk a hooded :-D)
a Abasybal (Kojak) od Jahůdky (topaz, solid, fuzz, dumbo)-moje holátko:-)

Příspěvekod Angie » 22 led 2009 00:52

Tak včera jsem byla s potkánkem na veterině v Kolmé u paní doktorky Holé (dříve Radová). Všem co jsou z okolí Prahy 8,9 určitě doporučuji.
Na klinice se střídá více doktorů a je třeba se podívat na rozpis služeb. Přes potkánky je tam ještě pan doktor Kńákal.
Musím říct, že přístup je tam oproti jiným veterinám co znám je úplně úžasný. Paní doktorka je velice milá a specializuje se na hlodavce. Můj Jack má otlačenou pacičku na které se udělal ošklivý otok s malou rankou. Paní doktorka mu stroupek strhla a ránu vyčistila. Ukázala mi jak to budu dělat až do pátku doma. Zdálo se mi že potkyš hodně vrká, takže ho rovnou prohlédla a poslechla si plíce. Na nožku nám dala antibiotika a říkala, že pokud bude něco na plicích, tak ty antibiotika zaberou i na to. Pak mi ukázala jak mám píchat injekce s atb. Dostali jsme ještě naplněné stříkačky až do pátku, kdy jdeme na kontrolu. Pak pravděpodobně dostaneme další tři.
Platila jsem 150Kč za celkovou prohlídku, ošetření a injekce s tím že betadine mám už doma, takže ho kupovat nemusím.

Jinak jsme tam byli i s kočičkou, která 4 dny po porodu koťat začala tlačit další. Zavolali jsme tam a hned se na nás připravili, vzali nás přednostně jako akutní případ. Kočičku rovnou vykastrovali a dali jí atb na týden a celkově to stálo 2000 Kč. V porovnání s jinými vet. kam jsme dříve chodili jsou tady opravdu super ceny.
Mají tam inhalační anestezii, takže i na případnou operaci potkánka půjdu jedině tam ;)
Angie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 29 led 2009 14:23

Chystam sa niekedy omrknut Kolmu, len ma predtym zaujimaju 2 veci:

1. da sa tam platit kartou?
2. treba s k doktorke Holej objednat, alebo tam staci prist, ked ma zrovna ona sluzbu podla toho ich rozpisu?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Johanka74 » 31 led 2009 11:34

Zlatko kartu jsem nezkoušela tak nevím- Přišla jsem podle rozpisu,kterej mají na webu myslím www.vetkolma.cz - mají služby na celej rok. Holá nás vzala,ale museli jsme počkat, až vzala objednaný lidi, mají je tam vypsaný na tabuli křídou. Takže je lepší volat. Já se neobjednávala,protože jsem jela z práce a autem a nebyla jsem si jistá,jak stihnu projet Prahu..
Nikdy nevěř světlu v očích muže. To jen slunce prosvítá jeho dutou hlavou...
(Indické přísloví)

Obrázek

Cipísek, ségry Lálinky, prahavelčátka Maryška,Leonka,Káťa a Škubánek,Evička od Nevi, polodivočandy Chiméra a Hydra. Dále psiska Orion a Sirius (bandogxpitbullxridgeback) a směska Kerberos
Johanka74
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem : Šupinka * 9.12.2007 + 2.10.2009, Pišta * březen 2009 + 12.12.2009, Maryška * 20.9.2007 + 11.2.2010 ,
Růženka ze Zbuzan * 12.3.2008 + 9.3.2010 , Batman * listopad 2007 + 8.5.2010 ,Fifinka * únor 2008 + 8.5.2010
Čertík * březen 2008 + 24.6.2010 , Bludička * 24.5.2008 + 5.7.2010 , Fišta z Hornbachu * březen 2009 + 22.8.2010
Křemílek * září 2008 + září 2010 , Vochomůrka * září 2008 + 3.11.2010, Dumbák *5.12.2008 + 7.1.2011
Amina *5.12.2008 + 14.1.2011, Perlička *5.12.2008 + 23.1.2011, Pampeliška *10.6.2008 + 13.2.2011
Hugo z Edenu * únor 2009 + 16.3.2011, Popelka z Měcholup * září 2010 + 5.5.2011, Kojak *září 2008 + 3.6.2011,
Šupinka 002 * září 2009 + 27.9.2011, Bleška Havelče * 14.2.2010 + 16.10.2011, Mášenka von Pankrác * asi léto 2009 + 19.10.2011, Baron *25.9.1997 + 2.11.2011, Maruška, Artemyš *1.6.2010 + 26.2.2012 Nememyš + březen 2012, Flíček a Bubáček * květen 2010 + květen 2012, Sazinka Piskoř z Měcholup *asi jaro 2010 +23.7.2012, Krteček leden 2011-září 2012

Příspěvekod Lady.Blackie » 21 bře 2009 15:49

Jak veterinu v Kolmé zbožňuju a opěvuju, radím: s potkany nelézt ke Kňákalovi! Většího arogantního blba jsem snad v životě neviděla, co jsem tam byla s potkanem s celkem komplikovanou zlomeninou, jeho první slova byla: "Ale fuj, nekousne mě to?", následně jsem se dozvěděla, že Metacam je pro potkany jed, měla jsem co dělat abych se na něj nerozječela, udělal asi čtyři rentgenové snímky než se pořádně trefil, samozřejmě si ve výsledku naúčtoval všechny... (ještě na mě pověsil olověnou vestu, která vážila skoro víc než já a tlemil se, že skoro nestojím).
Se zvířetem dost nešetrné jednání, sestřička co tam byla (ta strašně hezká, myslím Kristýna :D) se sama divila co to má jako být a já ve finále čekala, že mu drapnu tu plešatějící palici a o něco mu jí omlátím.
Jak tam mám ráda Holoua chodím k ní z myšákama už nastálo, tohohle vola bych uškrtila.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Příspěvekod Lady.Blackie » 21 bře 2009 15:50

Jinak na Kolmé se platit kartou myslím nedá, k Holé je lepší se objednat... respektive střídají se tam dva veterináři a neobjednaného vezme ten, kdo má prostě chvilinku volno. Stačí zavolat i ten den, někde se tam skulinka většinou najde.

Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sharkie » 22 kvě 2009 18:28

Na Kolmej som dnes presla cez troch veterinarov. Na obed sme boli objednany ku Holej, ta mi myslim potom zachranovala aj dusiacu sa mys o cca 30-45min neskor. Ale nie som si ista, moc som nevnimala, kto tam vtedy bol. Potom som hovorila po telefone s doktorkou Blazkovou (je mozne, ze ta tam bola pri druhej navsteve) a este ju stretla v cakarni ked som si prisla pre mys. Tu mi potom predaval myslim prave spominany Knakal, ale ten uz mi len odovzdal odkaz od lekarky a mys ani nechytal, takze neposudim.

Chcem sa ale spytat, dali by ste operovat nador u Holej, alebo isli skor na Stodulky k Mikulcovej? Mam na nu nejaku smolu poslednu dobu a neviem ju tam chytit, aj preto som dnes skoncila zase na Kolmej. Mam zatial cas, mys sa lieci z prechladnutia, tak si to mozem premysliet. Cena co hovorili priblzne rovnaka, inhalacka nie je problem a mam to vyrazne blizsie, takze by som nemusela tahat mys cez celu Prahu tou mizernou MHD. Ale zase nemam skusenosti s Holou a operaciami.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Lady.Blackie » 23 kvě 2009 11:33

Sharkie, doporučuju za Holou... nejen, že myš po operaci nebudeš plašit hodinovým převozem, ale spolehlivá je úplně stejně (my jí naštěstí na operaci ještě nepotřebovali, ale naposílala jsem k ní veškeré známé a výsledky skvělé)... a ještě ke všemu dostaneš ATB ne do tlamky, ale rovnou na píchání, což je (alespoň podle mého) celkem výhoda. A hlavně se tam nebudeš muset tahat na X nesmyslných kontrol, za které bys jinak ve Stodůlkách nechala minimálně litr navíc.

Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 29 črc 2009 07:03

Potřebuju poradit, máte někdo zkušenosto s MVDr Jíšou z Kolmé? Lahině se udělala boulička a od minulé středy dost narostla a Holá je tam jen ráno a pak až víkend. Mám počkat? Nebo můžu Jíšu risknout?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Moni » 29 črc 2009 09:44

Womi, mě tam neseděl akorát Čáp, mi kvůli výživě myšek skoro vynadal, ale další den mě Kňákal uklidnil, že to je blbost, a že je krmím víc než dobře a správně..a Jíšu jsme zažili a v pohodě..takže toho bych se nebála..navíc jsme se ted jukla a večer má službu Kňákal a ten je dost dobrej..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Další

Zpět na Veterináři