Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Veteriny Brno

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Re: Veteriny Brno

Příspěvekod adahradska » 19 říj 2012 21:04

Tak to máš ideální podmínky se tam stavit a domluvit. určitě by si tu prohlídku nějak napočítali, pokud se ale rozhodneš tam operovat, tak se platí vše až pak... Klidně se zeptej na cenu, to není ostuda, zkraje, než jsem se tam zorientovala, jsem se taky ptala.

Já bych teda na operaci jinam než tam nešla :up:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Ivory » 19 říj 2012 21:44

Tak díky za info, v týdnu tam zajdeme :-)
Ivory
Růžovka
Růžovka
Potkani: Freddy, Myšmo Daragh z Mouseville, Fortunatus Badger z Mouseville

Příspěvekod Sultan » 20 říj 2012 15:59

vím že to v tomto tématu bude znít jako otřepaná fráze na úrovni spamu, ale nemohu si pomoct..
na VFU se vyplatí zajít a zeptat vždy.. kamarádovi onemocněla potkaní slečna je to pár týdnů, běhěm pár dní se prudce zhoršila, tak proštudoval tohle forum a zajel tam... lékaři hned věděli že má málá nádor:-( a dávali jí jedno procento... mohou se pokusit, ale nic neslibují....kamarád vycítil že mu v podstatě naznačují možnost eutanazie..malá už ani nechodila, sotva se pohla.. no zapřel se a se slovy ať to stojí co to stojí, jim nechal prcka v péči... a ejhle.. madam se zlepšila, a po pár dnech si ji vezl domů... :up:
netušim jak jsou levní nebo drazí, ale jsou zázračně schopní.. s rutinní záležitostí můžeme jít v Brně k různým vetům, ale pokud jde do tuhého...
Sultan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ivory » 24 říj 2012 12:27

Tak jsme tam dneska zašli a jen jsem vešla do té haly, tak mi spadla brada dolů :up: Paní doktorka vypadala, že opravdu ví, co dělá, úplně jiný přístup fakt. Za týden jsme objednaní na operaci, cenově prý 800-1000 Kč. Lék, který nám předepsala teď vyšel na 400 Kč :shock:, ale samozřejmě pro malou chceme tu nejlepší péči, tak snad všechno klapne, držte nám pacičky ;)
Ivory
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod adahradska » 24 říj 2012 12:35

Držíme! A co Vám dali, galastop?
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Ivory » 17 pro 2012 10:19

Jj,přesně ten. Největší problém byl snad s dávkováním, jakmile to ochutnala, tak hnus největší, co si budem povídat, že :smi: Pak jsme si ale zvykli - před operací jsme to zvládli celkem i bez cukání :up: Operace dopadla dobře, kapky jsme dávali ještě týden a pak šli na kontrolu a všechno v pořádku. Tak doufáme, že se nám nádor už nevrátí, protože Ebinka je povahově naprosto dokonalá, mazlivá a zvídavá, tak bychom o ni neradi přišli :loveit:
Ivory
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elis » 15 dub 2014 16:39

Ahoj,narazila jsem tu na dotaz (dva roky starý, takže pozdě, ale přece :smi: ) na MVDr.Skulu (Palackého třída 1309/174), byli jsme u něj dnes podruhé.

První návštěva byla s Prckem - přišla jsem ze školy, kouknu na kluky a on Pajdal po dně klece, jednu zadní úplně vynechával, nemohl ani vylézt k misce se žrádlem. Tlapku neměl oteklou, nikde žádná ranka, ale při pohmatu hlezna kvíkal, jako bych mu tu pazouru chtěla urvat. A tvářil se zdrchaně, tak jsme vyrazili. Pan doktor zorvna neměl sestřičku a nakonec si nás ani nezapsal do počítače - Prcek se ukázal jako parádní hérečka. Při prohmatávání (asi strachy :roll: ) ani nekvíkl, pří útěku do přepravky střídal tlapky ukázkově (o tom, že doma měl zase pracku na upadnutí, asi ani mluvit nemusím :dozey: ). Tak mě stál malej výlet stovku :whistle:

Druhá návštěva dnes - už ne tak marná a veselá. Keňák nám spadl od misek se žrádlem (žádná výška, tak třicet čísel), zůstal na podestýlce, pocukával sebou, špatná koordinace, no asi byl v šoku. Doma byl jenom přítel, pád celý neviděl, takže nevíme, jestli tak špatně spadl, nebo měl nějaký záchvat/martvičku. Jakmile jsem přijela ze školy, naložili jsme ho a valili k vetovi. Opatrně ho prohlídnl, pohmatem zjistil, že má hodně citlivou krční páteř a reaguje i na pohmat hrudní páteře. Zvážil ho, píchnul nějaká nesteroidní analgetika (prý na bolest a případný zánět), nařídil klid. Dnes tam měl i sestřičku - je výborná :up: . Keňák dostal piškot a pochvalu, že se choval vzorně a mile, i když mu vyloženě není dobře. Řekla bych, že při injekci kvíkal spíš proto, že se bál právě o ten piškot :lol:
Sice z toho nejsme moc chytří (prý není jakými testy zjistit třeba tu epilepsii :| ), ale Keňák mi tu chrupčí v peřině a vypadá trošku líp - už není v takové křeči. Dnešní návštěva 200,- a zítra jdem na kontrolu.
Elis
Růžovka
Růžovka

Re: MVDr. Jindřich Nešpor

Příspěvekod ErumyRuby » 23 čer 2014 11:21

Nedá mi to, musím napsat svou zkušenost. Rok a půl letá potkanka, přišla jsem za ním s roztrženou kůží na zadní noze, okamžitě se ptal na to, jak je stará, kolik jich je spolu, živě se zajímal o to, v jakém je prostředí celkově, odkud pochází, atd.. Uspal injekcí, pak mě poslal do čekárny a za půl hodinky si mě zavolal, beruška zašitá, zatřený antibiotickou mastí očka, dezinfikovaný i místa jiných kousanců. Pan doktor ji zahříval improvizovaným termoforem, vše mi vysvětlil, prohlédl si ouška, promačkával pacičky. Celkově se mi jeho přístup zdál ke zvířátku odborný, ke mě přátelský a vstřícný. Cenu neposoudím, nikdy jsem akutně na veterinu nejela - platila jsem 1000 korun (celkově už i za následnou prohlídku, vyndání stehů, atd.). Zlatíčko je teď ještě v narkóze u mě, teď jsme přijely, každou chvilkou už by se měla probouzet.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Tilie » 06 led 2015 13:47

AHojz Brna , já dnes na doporučení šla sem,http://www.veterinaeden.cz/, zde moc milá pí doktorka Stupková http://www.veterinaeden.cz/tym.php, i sestra. Diagnostika bulky naší Uny mne stála 400.-, operace zhoubného nádoru bude do 700.-... držte pěsti, i když má Una má víc jak rok (bulka jí vyrostla během měsíce) nechci koukat jak pomalu odchází s tim že jsem nic neudělala. I když i po operaci to může dopadnout úplně stejně, protože nevíme jestli už nemá metastázy,jak mne paní doktorka psychicky připravila na všecky možnosti. I to se mi na ní líbilo, že jednala narovinu a řekla všecko velmi senzitivně. Navíc když mi s dělila že má myš nádor a já na ni pravděpodobně vytřeštila oči, (vůbec nevim jak jsem vypadala) hned se zeptala jestli nechci sklinku vody a dala mi ji... x)
Tilie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Una, Angelina
Chovatelská stanice: SOběšky

Předchozí

Zpět na Veterináři