Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

ceny lékařských úkonů

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

ceny lékařských úkonů

Příspěvekod withoutme » 11 kvě 2005 13:14

mě osobně by zajímalo kolik za co vás kdy stálo nějaké ošetření, operace.děkuji

edit:
shrnutí od nevi - http://blesinky.webnode.cz/ceny-veterin ... -od-lahji/
;)
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod vaflička » 11 kvě 2005 13:32

prohlídka 30, stříhání drápků 20, zkrácení zubů 20, homeopatika většinou 70, pak ještě nějaký drobný za poradu. S operacema naštěstí nemáme zkušenosti, naše doktorka z Brna léčí všechno homeopatikama a vychází jí to skvěle jmenuje se Mullerová.
vaflička
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lucka » 11 kvě 2005 14:17

Včera jsem za operaci (amputaci ocásku), kde byla potkanička v inhalační narkoze, s namazanýma očičkama, dále byla použita vyhřívaná podložka atd. tak jsem zaplatila 399Kč.
Lucka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Adéla » 11 kvě 2005 16:38

Emer Eledhwen píše:Budu za maňáska, ale na co může být dobrá taková amputace ocásku? :shock:

Přečti si téma "nádor" tady v Nemocech ;)

Moje zkušenosti s cenama:
testy - krevní test, biochemie, cytologie - obvykle stojí kolem 200 za jeden
vyšetření - průměrně stovka. Někde si to naúčtují automaticky jako jakýsi "paušál" za prohlídku, někde jen při skutečném vyšetření (prohlídnutí potkana ze všech stran, srdce, plíce, pohmat, reflexy atd.)
stříhání zubů - 35
no a pak materiál a léky, což jsou v případě potkanů většinou dost nízké (korunové až desetikorunové) položky
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 12 kvě 2005 17:20

Zatím jsem naštěstí nemusela k veterináři s něčím vážným, za prohlídku bez léčení si nebere nic, jednou si vzal za prohlídku Myškina + postupně 3 injekce kortikoidů celkem 62 kč. Není to špatný :) Sice asi o potkanech moc neví (když Myškinovi dával injekci, tak řekl, že mu mám držet hlavu, aby mě nekousl - cha chááá!), ale je milej a snaží se.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Ceny

Příspěvekod VeronikaL. » 13 kvě 2005 10:37

My jsme platili za tři injekce pro Vilibalda a prohlídky (jak měl tu záhadnou bakterii) 250,-Kč, a za postříkání proti parazitům 150,-Kč . Co mu pan doktor stříkal, nevím, protože tam s ním byla dcera. Každopádně injekce i protiparazití přípravek zabraly a pomohly. :D

(Můžu pro srovnání dodat, že veškeré náklady za drobné hlodavce se vůbec nedají srovnat s náklady třeba za psa, a to ať za léky a lékařskou péči, tak za jídlo, a to i relativně, vzhledem k velikosti zvířete. Když jdu k veterináři se psem a zaplatím 150,-Kč, mám dojem, že to bylo vlastně skoro zadarmo, a jídlo pro dvě činčily za celý měsíc vyjde stejně, jako léky na klouby pro psa za totéž období. Ale to jen tak na okraj.)
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod antiqa » 23 kvě 2005 18:43

já mám teda jiné zkušenosti...se svým potkanem, který měl (vlastně stále není vyléčený) oboustranný zánět středního ucha, při každé prohlídce (výplach uší, antibiotika) zaplatím tak 250,- až 300,- a to záleží ještě na tom, jestli zůstává přes noc....to jsem jednou zaplatila 600,-
a musím připočítat ještě kapky do uší, které mě stojí cca 160,- až 180,- (záleží v jaké lékárně je člověk koupí a vydrží tak na 10dnů.)

jak jsem psala, ještě není doléčený, ale snad se to povede.
i když jsou záněty u potkanů běžné, pan doktor na Veterinární klinice v Brně říká, že se s ničím podobným nesetkal (oboustranný zánět uší) a že už nespíš nebude mít stejnou povahu, protože mu nemoc narušila mozkové centrum. a je hluchý, infekce mu "sežrala" oba bubínky.
držím mu palečky, je to statečný bojovník!!!! :!:
antiqa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Snow » 12 srp 2005 19:40

Rekla bych ze cena se neodviji jen od daneho ukonu, ale i od veterinare. Mame skvelou veterinarku, ktera ma velice lidove ceny. Kdyz potkanum nic nedava, tak je to zadarmo, ostrihani drapku u jednoho za 20, byli jsme na nekolika injekcich, bohuzel ceny si presne nepamatuju (rekla bych ale tak nejak co tu bylo napsano). Potom injekce ktere jsme dostavali na pichani doma byly levnejsi. Vyoperovani oka v narkoze 350 Kc. Navstivili jsme take veterinarni laborator, kde ster na plisne, bakterie a mykozy prisel na 300 Kc. Ale to byla cena primo v zarizeni, pokud tam posila vzorek veterinar, tak se priplaci za kuryra (aspon teda u nasi vetky). Naproti tomu v nouzovych pripadech chodim na jednu kliniku, ktera funguje non stop. Pohotovostni priplatek je 250 Kc, jinak celkove mi ta klinika prijde draha, tak dvojnasobek jako u nasi vetky.
Snow
Růžovka
Růžovka
Potkani: LMG Rattery

Veterina na Libuši

Příspěvekod Elenloth » 14 lis 2005 20:36

Když byl muj potkyšek nachlazený, jela jsem s ním na nejbližší veterinu,na kterou jsem našla referenci, že tam ošetřujou potkany.Nakonec z toho byl zánět průdušek :( Ovšem samozřejmě jsem si vybrala snad nejdražší veterinu v Praze :wallb: ,takže za ošetření jsem platila něco přes tři stovky a za kontrolu,kdy veterinářka jenom po poslechu řekla,že je zdravý 150. Ale jinak je MVDr Chylíková moc milá a potkany má moc ráda,to se jí musí nechat.Hlavně že broučínka vyléčila.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Makushka » 15 lis 2005 10:40

Myškinova léčba zápalu plic stála dohromady asi 350, každá návštěva i s antibiotikama stála asi stovku, poslední kontrola (poslech plic) byla za dvacku.
Melounova první operace nádoru byla za 270 a druhá operace (trvala 2 hodiny, pracovali na tom 2 veterináři a měl inhalační anestezii) stála 900, což není moc...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod eleanthis » 17 lis 2005 16:00

No, ja jsem na veterině jak doma, takže moje zkušennosti

Mája a Lilo - srdeční aritmie, takže celý život tablety Furosemidu (1 Kč tableta), Ronaxanu (10 Kč tableta), Baytril (10 - 12 Kč/ml) plus prohlidka 120 Kč = 4500,- během roku

Kultivace plísní plus injekce Ivomec - 290,- + 70 kč

Operace Yokina oka - 3x 500 Kč plus 80 Kč Hirudoid gel na podlitiny

Operace dvou nádorů - 350 Kč

Uspání potkana - 60 Kč

Zánět močáku - injekce - 5x 50 Kč (250 Kč)

Léčba zápalu plic u Ciri - 4 měsíce baytril a ronaxan - asi 1200 Kč

Jo a ještě hematologie a rentgen plic - 650 Kč
no to je tak zhruba vše, víc si nepamatuju u starších potkanů. Každopádně tohle je v horizontu jednoho roku a půl :D takže docela veselý.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Mmagic.J » 14 úno 2006 20:09

Tak jse byla se všemi 12 potkyši na vet kvúli svrabu na který jsem měla podezření ...tak za očkování proti (zabralo to do druhého dne a stropky byli pryč) a za stříhání zoubkú 10ti pot. si ten vet.vzal jen 100kč :shock: přitom je široko daleko nejlepší...za kastraci potkana si účtuje 500kč
Mmagic.J
Malý potkan
Malý potkan
Chovatelská stanice: Magic-rat

Příspěvekod Mmagic.J » 14 úno 2006 20:38

KatyQ píše::shock: Ehm ... Kde že leží ta zázračná ordinace? V okolí Brna asi sotva, co? :(
Ne-e bohužel ve Velvarech takže spíš pro Kladno,Slaný a okolí a je fakt výbornej :!:
Mmagic.J
Malý potkan
Malý potkan
Chovatelská stanice: Magic-rat

Příspěvekod Izzy » 20 úno 2006 16:36

Tady u nás v Ostravě vůbec nemám ponětí kolik co stojí. :x Asi se budu muset poptat, ať mám přehled. Kluci Jsou naštěstí zdraví, ale když kýchali dal nám doktor roztok do vody, Byl na 5 dní a stál 120 Kč.
Izzy
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yggi z TazManie
Dorfus z Mousevile
Chovatelská stanice: Happy guinea pig

Příspěvekod Morrigna » 15 kvě 2006 08:19

V neděli večer na pohotovosti na klinice v Libuši - prohlídka 120,-Kč, antibiotické kapky 60,- a příplatek za pohotovost 250,-Kč.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Další

Zpět na Veterináři