Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rattenforum - Německo

Odkazy na zajímavé zahraniční stránky.

Rattenforum - Německo

Příspěvekod chesterfield » 24 úno 2006 19:44

:wallb: :wallb: Tak si tady musím postěžovat a zároveň sdělit, že jsme asi to nejlepší forum co znám. Já jich teda neznám moc ale i tak. Občas takhle juknu na susedove potkany a když už se tam trošku vyznám zjišťuji, že je to parta "Besserwisser" jsou mimořádně chytří a cokoli uděláš jen tak lidsky, nebo se zeptáš, tak Tě na dalších třech stranách ukamenují jak jseš nezodpovědná jak si to vůbec dovoluješ chovat když tohle nevíš :twisted: fuj na blití. Jedna 14-tiletá napsala jak spolu rostlo její kotě s malinký potkanem, jak se kamarádí a tak. Chtěla, tak jako my tady jenom se podělit o tu radost - no co se tam rozpoutalo - hotové peklo od výčitky, že je ještě příliš mladá aby rozuměla zvířatům až po týrání a barevných předpovědí, jak jej kočka jednoho dne sežere, celá škála výčitek. Nechutný :x: :evil: :twisted: :censored: :wallb: :hurt:
http://www.rattenforum.de - = ztráta iluzí.
Tak, je mi o něco líp, ale teď jsem zjistila výsledek hokeje a už v tom lítám znovu :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Johny » 24 úno 2006 20:21

jo my sme prostě nejlepší (forum)
jo a taky nejhorší (v hokeji)
Obrázek
Johny
VIP
VIP
Potkani: ...son muertos...:(

Příspěvekod zorusik » 25 úno 2006 10:01

:wink: ved vsetci dobre vieme kde je nas domov, ze toto je najlepsie potkanie forum a nemusime chodit inde aby sme to zistili :lol:
zorusik
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod mega1 » 22 bře 2006 22:18

A stejne... Ratte je vlastne krysa, tak nevim, proc to slovo pouzivaji pro potkany. V podstate nerozeznavaji potkana a krysu :?
maggie a hifinka
mega1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ylith » 02 pro 2006 08:47

mega1 píše:A stejne... Ratte je vlastne krysa, tak nevim, proc to slovo pouzivaji pro potkany. V podstate nerozeznavaji potkana a krysu :?

protože německa se potkan řekne Wandenratten což v překladu znamená v podstatě stěnová krysa tak to zkracujoua u angličanů je to podobně tam je to zase seweral rats což ale nevím co znamená zeptej se angličtinářů :D
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 02 pro 2006 13:35

Seweral asi těžko, když už tak sewer - což je stoka. Ostatně ve většině jazyků se potkan a krysa v běžné řeči nerozlišují, proto u nás taky tak často dochází k chybám v překladech.

v němčině - Ratte
v angličtině - rat
ve francouzštině - rat

Přičemž málokdo se obtěžuje za (nebo před) to přidat nějaký bližší určení.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod chesterfield » 02 pro 2006 15:53

Ylith píše:
mega1 píše:A stejne... Ratte je vlastne krysa, tak nevim, proc to slovo pouzivaji pro potkany. V podstate nerozeznavaji potkana a krysu :?

protože německa se potkan řekne Wandenratten což v překladu znamená v podstatě stěnová krysa tak to zkracujoua u angličanů je to podobně tam je to zase seweral rats což ale nevím co znamená zeptej se angličtinářů :D

já bych k tomu jenom skromě dodala, že nemají ale vůbec nich společného se zdí - Wanderrate - je složené slovo od Wandern putovat a Ratte potkan. Je to potkan putovní, nebli stěhovavý.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Ylith » 02 pro 2006 18:33

omlouvám se za mystifikaci mi to tak vysvětlili a jak jsem koupila tak prodávám a díky budu si to pamatovat zas jsem o kousek chytřejší :)
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 02 pro 2006 18:52

v pohodě, jájsem to jenom nevydejchala :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflcry: :roflcry: :roflcry: a pozdravuj tvé němčináře :whistle: :roflcry: :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Zpět na Odkazy na zahraniční stránky