Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Veterinární fakulta Brno

Kontakty na veterináře a zkušenosti s veterináři.

Re: Veterinární fakulta Brno

Příspěvekod shinzie » 17 led 2011 12:15

Tak teď jsem došla z VFU. Byla jsem tam s morfíkem (2 roky 10 měsíců) a chudáka si ho tam rovnou nechali na všemožný testy. Vzal nás nějaký mladší doktor, nevím, jak se jmenoval, se ho ještě zeptám, když si půjdu Morfa vyzvednout. Doufám, že bude v pořádku. Jen mě zarazilo, že ochrnuté nožičky nepřipsal stáří, ale hned mluvil o nádoru na mozku, tak snad ví , co dělá.
shinzie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem: Remy, Morfík, Baki, Eddie, Bazil a Enzo :-( :-(

Příspěvekod Hayam » 17 led 2011 17:53

Ve dvou letech a deseti měsících připisovat ochrnutí něčemu jinému než stáří? Držím palce, ať se plete.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod shinzie » 17 led 2011 18:57

Nevím, stál si na svém, že jde o nádor na mozku. Bohužel po tom, co mi řekl, že je to na hranici s týráním, jsem jej už moc nevnímala. Nemyslím si, že je na tom Morf až tak bídně, že by byla nutná euthanazie. Samozřejmě pokud by se zhoršil a trápil se, tak je to něco jiného. Ale zatím baští, pije z víčka a když mě slyší, tak se za mnou hned snaží dostat. Bohužel jsem se pana doktora nezeptala na jména, nějak jsem už neměla sílu:-( Jen tak mimochodem odkud se bere potkyškovi krev?
shinzie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 17 led 2011 19:05

Jestli si dobře vzpomínám, tak z žíly na ocase :| Ale musí to být dost bolestivé a moc se jí stejně nedá odebrat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Haslerka » 17 led 2011 19:39

nejčastěji přímo z krkavice v lehké narkoze...ocasní žíla tuším jde také, al ne na každé vyšeření.

A jina bych nedělala žádné prudké závěry, nádory na mozku (hlavně hypofýze) jsou opradu u samců běžné stejně jako u samic nádory na mléčné žláze...většina umrtí samců "na stáří", při kterých jsou pohybové problemy, je způsobená právě nádory hypofýzy..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod shinzie » 17 led 2011 19:47

Ja jsem ho nechtěla nějak napadat, jen mě to zaskočilo. Myslela jsem, že ochrntí zadních nožek je prostě znak stáří.
shinzie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod lenka.lenka » 05 bře 2011 01:22

Ahoj já byla na vfu s obrovskou boulí což mi bylo řečeno,že je to tuk. Chuděrce ale našel malý nádor ml.žlázy tak půjde na operaci. Ale s tím tukem se mi nechce souhlasit má to obrovský a přítel si stojí za tím že to má větší (já ten odhad nemám). Je to opravdu boule,takže jako tuk mě to nepřijde. Myslíte,že to nebude blbý když tam půjdu znovu aby se na ni ještě jednou podíval s tím,že se mi to nějak pořád nezdá? Když je to moje sluníčko a mám o ní strach aby se to nezanedbalo :(
lenka.lenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bazalka » 01 led 2012 20:51

Prosím dá se tam platit kartou? Jdu tam na zítra na 8.. snad to najdu.. :)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod tereza » 01 led 2012 23:00

Prosím dá se tam platit kartou? Jdu tam na zítra na 8.. snad to najdu.. :)

Bohužel nejde (tedy pokud by jsi tam šla s pejskem nebo kočkou , tak ano, ale na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců nee). A na cestu se zeptej na vrátnici, nasměrujou tě... :up:
tereza
Skákavka
Skákavka
Potkani: Janička+Evička
za duhovým mostem:Jája,Pája, Hugo z hor

Příspěvekod Bazalka » 02 led 2012 18:23

Tak jsem to našla dobře :) Ashinku si tam rovnou nechali na operaci.. měla hrozně veliký nádor, jsem se bála, že už to ani nepůjde operovat.. ale operaci zvádla a teď mi tu odpočívá :) Tak snad bude v pořádku.. má ještě jeden, o něco menší, uvidí se prý za 10 dní na kontrole
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod dpos01 » 02 led 2012 19:37

to je dobře ,že zvládla opraci. Posíláme pohlazení holčičce Ashince. :mouse:
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod Jujacek » 15 kvě 2012 16:28

VFU Brno se mi líbilo, pad doktor, myslím, že to byl zrovna ten na H. ^^ byl milej a jen z popisu usoudil, co je za problém a podle RTG to bylo potvrzený (možná se jedná o hodně obecný problém, ale i tak) :) Trochu jiná úroveň od veteriny, která je spíš přes pejsky, asi se přestěhuju do Brna :lol:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Dragita » 11 čer 2012 10:09

Ahoj chci se zeptat na zkušenosti s cenami tzn. normálních zákroků. Nemyslím operace. Ale třeba zánět oka(injekce a kapky), nachlazení, ošetření po mrtvičce. U svého veta dát pokaždé min. 700kč a to za to, že je prohlédne(většinou jednoho), napíchá mu dvě injekce a dá nějaké kapky/mastičku. Už jsem celkem s penězi na dně, protože od 24 měsíce jsou 2 potkani nemocní pořád a už mě to za ty 2,5 měsíce stálo přes 3500kč.
Díky za odpověĎ. Fakulta je od Bohunic daleko, ale pokud je rozdíl ve stovkách, ráda zajedu.
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Příspěvekod ATFD » 15 črc 2013 12:00

[quote="shinzie"]Bohužel po tom, co mi řekl, že je to na hranici s týráním, jsem jej už moc nevnímala. Nemyslím si, že je na tom Morf až tak bídně, že by byla nutná euthanazie. Samozřejmě pokud by se zhoršil a trápil se, tak je to něco jiného.

Ahoj,
já tedy bohužel s brněnskou klinikou až tak dobré zkušenosti nemám a sama jsem studentem veterinární fakulty, tak to asi vnímám jinak. Ale před rokem a půl jsem byla na klinice se svými kluky, z nichž jeden začal vrkat. Léčili jsme ho asi 2 měsíce, neúspěšně a nakonec to od něj chytli i dědci (jeho otec a strýc) a léčila jsem všechny se stejným výsledkem. Nakonec pomohl čaj s nasbíraného jitrocele s medem a jitrocelový sirup. A přístup komunikace se mnou se mi moc nezamlouvala, ani jejich organisace, kdy jsem 2 hodiny čekala a bušila na dveře, abych se pak od otrávené sestry dozvěděla, že pan doktor přeci operuje, ačkoliv jsem s ním měla domluvený termín...
Proto to ale nepíšu. Chtěla jsem hlavně reagovat na výše citovanou větu. Jeden z dědků měl zhoubný nádor pod uchem. Bylo mu 2 a půl a nijak ho netrápil-žil s ním nakonec třičtvrtě roku a nakonec zemřel v průběhu noci v klidu domova. Sice hubl a byl ke konci dost kachektický, ale snědl toho jednou tolik co jeho společníci, v rámci mezí běhal a vítal mě a byl veselý. Doktor mi taky vysvětloval, že ho týrám, ale myslím, že své svěřence znám dost dobře na to, abych rozlišila, kdy už trpí a rozhodně to nebyl Čipův případ. Uspat jsem ho nenechala a žil naplno dalších 5 měsíců a pak jsem ho ráno našla před domečkem, kde usnul na pořád.
A co se týče těch ochrnutých nožek - všichni 3 moji kluci to měli. Nejprve hůř šplhali a nožky zvedali míň (zhruba od 2 let), pak "sáňkovali" a pak tahali zdní půlku těla. Nejdřív jsem je chtěla nechat uspat-vypadalo to děsivě, ale pak jsem zjistila, že je to neomezuje - na jejich procházkách jsem je nemohla pochytat, naučili se šplhat pomocí předních pacek a byli spokojení. Musela jsem je častěji mýt, protože jim ochrnuly i svěrače, ale kluci byli pořád stejně veselí. Takže se tím nenech rozhodit-pokud máš pocit, že Tvůj potkyš je veselý a netrápí se, nech ho na živu. Čipův brácha, Piškot, byl taky až do poslední chvíle v pohodě, pak jsme ale jeli vlakem domů a cesta ho rozhodila na tolik, že už se nevzpamatoval a další noc umřel a s jeho synem, Dannym, jsem šla na injekci. Měl mladé kamarády, aby nebyl sám, ti ho na chvíli zase "omladili", ale pak mu jednoho dne také došly síly a vůle a věděla jsem, že je čas. A to měl taky veliký nádor, dožil se bezmála 3 let. A doktor ho chtěl uspat třičtvrtě roku před tím.
Z profesního hlediska to chápu - nádor organismus ovlivňuje, o tom žádná, ale vím, že potkyši zvládnou hodně a pokud mají chuť žít, nechám je. Nemám právo rozhodovat o životě svvých přátel (ať lidských či zvířecích), jen těm zvířecím můžu prokázat tu "službu", že jim zkrátím utrpení, až se sami rozhodnou, že už dál nemůžou. A tohle pozná jen majitel...
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sultan » 30 črc 2014 13:13

malý dotaz k VFU.. nevíte zda mají aktuální kontakty? zoufale se snažím dovolat na čísla z jejich webu a je to jako volat na lampárnu:-(
Sultan
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Veterináři