Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Most

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Most

Příspěvekod vranitko » 12 led 2007 22:11

Chci upozornit na dobrou veterinu v Mostě ( i když je to spíš do budoucna, kdyby se tu náhodou někdo z okolí objevil ). Zkrátka a prostě jsem dostal tip na veterinu na Žatecký ulici - je fakt dobrá.
Až najdu přesnou adresu, dodám jí sem. Veterinářky jsou tam dvě, zatím mám zkušenost jen s jednou, na potkánka se usmívala a bylo vidět, že se jí potkýšci líbí. A ordinují v podstatě denně 9 - 18 hodin a v sobotu 13 - 17 hodin - v neděli maj zavřeno.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Winonne » 01 úno 2007 21:03

Teda to jsem si měla přečíst dřív, když jsem se pokoušela zachránit mou potkanici, ale nemyslím, že jsem byla na špatný veterině, v Seifertově ulici, doktorka suprová, ale doktor takovej zvláštní, neutrální, studenej čumák. No hlavně nechodit do Dělnický. I když to mám hned vedle koleje...to se radši stavte na návštěvu, myslím, že bych Vám potkánku uzdravila líp.... :roll:
Winonne
Růžovka
Růžovka

Veterina v Mostě

Příspěvekod Morlock » 03 úno 2008 23:03

Pravda, Žatecká je hodně relativní pojem. Taky jsem se mohl líp podívat na sekci o veterinářích, protože mi myši asi přepadl svrab, a jít tam. Zašel jsem do těch Velebudic, protože rodičové tam už dlouho jezdili s psama a říkali, že tam dělají i drobný savce, že jim tam nosí i morčata a podobně. Abych reagoval na předchozí příspěvek, to jsi asi narazila na pana Kernala. Ten opravdu moc nemluví, ale zato tomu rozumí a hlavně si neřekne moc peněz. Nevím teda, jak moc je zběhlý v potkaní medicíně, ale potkánky jsme prohlídli, zeptal se na podstatný věci - jestli si to hodně drbou, prohlídli jsme srst, jestli mají ty stroupky a tečky rozšířené i jinde. Potom kluci dostali injekci. Nezeptal jsem se, co jim píchnul, ikdyž jsem chtěl. No a za čtrnáct dní se s nima mám ukázat znova. Za oba potkany jsem tam dohromady nechal čtyřicet korun. Teď jenom čekat, jak se to vyvine. Jenom doufám, že tam za dva týdny potkám znovu Kernala. Střídá se tam s panem Hasilíkem (nebo nějak tak, snad jsem to nezkomolil) a ten prý naopak rád mluví, ale zas tak dobrý není, neoperuje. Taky jsem slyšel, že si nechá zaplatit za každou pitomost.
Morlock
Růžovka
Růžovka
Potkani: Claires Ijáček, Claires Jabadabadů (říkám mu Ponožka)

Re: Veterina v Mostě

Příspěvekod vranitko » 09 úno 2008 23:38

já jsem při léčbě otlaků potkal jak MVDR. Kernala tak MVDR. Hasilíka a nemůžu si stěžovat ani na jednoho - je pravda, že na otlacích toho moc k léčení asi není, že je to spíš jen banalita, ale platil jsem u obou stejně...

OT: Morlocku, Ty jsi z Mostu? :shock:

Obrázek

vranitko
Moderátor
Moderátor
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Veterina v Mostě

Příspěvekod Morlock » 10 úno 2008 11:44

Tak po týdnu jsem zjistil, že Ponožkáč se začínajícího svrabu po injekci zbavil. Ijáček chudák ho ještě má, ale teď se to zlepšilo. Sice až po týdnu, ale i tak dobrý. Stejně tam s oběma jdu v pátek, tak se to dořeší.
Na dotaz odpovím PM.
Morlock
Růžovka
Růžovka
Potkani: Claires Ijáček, Claires Jabadabadů (říkám mu Ponožka)

Příspěvekod vranitko » 31 bře 2008 07:57

:wallb: žádnej veterinář v Mostě by mi nebyl schopen vyšetřit potkýse na výstavu, kdybych s ním mohl a chtěl jezdit...

MVDr. Miluše Janáčková v Žatecký ulici mi aspoň vystavila potvrzení, že ho vyšetřila a neshledala na něm žádné známky nemocí, ale zase to bylo na moje dobrozdání, že je zdravý...

zato na veterině v Dělnický ( ve Velebudicích ) mi nejdřív po telefonu tvrdil, že jo, že není problém a na místě mi pak na férovku řekl, že neví jak zjistit, že je zdravý a že mi takový potvrzení nevydá... leda bych mu sehnal seznam vyšetřovacích postupů... škoda že MVDr. Mikulcová ten den neměla službu, jinak bych mu dal číslo ať si to laskavě zjistí... :dozey: - nicméně už tam nepůjdu a vracím se na vet do Žatecký.

Hodlám si "vycvičit" veterinářku aby rozuměla potkanům :twisted: :lol: - nevíte někdo co všechno se vyšetřuje na takovéto "předvýstavní" potvrzení? Prostě na potvrzení, že ten potkan je fakt zdravý. A nebo myslíte, že kdybych poprosil Mikulcovou, že by mi řekla/napsala, jaký soubor vyšetření se dělá?

Obrázek

vranitko
Moderátor
Moderátor
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Nergita » 01 dub 2008 07:37

Vraní, potkan by se měl poslechnout, jestli není něco slyšet na plicích, pořádně prohlédnout kožíšek, jestli nejsou stroupky, omrknout oči, uši a čumák, jestli se nedělá porfyrin (z uší tedy samozdřejmně porfyrin nepoteče) a jestli by se měla měřit i teplota, to na 100% nevim a taky nevim, jestli je tohle všechno, co by se mělo udělat ale až na to měření teploty tohle dělá paní Mikulcová, když je u veterinární přejímky na výstavě.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Most

Příspěvekod kawi » 30 lis 2010 23:02

dostala jsme itp na nějakou slovákovou v mostě, nevíte někdo? :oops:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Re: Most

Příspěvekod iwushe » 02 zář 2012 17:57

V Mostě můžu doporučit vet v Žatecké obě veterinářky jak Slováková, tak Hlavová mají k potkánkům skvělý přístup :) dojíždím tam s klukama a vyléčily nám zápal plic a svab u dvou potkánků, který si mrňousek odnesl ze zverimexu .. jiné problémy jsme zatím neměli, ale každopádně s nima budu jezdit pořád jen tam ;)
iwushe
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bruno, Jerryk

Zpět na Veterináři