Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

www.squeek-rat.info

Odkazy na české stránky o potkanech.
Odkazy na ChS směřujte do sekce speciálně pro to určené.

www.squeek-rat.info

Příspěvekod kofola » 01 črc 2007 21:49

Tak sa mi konečne podarilo dokopať k tomu, aby som si zaregistrovala doménu.
Postupne budeme fungovať pod http://www.squeek-rat.info a presmerovali sme tam aj galérku. Momentálne funguje aj http://kofola.klimo.sk/gallery a aj http://www.squeek-rat.info/gallery .
Snažíme sa s Jankom vytvoriť design podľa mojich predstáv a potom to dať nejako dokopy celé, takže to asi bude ešte trošku trvať,keďže som vyberavá a nepáčili sa mi veľmi template, ktoré sme našli na webe.
Okrem toho, čo mám momentálne na estránkach bude na squeek-rat.info aj veľa užitočných rád a článkov o chove potkaníkov, o zdravotných problémoch, starostlivosti o mláďatká a tehotné samičky, odkazy na ďalšie stránky, a tak podobne. Ešte uvidím, čo všetko ma napadne.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Re: www.squeek-rat.info

Příspěvekod kofola » 13 srp 2007 08:46

No, trvalo to "kúsok" dlhšie, ako som predpokladala na začiatku, pretože sme mali kopec iných starostí a nejako sa nám nexcelo pustiť do podrobného štúdia toho, ako funguje template, čo sme stiahli. Ale podarilo sa.
Takže definitívne naša nová stránka funguje. Prekopírovala som do nej všetky články, ktoré boli na starej stránke, ešte mi ostáva denníček, aj keď sa neviem rozhodnúť, či ho tam dať alebo nie. Uvidím.
Okrem článkov je tam aj linka na fotogalériu a potkanie fórum. :whistle:

Tiež by som rada poprosila všetkých, ktorí mali moju starú stránku v obľúbených odkazoch, keby si to zmenili. Ďakujem.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 11 říj 2007 10:35

Stránka nám už síce nejakú dobu fičí, ale stále do nej dávame nové veci.
Posledná je podkategória Potkaní etologický slovník. Zatiaľ sme pri písmene M, do konca týždňa bude iste kompletný.
Vychádza z výkladového etologického slovníka, ktorý som robila ešte na výške,a ktorý, dúfam, budúci rok sa už podarí aj knižne vydať.
Prajem príjemné čítanie. :roll:

A samozrejme budem rada, keď mi napíšete svoje názory, prípadne čo vám tam chýba. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 30 říj 2007 20:37

Dnes sme nahle potrebovali najst domov dvom potkanikom a to ma inspirovalo k zalozeniu novej kategorie vo fore.
POTKANIE SOS : http://www.squeek-rat.info/forum/viewforum.php?f=48

Je urcena pre vsetkych, ktori potrebuju z akychkolvek pricin umiestnit nejakeho potkanika do nahradnej rodiny. Na prispievanie a vytvaranie topicov nie je potrebne sa registrovat, staci napisat.
Dufam, ze sa podari pomoct aj tymto sposobom najst domovy co najviac potkanikom v nudzi.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 08 úno 2008 10:28

Tak súhrnne trošku noviniek.

Na stránke už nejakú dobu máme sekciu Klietky a zariadenia, kde uverejňujem popisy a fotografie klietok od ostatných chovateľov.
Tak isto sme sa nedávno pustili aj do Potravy, kde je časť venovaná vlastným kŕmnym zmeskám pre našich miláčikov.

Kto by mal záujem o uverejnenie svojej klietky a svojej zmesky pre potkaníky na webe, stačí mi poslať súkromku alebo mail (martina.haratikova@gmail.com).

V neposlednom rade, pár rokov som sa trápila s etologickým slovníkom, ktorý akosi stále nie som schopná uverejniť :-) hoci lepší už asi nebude. Ak vás zaujímajú etologické pojmy a čo ktorý prejav správania vášho miláčika znamená, pozrite sa do sekcie Potkaní etologický slovník. Je to v podstate výcuc z toho, čo som dala dohromady za tých pár rokov. :-)

A aby som nezabudla, o nejaké dva týždne ideme do Prahy, uchovniť kamarátkiných potkaníkov, samčekov. Ostanú pod mojou CHS a budeme ich ponúkať na krytie. Aragorn je z CHS Od Čepic, ruská modrá aguti, štandart uši aj srsť, Legolas, jeho braček, je tak isto štandart, ruská modrá. A do tretice Gandalf z CHS Gremleens, topázový dumbáčik.
Nevieme, či sa podarí uchovniť všetkých troch, ale určite o tom budeme priebežne informovať. Chalani sú krasní a veľkí, takže ak by mal niekto záujem, potom sa stačí ozvať. Postupne po uchovnení uverejním na webe aj podmienky krytia.
Fotečky chalanov nájdete tu:
http://www.squeek-rat.info/gallery/main ... emId=14597

Snáď som na nič nezabudla. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 16 dub 2008 13:13

Takže zase tak nejako súhrnne. :-) Pomaličky snáď dokončujeme choroby,ešte pár článkov chýba, teraz som na maródke, tak s nimi snáď pohnem.
Ale každopádne od poslednej info boli dokončené Nádorové ochorenia , okrem toho v kategórii Choroby pribudli Neurologické ochorenia a Vírusy.

A z iného súdka, trošku sme obohatili kategóriu Chov, určite tam nájdete kopec zaujímavých info.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 03 kvě 2008 11:58

Viete, že mám na stránke lieky.
Nedostala som sa k nim už dlhšie, ale teraz som si povedala, že to treba dokončiť a doplniť. Dávam aj prírodné lieky a homeopatiká.

Takže vás poprosím, keby ste sa mohli pozrieť na web a ak tam nenájdete to, čo ste mali vy sami, napíšte mi to prosím sem. Stačí stručne, názov lieku a na čo bol.

Čo sa týka homeopatík a prírodných liekov, kľudne píšte všetko, čo vás napadne, tam toho ešte naozaj veľa nie je a je to asi časť, ktorá sa najťažšie zisťuje a tak.

Ďakujem.

PS: Medikamenty mám rozdelené podľa toho, na čo sa používajú. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 05 kvě 2008 20:44

Len malé organizačné upozornenie. Stránka je práve v rekonštrukcii, snažíme sa ju urobiť prehľadnejšou a tak vôbec. Akonáhle nabehneme na normálny režim, dám vám vedieť.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 12 kvě 2008 07:30

Tak jo, prerábka je takmer dokončená, stránka už fičí. Ešte nejaké maličké úpravy to síce bude vyžadovať, ale to sú drobnosti, ktoré sa dajú robiť aj za jazdy.
Dúfam, že sa bude páčiť. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 21 kvě 2008 06:38

Pridali sme do kategórie Medikamenty novú sekciu, Dermatologiká. Zatiaľ sú tam všetky, o ktorých viem, snáď ešte Canesten, Tenazym a Granuflex tam zatiaľ nie sú. Ak by ste vedeli ešte o niečom, pls, písnite mi, doplním to. Vďaka. :-) A povedala by som, že príjemné čítanie, ale o liekoch sa asi príjemne nečíta. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 03 čer 2008 14:34

V kategórii Medikamenty máme dve nové sekcie, Prírodné lieky a Ovocie a zelenina. Nájdete tu jednak bylinky, ktoré sa môžu používať pri rôznych ochoreniach potkanov (nie sú ešte úplne všetky) a tiež liečivé účinky ovocia a zeleniny. Samozrejme, tých druhov, ktoré potkani môžu papať. :-)

Príjemné čítanie. Iste sa dozviete zaujímavé veci (napríklad to, že trezalka sa nesmie podávať potkanom, ktorí trpia cukrovkou).
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 10 čer 2008 12:42

Pridali sme do chorôb novú sekciu, s názvom Cukrovka u potkanov.
Postupne tam pribúdajú rôzne články o chorobe samotnej, o inzulíne, komplikáciách, liečbe, diagnostikovaní a podobne. Doplníme aj potraviny z pohľadu glykemického indexu. Časom. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 10 pro 2008 15:19

Dokončila som zoznam minerálnych látok s popisom ich významu, príznakov pri nedostatku a prebytku a podobne.
Všetko nájdete tu: http://www.squeek-rat.info/index.php?c=Mineralne-latky (ak by tam niečo chýbalo, písnite, rada to doplním). No a pustila som sa do vitamínov, nie je tam toho zatiaľ veľa, ale ak ste zvedaví na nejaké tie základné info, tak tu: http://www.squeek-rat.info/index.php?c=Vitaminy . Sem budú postupne pribúdať ďalšie a ďalšie. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 17 úno 2009 08:22

Tak ako, kalendáre visia? :-)

V nedeľu nám uchovnili Gandalfa II a kamarátke Mercuryho (obaja chovný 1), takže sa púšťame do ponúkania samčekov na krytie. Dvaja do chovu s PP a dvaja do chovu len na VP, ale so skvelými povahami a sú to rozhodne krásne zvieratká. Zatiaľ majú traja len štyri mesiace, takže počkáme aspoň mesiac dva, kým ich prejde puberta, ale Azanko už má trištvrte roka a je to handrová bábika, prítulná, maznavá, totálne poddajná :-). Dnes chalanov pridám na web a hodím sem linku, zatiaľ sú len na potkanci.cz v seznamke. :-)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod kofola » 29 bře 2009 10:46

Teraz o niečom inom. :-)
Náš Gandinko bude o pár mesiacov oteckom. Kryť bude cca v polovici mája Narcisis z ChS Loren, viac nájdete tu http://chsloren.ic.cz/view.php?cisloclanku=2009020010 . :-)
Keďže má po ockovi a starom ockovi dispozície na veľkosť a mohutnosť a naviac nesie krásne orientovské (alebo ak xcete, tak elfské) ušká, máme sa na čo tešiť. :)
Predbežné rezervácie sú možné v ChS Loren, prípadne aj cezo mňa, ale posledné slovo majú samozrejme Lorenky. :-)

A na doplnenie, na webe v Potrave nájdete jedovatí izbové rastliny. Ešte som to nedokončila a po izbových pribudnú samozrejme aj tie, ktoré pestujeme v záhradách a prípadne s ktorými sa môžeme stretnúť na vychádzkach. :) (Upozornenie, zoznam nemá slúžiť ako pomôcka na otrávenie neposlušných polovičiek, ktoré nexcú povoliť doma ďalšieho potkana :roflmao: .)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Další

Zpět na Odkazy na české stránky