Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kanálníčci v Německu

Odkazy na zajímavé zahraniční stránky.

Kanálníčci v Německu

Příspěvekod chesterfield » 16 led 2008 07:18

Na stránkách německé hocvatelky přibyli fotky jejich malých kanálníčků.
Jsou to praví kanálníci, pes našel hnízdo divých potkánků a dvě se povedlo zachránit. Jmenuji se Esmenia a Fridolin a jsou oravdu nádherní. Ochočování jde pomalu, ale jak jsem dens koukala, tak přeci funguje.
takže tady jsou
http://www.nordsternchens-rattennest.de/32.html
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Kanálníčci v Německu

Příspěvekod Cirien Brisse » 16 led 2008 09:05

Pfu, bohužel neumím německy ani slovo, ale podle fotek jsem se dostatečně zorientovala. :roll: Podle všeho dobře vycházejí s ostatními potkánky dobře, socializace s člověkem byla obtížnější, každopádně obdivuji snahu o záchranu maličkých a to, že se povedlo dva zachránit. Zajímalo by mě, jak to s nimi bude dál. Přece jen, myšlenka, že by se čistá potkaní krev, nemíchaná již předešlým křížením spojila s krví potkánků, byla by tu naděje, že potomci se dožijí více a následně i některé z nemocí by se mohly omezit, či plně vymítit.

Zvládl by prosím někdo prosím alespoň v krátkosti ten text přeložit, shrnout? Kdyby ne, ještě je tu možnost, že by se na to podíval přítel, ale jak ho znám, ten než by se k tomu dostal, bylo by to hodně nadlouho, neboť zítra přijede a bude spousta starostí s narozeninami, klecí a následným putováním pro maličké.

Chest, jak jsi na to narazila?
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod chesterfield » 16 led 2008 15:22

:oops: :oops: hm, no já ten text už mám částečně přeložený, ale... no nějak jsem to flákla. ale dala si mi novou motivaci tak to dokončím. Mám souhlas od majitelky že jej tady můžu zveřejnit. Jsem s tou holkou již dlouh ve styku, takže jsem se o záchranné akci hned dověděla, a s andšením překládala, ale no jo nějak mi to usnoulo pod rukama. Dokončím, protože ten deníček je fakt bezva.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod chesterfield » 14 úno 2008 18:41

Tak jsem se konečně dostal k tomu dát sem text k obrázkům kanálníčků na webíku:
Denník Malých kanálníků

05.06.2007
Malí potkánci se narodili jako zdravá mimina. Datum narození lze však určit jenom v rozmezí dvou dní protože přesný datum nelze zjistit.

15.06.2007
Hnízdo potkánků bohužel našel pes. Zakousl matku a několik mláďat. Majitelka psa však reagovala duchapřítomně a zachránila tak 3 miminka (dva samečky a jednu samičku). Zanesla je ke své známe, která má s potkánkama zkušenosti. Paní měla zrovna desetidenní vrh jedenácti miminek a tak potkánky přidala k miminkům. Mamča je přijala a tak mají šanci na přežití.

15.07.2007
Fridolin a Esmenia už jsou od maminky. Po jedné párty uprostřed noci jsem je obě vzala ke mně domů a ubytovala v domečku pro křečky. Cestu autem strávili v dřevěné hnízdící bedýnce pro ptáky, uložené v přepravce. Tato bedýnka bude v budoucnu také sloužit jako schovávací domeček pro malé kanáníčky. Vchodovou díru jsem opatřila sítkem na odpad, kterým v případě potřeby otvor zavřu.

Ve věku skoro 6 týdnů váží Fridolin 67 gr a Esmenia 56 g. Oba samozřejmě budou integrování do mých skupin. Esmenia se schovala do hnízdního domečku a tak jsem jí bez problémů dala do Dámského oddělení kde se honem schovala. I Fridolína jsem za pomocí bedýnky dala k samečkům. Tam se to ovšem nepovedlo. Fridolin z bedýnky utekl místo do zadní části voliéry, na opačnou stranu a byl pryč. Schoval se pod voliéru. Byl zřejmě přeci jenom zvědavý a vylezl na bočnici dámského budoáru. Bleskurychle jsem jej chytila co se mu však vůbec nelíbilo. Čtyřikrát se zakousl, ale já jsem nepustila a dala jej do voliéry.
K večeru jsem oba hledala. Esmenia si udělala pohodlí u Mary v hamaku a Fridolin seděl za plastikovou vaničkou dole v kleci.
Další dny jsem je nechala v klidu, aby si zvykli v svých smečkách. Esmenia prozkoumala celou klec a neměla žádné problémy s holkami. Fridolin se rád schovává v trubkách, co se ovšem vůbec nelíbí Calimerovi. Sedí vzteklý před trubkou a v trubce ječí Fridolin, ale to musí zvládnout.

V chodbě jsem oddělila kout ( ca. 1,50 x 1,00 m) paravánem. Pomocí bedýnky jsem tam dopravila Fridolina a pustila jej. Není vůbec jednoduché najít kanálnika v kleci a poté jej odchytit. Buď pomůže bedýnka, nebo roura. Samozřejmě hned hledal možnost útěku, ale žádná nebyla. Pomalu jsem se přibližovala rukou ale okamžitě zaujal obranný postoj. Tak jsem si jednoduše sedla na zem a čekala. Fridolín zkoumal nové okolí a lezl samozřejmě i po mně. Občas jsem jej mohla i pohladit. Po chvíli jsem otevřela díru do bedýnky a Fridolin v ní okamžitě zmizel. Mohla jsem jej zanést zpět do voliéry. Váži už 75 g.

22.07.2007
V chodbě jsem se věnovala také Esmenii. Odchytila jsem ji v trubce a chtěla jí pak „setřást“ do bedýnky. Dala však přednost druhému konci trubky odkud vyskočila a schovala se pod voliéru. Až po nějaké době jsem ji znovu mohla odchytit do bedýnky. Mimo to se zdá, že je o něco chytřejší. Pokusila se mne totiž zneužít pro svůj útěk. Nejdříve si po mne vylezla aby vzápětí mohla skočit na paraván. Sotva přistála pokusila se po něm vyšplhat až nahoru a utéct. Ale tuhle srandičku jsem ji překazila. Rukou jsem ji zabránila ve šplhání a tak znovu přistála na zemi. Když se velice opatrně přiblížím, můžu ji i pohladit. Váží teď 77 g. I Esmenii odchytávám pomocí bedýnky a tak ji můžu dát zpět do voliéry. Později jsem Esmenii slyšela kvíkat. Mara totiž neměla nic lepšího na práci jak chytit Esmenii za zátylek a nosit ji po voliéře.

24.07.2007
Fridolin teď váží 98g. A v chodbě už musí být s ostatníma samečkama. Je to v pohodě. Krátce jej očichají a tím to skonči. Ovšem Calimero je trošku ráznější a Fridolín se hned poddá. Protože Fridolín i nadále zůstává ležet na zádech i když Calimero už je dávno pryč, jsem do něj strčila aby vstal. Okamžitě se stáhne do rohu. Pomaličky se blížím rukou směrem k němu. Nechá se pohladit po zádech, ale na ruku nevyleze. Jakmile se však přiblíží Calimero uteče a schová se za mými zády, nebo po mně popolézá.

25.07.2007
Esmenia už je také v chodbě s ostatními dámami a je to bez problémů. Také se ode mne nechá pohladit a popolézá po mně. Váží nyní 85g.

26.07.2007 – 05.08.2007
Ve střídavém venčení s ostatními členy skupin v chodbě nemají Esmenia a Fridolin žádné problémy a vše funguje bezvadně. V klecích se ale radši zdržují pod nebo za vaničkami. Oba si už založili malou zásobárnu. Ale občas se voliérou mihne malý kanálníček. Oba jsou proklatě rychlí.

06.08.2007
Esmenia na mně ze svými 115g znovu cvičí aby našla únikovou cestu. Smím ji už pohladit, bez toho aby kvíkala, nebo utekla. Ale teď objevila něco nového. Jednoduše vyleze po rohu paravánu (hladké dřevo). Ale i tentokrát jsem jejímu útěku zabránila. Musím u toho však reagovat velice rychle, protože kanálníci mají zjevně zabudované turbo.
V klecích si oba hezky zvykli a tráví čas s ostatními obyvateli v hamaku, nebo spacím domečku.

07.08.200
Fridolin už váží 156g. Dnes se věnuji jenom jemu a protože se znovu a znovu pokouši skočit na bedýnku využiji příležitosti a podám mu ruku, aby se tam lépe dostal. Je sice podezíravý ale nakonec si na ruku sedne. Jsem nadšená, ale chytit jej do ruky zatím zkoušet nebudu. Musí mít ještě víc důvěry. Když pak sedí v koutku tak jej hladím. Je vidět, že se mu to líbí, leží zcela uvolněně a má čím dál tím menší očíčka.

27.08.2007
Zrovna jsem se chtěla věnovat Esmenii, ale ta malá potvůrka vyskočila z voliéry a hned se pod ní schovala. A tak jsem strávila dvě hodiny snahou tu malou příšerku odchytit. Viditelně se bavila lezením po zadní stěně voliéry, kde na ni samozřejmě nemůžu. Do svých cviků zahrnula i klučičí voliéru. Při téhle akci jsem měla možnost prohlídnout si její bříško a na krku jsem objevila holé místo. Poranění se mi nelíbilo, ale jak bych jí ošetřila? Poté co jsem voliéry odsunula od zdi, mohla jsem zahájit hon na myš. Esmenie zrovna lezla nahoru a tak jsem rychle reagovala, ale ona reagovala stejně rychle a kousla. Zakousla se do mého levého ukazováku a zřejmě jej chtěla hned sežrat. Nepovolila jsem a z krvácejícím prstem jsem ji posadila do Geo-Maxiboxu. Tam jsem se pokoušela pomocí ručníku Esmenii chytit abych ji mohla ošetřit ránu. Chyba. V boxu se vytočila natolik, že jsem měla strach aby nedostala infarkt. Postavila jsem tedy box pod voliéru a opatrně otevřela víko. Nestihla jsem koukat jakou bleskovou rychlostí byla z voliéry venku. Ale nyní byl odchyt rychlejší, boky jsem uzavřela kartonem a otevřela spodní dveře voliéry. Netrvalo dlouho a madam si sama došla do voliéry.

28.08.2007
Byla jsem se poradit u veta jak bych mohla ošetřit ránu a jestli je nutné ATB. Vet poradil abych ji to postříkala sprayem, humorista! U takovéhle tryskomyšky a ještě dávat pozor aby to nešlo do očí. Dal mi nakonec tabletky ATB ze které má dostávat 2x denně (proboha!) ¼. Takže večer u výběhu jsem zamíchala lék do Nutricalpasty a přidržela jí to pod nos. Chyba : nééééé tohle já žrát nebudu. Neměla jsem šanci ji ten lék dát.

01.09.2007
Esmenia a ostatní dámy měly výběh na chodbě. Myslela jsem, že jsem si to u Myšky definitivně pokazila, ale myška netrucuje dlouho a nechala se ode mne muchlovat. Směla jsem ji vzít i na ruku, sice jenom na chvilku ale i tak jsem ráda. Rána se také hojí, už ji skoro není vidět. Mohla by trošku přibrat, váží jenom 144 g. Samozřejmě jsem muchlovala i Fridolína. Střídavě se jim věnuji večer, jeden večer Esmenia, jeden Fridolin. Je už krotčí a hrozně mile na mně kouká svými černými kukadly. Váži už 201 g. Když končí čas výběhu a her, postavím hnízndí krabici a oba do ní radostně lezou abych je mohla dát zpět do voliéry.

07.09.2007
Esmenia a Fridolín jsou čím dál tím ochočenější. Oba se ode mne nechají muchlíkovat a celí s u toho rozplácnou a uvolní. Můžu je drbat i na hlavince bez toho aby mi kousli. Fridolin nyní váží 209 g a Esmenia 151.

08.09.2007
Esmenia dělá ohromné pokroky, lehne si a úplně se natáhne abych ji mohla muchlíkovat a kromě toho se z ní stala veliká zvědavka.

© copyright by Nordsternchens Rattennest ab 2005

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Cirien Brisse » 14 úno 2008 20:39

Děkuji Ches za skvělý překlad. Je to neuvěřielný příběh a ještě teď kroutím hlavou nad trpělivostí a odvahou oné paní. Vzdávám ji hold a poklonu, tu nejhlubší, jakou jen mohu. A tobě, za ten překlad též. Jsi šikula.
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod chesterfield » 14 úno 2008 20:43

no zjistila jsem, že tam přidala listopad a prosinec, takže to ještě doponím, a ty fotky má úžasné oba jsou nádherní.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2008 16:32

Novinky - jsem se ptala jak se vede kanálníčkům, jsou v pořádku, plně integrovaní ve spmečkách, ale nelze je přímo vzít do ruky, pohladit, ale ne chytit. Jsou však opravdickýmoživením smeček a plně kaceptovaní. Zároveň jsem si ´dovolila pozvaat Isoldu k nám na Forum jsem zvědavá jestli překoná zábranu řeči a jukne případně i přispěje, má slíbeno, že jí to budu překládat. Je Zkušená chovatelka a možná to bude pro obě strany přínosem. :oops:

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Nefertity » 20 bře 2008 16:36

Chestr: To je super, ať přijde, my jí nekousnem a možná by se tady našlo víc lidí, kteří by i německy rozuměli.. třeba moje maličkost :oops: .. ale jestli jí budeš překládat, tak to by bylo samozřejmě ideální;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2008 16:42

no ten překlad bych asi spíš musela dělat jí :lol: to že by jí tady hodně lidí rozumělo je mi jasný tak uvidíme, jestli se odhodlá do"cizích vod"

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Nergita » 20 bře 2008 17:07

Ches, já se léta učila německy ale fakt si už skoro nic nepamatuji, takže ať se Isolda ukáže a ty budeš naše překladatelka :up:
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Zpět na Odkazy na zahraniční stránky