Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mladá Boleslav

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Mladá Boleslav

Příspěvekod kulisek » 14 črc 2006 09:58

Velmi dobrou zkušenost mám s Veterinární klinikou Salvus, v Mladé Boleslavi, Mládežnické ulici, konkrétně s paní doktorkou Langerovou. Ale i ostatní lékaři ošetřovali našeho epileptického myšáka s velikým nasazením a zajímavé na tom bylo, že ať ho ošetřoval kterýkoliv z nich tak léčili stejně a neprotiřeřili si navzájem. Nejdůkladněji se mu věnovala MVDr. Langerová. Mají nonstop otevřeno, a pokud jsme tam přišly i v půl páté ráno se silným epileptickým záchvatem tak nám neúčtovali žádný pohotovostní příplatek.
salvus.webpark.cz
kulisek
kulisek
Růžovka
Růžovka

Re: Mladá Boleslav

Příspěvekod Zuza » 22 úno 2008 14:15

Jestli je to veterinární klinika u toho obchoďáku, myslím Penny nebo co to je, tak s těmi já mám zkušenost naprosto opačnou :evil: Uspali mi potkanku, která mohla být podle všeho bez problémů operovatelná, jen oni usoudili, že když už jí je rok, tak je to zbytečný a že by se trápila, tak ji uspali, mno my blbí, ještě jsme s tím neměli zkušenosti, tak jsme jim věřili.. Už nikdy bych tam nešla, pokud se ale pletu a je to jinde, tak se omlouvám.. Ta o který mluvim je nedaleko Radouče.. Hodně lidí tam má zkušenosti s tím, jak mnoho štěňat a psů málem (někdy bohužel nejen málem) umřelo, kvůli špatné diagnóze. Každý se může mílit, ale ne tak často jako oni..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Polaire » 22 úno 2008 20:32

Zuza: Jojo, je to přesně ta klinika. Dnes jsem tam byla. Uvidím.. mluvil docela rozumně. V úterý jdu s potkýškem na operaci, ty otlaky už má moc velký. Jen mi řekl, že je riziko, že to nepřežije ptz už je dost starej. Tak se modlím aby byl statečnej a zvládl to. Držte mi palce.
Polaire
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozára, Josefína a Boxi. Za duhovým mostem řádí Scratchy

Příspěvekod Katie » 31 bře 2008 12:31

Byla jsem teď s Mikinou na veterině Bonavet, je to naproti DK v Dukalské. Šla jsem tam, protože se Miki pořád drbe, tak jestli nemá nějaký parazity. Paní doktorka byla celkem milá a snažila se, udělala jí nějaký test na stěr srsti průhlednou izolepou a řekla, že prý parazity nemá. Tak teda nevím, zkusila jsem jí dát místo kukuřičný podestýlky papírový utěrky, tak se to snad zlepší. Jo a na tý veterině jsem zaplatila 279,- Kč. Na to, že jí jen prohlídla srst a 10 minut čučela do mikroskopu se mi to zdá docela dost, ale nevím, možná je to normální cena...
Katie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mikina

Příspěvekod Polaire » 01 dub 2008 09:24

Katie: Skus tu veterinu Salvus. Mají tam nonstop a je to kousek za kinem. Dobrou zkušenost jsem měla s vet Langerovou. Za prohlídku nic nechtějí, jen za léky. My jsme tam byli na operaci.
Polaire
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Polaire » 02 dub 2008 09:47

Katie: No.. 279kč se mi zdá dost. Já v Salvusu zaplatila za operaci s inhalační narkózou+antibiotika asi 750kč. Taky používám kukuřičnou podestýlku ale nikdy jsem s parazity problémy neměla. Skus koupit nějaký šampon proti parazitům ve zveráku. I když v Boleslavi moc dobrých zverimexů není. Ráda chodím na Staré město ale tam taky nemají všechno.
Polaire
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Katie » 22 dub 2008 11:43

Moc díky za radu, byla jsem s Mikinkou na tý veterině Salvus a byla jsem nadšená. Paní doktorka Langerová jí dala nějakou injekci, celou jí prohlédla (Mikina jí při tom vlezla do rukávu :oops: ), zvážila ji... Prostě úplně jiný přístup. A zaplatila jsem jen 95 Kč!
A už se skoro nedrbe.
Katie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Katie » 30 kvě 2009 16:43

Tak jsem tu veterinu Salvus asi přechválila. Mikince se objevil na kůži takový stroupek, ale už ho tam měla dost dlouho, tak jsem pro jistotu vyrazila v k veterináři. Paní doktorka Langerová tam nebyla, ale byl tam Langer, tak jsem si říkala, že snad bude taky dobrý. No, tvářil se, že vidí potkana poprvé v životě. Ani se neobtěžoval ho zvážit nebo tak něco. Stroupek jí strhnul a prohlédl pod mikroskopem a pak konstatoval, že tam nenašel žádný parazity, ale že jí radši dá injekci. Ještě jsem se ptala na hnědý flíčky, co má pod srstí a na to se ani nepodíval a doslova mi řekl, ať to neřeším... A nejzajímavější na tom všem bylo, že se na Mikinu bál šáhnout, aby ho prý nekousla :twisted: Pak mi dal na ten stroupek genciánku a řekl si o 250,- Kč.
Nechápu, jak můžou vůbec někoho takovýho pustit do ordinace!!!
Katie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 30 kvě 2009 21:28

moc nám pomohli v BONAVETu (http://www.bonavet.cz), paní doktoktorka Petrtýlová byla naprosto profesionální a bylo vidět, že potkanům rozumí. Maxík měl asi 1,5 cm dlouhou "řeznou" ránu na boku a jednu ranku nad ní, dr ránu zašila jedním stehem, dala mu dren,ATB, pak ještě roztok glukózy do těla pod kůži, aby měl tekutiny,očividně byl v šoku. Celé šití Maxík zvládnul bez uspání, protože by se z narkózy nemusel probrat a dostal jen lokálku , s čím přišla sama. Jinak chválím i sestřičku, která přišla hned a hned přivedla paní doktorku, řekla bych, že celkové čekání bylo tak 5 min. Prosím Nevi, pokud si vzpomene na nějaký detail, aby doplnila :-D
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 30 kvě 2009 21:35

Přijeli jsme se dvěma pokousanými potkany - jeden hodně, druhý jen trošku.
xxxwoman píše:moc nám pomohli v BONAVETu (http://www.bonavet.cz), paní doktoktorka Petrtýlová byla naprosto profesionální a bylo vidět, že potkanům rozumí. Maxík měl asi cm dlohou "řeznou" ránu na boku a jednu ranku nad ní, dr ránu zašila jedním stehem, dala mu dren,ATB, pak ještě roztok glukózy do těla pod kůži, aby měl tekutiny,očividně byl v šoku. Celé šití Maxík zvládnul bez uspání, protože by se z narkózy nemusel probrat a dostal jen lokálku , s čím přišla sama. Jinak chválím i sestřičku, která přišla hned a hned přivedla paní doktorku, řekla bych, že celkové čekání bylo tak 5 min. Prosím Nevi, pokud si vzpomene na nějaký detail, aby doplnila :-D

Doplňuji jen co se dělo, když jsem šla do ordinace napřed - na ošetření jsme čekali cca minutu dvě, během registrace pacienta totiž sestra vyholovala okolí rány. Doktorka ránu důkladně prohlídla, vypláchla a konstatovala, že je stoprocentně infikovaná, udělal by se tam absces a je nutné ji vydrénovat. Dren podtáhla pod stehem, protože kousance od spodních a horních zubů nebyly propojené podkožím a nechtěla kvůli tomu rozrušovat tkáň. Jestli šlo opravdu o poůrazový šok nebo nebo ne, těžko říct, Maxík začal sice mohutněji protestovat až při injekcích, ale už v autě se mu nelíbilo, že je omezován v pohybu a když jsem ho položila na bok na stůl a on se nehýbal, doktorku to docela vyděsilo...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod womi » 30 kvě 2009 21:38

nevi píše:
xxxwoman píše:moc nám pomohli v BONAVETu (http://www.bonavet.cz), paní doktoktorka Petrtýlová byla naprosto profesionální a bylo vidět, že potkanům rozumí. Maxík měl asi cm dlohou "řeznou" ránu na boku a jednu ranku nad ní, dr ránu zašila jedním stehem, dala mu dren,ATB, pak ještě roztok glukózy do těla pod kůži, aby měl tekutiny,očividně byl v šoku. Celé šití Maxík zvládnul bez uspání, protože by se z narkózy nemusel probrat a dostal jen lokálku , s čím přišla sama. Jinak chválím i sestřičku, která přišla hned a hned přivedla paní doktorku, řekla bych, že celkové čekání bylo tak 5 min. Prosím Nevi, pokud si vzpomene na nějaký detail, aby doplnila :-D

Doplňuji jen co se dělo, když jsem šla do ordinace napřed - na ošetření jsme čekali cca minutu dvě, během registrace pacienta totiž sestra vyholovala okolí rány. Doktorka ránu důkladně prohlídla a konstatovala, že je stoprocentně infikovaná, udělal by se tam absces a je nutné ji vydrénovat. Dren podtáhla pod stehem, protože kousance od spodních a horních zubů nebyly propojené podkožím a nechtěla kvůli tomu rozrušovat tkáň. Jestli šlo opravdu o poůrazový šok nebo nebo ne, těžko říct, Maxík začal sice mohutněji protestovat až při injekcích, ale už v autě se mu nelíbilo, že je omezován v pohybu a když jsem ho položila na bok na stůl a on se nehýbal, doktorku to docela vyděsilo...

A womi měla "strachový šok", takže půlku podrobností si nevzpomíná. A abych nezapomněla, Montyho ošetřily taky, očividně také dobře, protože už nemá ani stropek a vypadá to, že ani absces z toho nebude :bash:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Katie » 05 čer 2009 22:40

Tak to zní docela dobře. Na veterině Bonavet jsme taky jednou byli, ale zas tak spokojená jsem nebyla (viz víše). Ale už si nevzpomínám, jaká paní doktorka tam byla, takže samozřejmě nemůžu soudit celou ordinaci podle jedné doktorky.
Jinak zítra máme jít na druhou injekci proti parazitům (na tý veterině Salvus), tak asi radši zajedeme do Mn. Hradiště, tam by měla být dr. Langerová. Přece jen se mi už moc nechce experimentovat s dalšími doktory, když to není akutní případ, Miki už je i tak vždycky dost vystresovaná, že na ní sahá někdo cizí.
Katie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod honza.zizka » 16 pro 2010 15:33

Ahoj myslíte si že je dobrý nápad vykastrovat myšáka na klinice Salvus?A kdyby jo ,jaká by byla cena?Předem dík.
honza.zizka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod odasmb » 01 bře 2012 12:25

Dobrý den, vím že můj příspěvek je opravdu mimo tohle téma, ale všiml jsem si že jste z Mladé Boleslavi.

Definitivně jsem se rozhodl pro koupi potkana. :loveit: A četl jsem že je lepší koupit si ho od Chs. Tak se chci optat zda-li pak nevíte o nějaké stanici v Mladé Boleslavi, nebo o někom kdo je chová a rád se se mnou o nějakého toho potkánka podělí....

Předem děkuji za odpověď. :up:
odasmb
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Styx96 » 23 úno 2013 22:58

Ahoj všichni, chtěl bych vám taky něco napsat. V prosinci 2012 jsme byli s naším potkánkem(samičkou) na operaci na veterině BONAVET, bylo ji 2 a půl roku. Zoe měla čtyři nádory, dva na mlěčních žlazách a dva pod předníma tlapičkama, šlo nám hlavně o jeden pod přední tlapičkou, byl už hodně veliký a omezoval ji v pohybu. Ješte nás upozornili, že už má pokročilí věk a že by to nemuselo dobře dopadnout. Vše proběhlo v pořádku, Zoe byla bojovnice. Ve dvě hodiny jsme ji odvezli a v osm jsme ji vyzvedli, dostali jsme antibiotika. Zoe se vcelku v pohodě i když s menšími komplikacemi, zotavila. Bohužel se se ji udělaly další tři nádory. Další operaci jsme zavrhli pro její věk. Zoeinka dnes krátce po půlnoci dobojovala :( (cca dva měsíce po operaci) zřejmně infarkt nebo mrtvice. Zemřela nám v náručí a snad moc netrpěla. Nicméně pro nás byla nejhezčí vánoční dárek, že zvládla tu operaci. Je nám po ní moc smutno, byl to náš první potkánek (máme ještě dvě holky) takže jsme na ní byli hodně fixovaný. Takže závěrem na kolektiv BONAVETu jen chvála. Děkujem.

Sladké sny Zoe...
Styx96
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Veterináři