Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ostravsko

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Re: Ostrava

Příspěvekod Percy » 21 črc 2008 21:45

tak musím souhlasit s nočníkem. Dříve jak jsem bydlela v centru, tak jsem chodila ke Komenským sadům a nejednoho potkana mi zachránili, za což mají moje díky. Dokonce jsem paní Výtiskovou odnaučila strachu z potkanů, jak se mi jednou svěřila. Upřímně, kdyby to na sebe neprozradila, tak jsem to ani nevěděla :lol:

sem tam mne nekriticky napadá, že tu odbornost získali přeze mne, páč já tam lítala s kdečím, co se mi nezdálo :D 8)
"Potkani jsou jako lidé, jen v hezčím a roztomilejším balení."
http://chspercy.wz.cz/
Percy
Růžovka
Růžovka
Potkani: všechny miláčky mám zde:
http://chspercy.wz.cz/
Chovatelská stanice: Percy

Příspěvekod Ka3na » 22 srp 2008 18:33

Ja byla dvakrat u pana doktora na Dubine,zmineneho v prvnim prispevku.Sice ne s holkama,ale s osmaky meho brachy,ale muzu rict,ze se mi jevi jako dobry doktor. Na vse odpovi a podobne.Takze myslim,ze i na potkanky bude dobry.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Re: Ostrava MVDr. Zbyněk Merta

Příspěvekod Bastet » 25 bře 2009 16:02

Ja pana doktora osobne nikdy nevidela, ale mati u nej byla parkrat s cicinou. To, co me rekla, me vubec nepresvedcilo o spravnosti jeho konani. Kocka je na veterinare zvykla od mala, mela tezky uraz (porazena autem), lecila se u Dvoraka, pote problemy na stari s ledvinama, mocovyma cestama, dychanim, zanete a torzo delohy, vse tohle resil pak doktor Palkovsky, Poruba, Alsovo namesti. Ceny vyssi, ale naprosta spokojenost. Vzdy vse vysvetlil, na kocku byl jemny, k nam chapavy, diskutovali jsme o sancich atd. Pak zacala mit kocka podezrele pachnouci moc a matce se nechtelo utracet tolik a vzala ji prave k Mertovi. Ten ji zjistil cukrovku, jak me matka popisovala jeho vysetrovaci metody, myslela jsem, ze me klepne. Kocka vystresovana na maximum. Krev ji nebral klasicky, jak se to dela, kocka na stul, oholit packu, napichnout, majitel drzi a vsecko pohoda. Bez vyzkouseni jeji reakce ji vzal, otocil na zada, prikurtoval!! Toto jsme zazila jen u kocky, kdyz jsem pomahala veterinarce pripravit co nejrychleji zvire na operaci, uz po pichnuti prvni narkozy a i tak to bylo silene. Jeho zaver byl, ze kocka do par dni pojde. Zije dalsiho pul roku a snad jeste zit bude.
Pokud neumi vet sahnout ani na tak bezne zvire, jak je kocka, s potkanem bych k nemu ani nepachla
ObrázekObrázek
Bastet
Růžovka
Růžovka
Potkani: New Yorker of Nippyland, Pampinus Palpebra, za Duhovym mostem: Al Dente Pod kamenem

Příspěvekod porcelainswan » 20 črc 2009 11:35

tak jsem byla v pátek u pana Košťála a jsem spokojená velmi! všem doporučuju! opravdu odborník :up:
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Re: Ostravsko

Příspěvekod Sjů* » 02 led 2010 23:12

Já zatím byla v Novém Jičíně u Maliny, jelikož to mám nejblíž (asi 10min.), ale nic moc se mi u něj nelíbí. Účtuje si celkem dost a navíc o nich nic moc neví, když se to tak vezme, tak pořádně neprohlídne ani psa, když s ním jdeme. Svrab u něj léčíme už tak 3 měsíce a pořád jsme se nevyhrabali, před injekcí ani po injekcí to potkance nevydezinfikoval a ivomec, který se má opakovat po deseti dnech úplně vypustil a řekl, že stačí za měsíc, takže se nám za tu dobu udělaly nové chrasty a už nevím co :x Jinak ta klinika myslíte na Jugoslávské? Protože jsem tam chtěla jít, ale tak ok, nejdu nikam :zip: A ten Lakomý v Kopřivnici je vážně dobrý? Jsou nějak přizpůsobení i malým zvířatům, mají inhalační narkozu? Nebo aspoň s čím u něj kdo byl, když už mám přemlouvat tátu ať semnou jede někam dál "jen" kvůli potkanovi :whistle:
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod porcelainswan » 06 úno 2010 12:29

Sjů* píše:Já zatím byla v Novém Jičíně u Maliny, jelikož to mám nejblíž (asi 10min.), ale nic moc se mi u něj nelíbí. Účtuje si celkem dost a navíc o nich nic moc neví, když se to tak vezme, tak pořádně neprohlídne ani psa, když s ním jdeme. Svrab u něj léčíme už tak 3 měsíce a pořád jsme se nevyhrabali, před injekcí ani po injekcí to potkance nevydezinfikoval a ivomec, který se má opakovat po deseti dnech úplně vypustil a řekl, že stačí za měsíc, takže se nám za tu dobu udělaly nové chrasty a už nevím co :x Jinak ta klinika myslíte na Jugoslávské? Protože jsem tam chtěla jít, ale tak ok, nejdu nikam :zip: A ten Lakomý v Kopřivnici je vážně dobrý? Jsou nějak přizpůsobení i malým zvířatům, mají inhalační narkozu? Nebo aspoň s čím u něj kdo byl, když už mám přemlouvat tátu ať semnou jede někam dál "jen" kvůli potkanovi :whistle:

takže: do Nového Jičína nechodit k nikomu, toť můj názor, maximálně jsem si chodila pro injekce ivomecu a ty jsem si píchala sama doma. Malina je strašně předražený. Hrůza. Když už tak jet do Kopřivnice k Lakomému, ale pokud chcete ještě lepší péči ( a osobně už bych jinde nešla) tak jet do Ostravy Dubiny k dr. Košťálovi. Viz je o něm přímo v tématu "Ostrava". Z Jičína pokud se jede busem je dobré vystoupit u Dřevoprodeje, tam přejít cestu na tramvaj a pár zastávek tramvají a jste tam. Vystoupit u Intersparu. Zvládne to i ten kdo se v Ostravě nevyzná, nebojte, sice zaplatíte cestu, ale veterinář má zkušenosti. Umí to. a není nijak předražený.
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod Sjů* » 06 úno 2010 14:15

porcelainswan: děkuju moc, já si říkala že tady něco nesedí. Na takové ty drobnosti + rychlé případy budu nejspíš chodit k tomu Lakoménu, ten Košťál je jaký na operace apod.? Má inhalačku?
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Luczinda » 06 úno 2010 18:22

Já jsem spokojena tady u nás v Příboře (okres Nový Jičín) :P měli jsme 2× zápal plic a už to vypadá vše v pohodě.. ;) je ochotná Vám poradit v čemkoliv :up:
Obrázek
Potkaní gang - Kosí bratři Jasmínek s Vilíkem, kudrnáč Fousek, šampión Sajmonek, strašpytel Leslie, Střelené mimino Theodor alias žabák, "spiderman" Eliot, bratři - kanálníček Salomon a černoušek Sjurd, benjamínek Casper ♥

Za duhovým mostem - nejvěrnější kamarádi Vendelínek, (Mandarin's) Jurášek, Oliver Iletis, Kulíšek Iletis, Púík Iletis ♥
Luczinda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Vilík (Jiglypuff) od Krisicy ♥
Jasmínek od Krisicy ♥
Simon von Percy ♥
Fousek Iletis
Leslie Iletis ♥
Theodor Iletis ♥
Eliot von Percy ♥
Sjurd Mouseville ♥
Salomon Mouseville ♥
Casper Iletis ♥

za duhovým mostem :'( :
† Vendelínek ♥
† Mandarin's Jurášek ♥
† Oliver Iletis ♥
† Kulíšek Iletis ♥
† Púík Iletis ♥

Příspěvekod Terkina » 09 led 2011 14:41

Na kliniku AlfaVet ve F-M chodím taky a jsem spokojená :up: Zatím jsem tam teda byla jen pro potvrzení na výstavu, stronghold a s pokousaným pískomilem, ale vždycky byli moc milí, ne všichni se sice v hlodavcích úplně vyznají, v tom případě však dají na to, co mi doporučily jiné chovatelky. Pan doktor co mi ošetřoval pískomila mi přišel fakt dobrý. A mají velmi dobré vybavení. Nebudu se bát přijít i s vážnějšími problémy (ale musím teda zaklepat, že žádné ještě nebyly). Ceny moc posoudit nedokážu, ale že by byly nějaké moc vysoké bych neřekla a stálým klientům dávají slevy.
Miluju potkánky, protože to jsou osobnosti...
Terkina
Růžovka
Růžovka
Potkani: Cady od Ddus
Sofie von zverimex
Feličita od Ddus
Celestine von zverimex
Anouk of Terkina
Aarlen of Terkina
Winifred von Percy
Chovatelská stanice: Terkina

Příspěvekod Pepinie » 15 bře 2011 07:05

Děkuji moc za doporučení MVDr. Košťála...proti tomu, kde jsme byli před tím je naprosto skvělý...potkanům očividně rozumí...všechno vysvětlí...zajímá se...a ceny jsou taky super...mohu jej také jenom doporučit...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod čiperka » 20 kvě 2011 19:31

Taky chodíme k pamu doktorovi Lakomému do Kopřivnice. Inhalačku nemá, ale prý má jinou dobrou. Kamarádce se tam ale nedávno potkanka po operaci už neprobudila, takže na operaci bych tam nešla. Jinak jsme spokojení. Hlavně pokud někdo budete ve Štramberku, nechoďte s potkánky k panu doktorovi Přibilovi - bojí se a štítí potkanů, takže nás vůbec nevzal.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod čiperka » 25 kvě 2011 13:49

Tak jsme byli ve vetcentru v Příboře, konkrétně u MVDr. Jany Vágai. Řekla mi, že máme zanedbaný svrab a Rituška musí chodit na injekce, musím dát preventivně přeléčit na svrab všech 8 myší (injekčně) + mám další komplikace způsobené nedostatečnou léčbou u pana Lakomého. Nechápu jak jsem mohla říct, že je dobrý.
Ve vetcentru je tato otvírací doba:
Po - Pá 8.00 - 14.00 a 15.00 - 19.00
So - 8.00 - 11.00
Ne - 17.00 - 19.00
Pohotovost mimo pracovní dobu 603857929, ordinace 556722182
Inhalačku nemají, spolupracují s pracovištěm v Ostravě kde ji mají.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod Ka3na » 25 kvě 2011 15:22

Injekčně 8 potkanů bez příznaků, to mi příjde moc drastické. Já bych řekla, že stačí kdyžtak překápnout.

A máš to daleko do Ostravy? Nebo nejezdíš tam?

Jako dobrý doktor, zde byl zmíněný pan Košťál na Ostravě Dubině. (http://www.veterina.estranky.cz/)
http://potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=14&t=1131&p=15332&hilit=ko%C5%A1%C5%A5%C3%A1l#p15332

Já s ním má zkušenosti jen s Osmáky a na ně byl super. Bydlím ve vedlejším domě :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Pepinie » 25 kvě 2011 20:57

Tak tak...pan doktor Košťál z Ostravy-Dubiny je úžasný...krásně mi Karlinku léčil a vůbec není drahý...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pepinie » 06 črc 2011 20:59

vzhledem k tomu, že MVDr. Košťál je dost daleko pro nemotorizovanou Pepinii, hledala jsem další veterinu, tentokrát poblíž mé školy v Ostravě u nové radnice...našla jsem tu doporučení na vetpark a můžu opět jen chválit, paní doktorka Šafránková úžasná a sympatická, naučila mě novou fintu a to aby potkánci neměli z injekce antibiotik nekrozu - atb ve stříkačce naředit fyziologickým roztokem...vyšetření taky naprosto super - opravdu důkladné (měření teploty, poslech srdíčka, kontrola uší, tlamičky, prohmatání)...a fakt dobrá cena...(www.vetpark.eu)
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Veterináři