Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Thor - Cricetomys Gambianus

Odkazy na české stránky o potkanech.
Odkazy na ChS směřujte do sekce speciálně pro to určené.

Thor - Cricetomys Gambianus

Příspěvekod NIFL » 01 říj 2008 19:57

Tak jsem si dnes konečně přivezla svého prvního gambianího klučinu a tady je to slíbené téma. Jmenuje se Thor. Je to naprosto úžasný zvířátko. Milý, mazlivý, hrozně roztomiloučký :loveit: A zde pár foteček z prvního dne v novém domově: http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=4299

A zde, jeho vlastní stránečky, kde budou postupně přibývat, článečky o tom jaké je to vlastně zvířátko :o) http://zniflheimu.cz/gambian.php
NIFL
Skákavka
Skákavka
Potkani: prostě Chs z Niflheimu
Chovatelská stanice: Z Niflheimu

Re: Thor - Cricetomys Gambianus

Příspěvekod kawi » 01 říj 2008 19:59

jee, on ma tak zvlastne rozsireny cumacek :loveit:
a fakt kouka presne jako pejsek, co udelal hovinko na persky koberec :roflcry:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod eva.jingle » 01 říj 2008 20:29

:loveit: teda je nádhernej :up: roztomilouš :love:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod chesterfield » 02 říj 2008 05:30

Vítej Thore! je opravdu úžasnej, jsem moc zvědavá jak se ochočí a co vyžaduje. Ten kukuč je neodolatelnej. :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 02 říj 2008 12:42

Jééé, ty máš Gambiana? (To aby si měl pes s kým hrát, že jo:D:D) Gratuluji k miminku:) Ušoplesk s potkaními pacenkami :loveit:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod NIFL » 02 říj 2008 14:52

No tak ten menší, jezevčík, ten až gambík povyroste, tak před ním raději zdrhne (lekl se i zakrslého králíčka) a ten větší Barney http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=3485, už je chudáček starej a nemohoucí, zrovna v těchto dnech ho zastihlo stáří naplno, už nechodí a 3x denně ho přebaluju jako miminko :(
Ale Thoreček tu má na hraní mě, je to moje další zlatíčko, dneska jsem si povinně nařídila nechat ho chvíli vyspat a věnovat se i potkánkům, abych je nezanedbávala.
NIFL
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kimik » 02 říj 2008 15:56

Krasavec, ale nebude mu smutno? Vždyť gambiani jsou taky skupinová zvířata, ne?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod kawi » 02 říj 2008 15:59

jak znam nifl, uz pilne shani k nemu samicku :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)

Příspěvekod NIFL » 02 říj 2008 17:48

Kimik píše:Krasavec, ale nebude mu smutno? Vždyť gambiani jsou taky skupinová zvířata, ne?

Naopak právě gambiani jsou velice teritoriální zvířata, tzn., že i v přírodě žijí obě pohlaví samostatně nanejvýš se vytvoří méně početná skupina samiček. Své území, resp. nory ve kterých se zdržují si gambiani velmi náruživě brání, což mi včera ukázal i Thor, když si bránil šuplík, ve kterém si zrovna ustlal :lol: , ale domluvili jsme se.
Hihi je vidět, že mě kawalski zná, no jasně, snažím se sehnat samičku a právě se to musí udělat co nejrychleji, protože v dospělosti je velice těžké u těchto zvířat vytvořit harmonizující pár, neboť by se mohlo snadno stát, že se zvířata zabijí.
NIFL
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod kawi » 02 říj 2008 17:53

kawalski si jenom nahodou zapamatoval, ze jsi mu rikala o shaneni samicky :roflcry:
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod NIFL » 02 říj 2008 19:00

No jo aha, zato já si nepamatuju nic :lol:
NIFL
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod kawi » 02 říj 2008 19:51

nic? :shock:
tak jmenujes se nifl, civilni jmeno zjstis z obcanky, je ti....ehm, tak tohle nevim :oops: bydlis v plzni, mas chovnou stanici z niflheimu a narodili se ti dva vrhy potkanu a uz par ndi mas doma noveho gambianiho chlapecka a tusim dva? psy :whistle:
jo a mimo to mas nas na potkanim foru, abychom ti vse radne pripomneli, kdybys zase nekdy zapomnela :up: :roflcry:
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 03 říj 2008 13:32

NIFL píše:
Kimik píše:Krasavec, ale nebude mu smutno? Vždyť gambiani jsou taky skupinová zvířata, ne?

Naopak právě gambiani jsou velice teritoriální zvířata, tzn., že i v přírodě žijí obě pohlaví samostatně nanejvýš se vytvoří méně početná skupina samiček. Své území, resp. nory ve kterých se zdržují si gambiani velmi náruživě brání, což mi včera ukázal i Thor, když si bránil šuplík, ve kterém si zrovna ustlal :lol: , ale domluvili jsme se.
Hihi je vidět, že mě kawalski zná, no jasně, snažím se sehnat samičku a právě se to musí udělat co nejrychleji, protože v dospělosti je velice těžké u těchto zvířat vytvořit harmonizující pár, neboť by se mohlo snadno stát, že se zvířata zabijí.

Vidíš, tak to jsem se zase něco nového dozvěděla, já vycházela z toho, že jedna kamarádka má skupinku tří samic a samce, normálně spolu bydlí v jednom domečku, i když je pravda, že už jsem taky viděla, jak se dokázali porvat o něco k snědku:-) Jsou to úžasný zvířátka a prý se dají i dobře ochočit.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod NIFL » 05 říj 2008 18:26

Podle všeho, co jsem zatím nastudovala, je možné držet spolu skupinu samic, ale pouze s jedním samcem. Dva a více samců dohromady chovat nelze. I v přírodě mohou samice tvořit skupiny společně s jejich mláďaty, samci naopak žijí pouze samostatně nebo vytvoří pár se samicí, nikdy nežije několik samců v jedné skupině. V domácím prostředí zajistit harmonické vztahy ve skupině starších zvířat je asi velice těžké ne - li nemožné. Proto je třeba, aby na sebe zvířata byla zvyklá již odmalička.
Jinak jsem se snažila poskládat nějaké souvislé povídání o těchto zvířatech z vyhledaných a přeložených zdrojů na internetu, tak snad jsou to informace, které pomohou tato úžasná zvířata přiblížit širší veřejnosti. http://zniflheimu.cz/gambianpopis.php
NIFL
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Nergita » 06 říj 2008 08:15

Nifl, je fakt nádhern :loveit: ý!
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Odkazy na české stránky